į pirmą puslapį
  archyvas    
 
 
meniu

ATSAKYMAI

Klausimas:
 • GJK.Bažnyčia smerkia abortą.O koks požiūris į tai, kad negimusi gyvybė gali būti nutraukiama gelbstint motinos gyvybę, pvz: operacijos metu, esant negimdiniam nėštumui.

 • Atsakymas:
 • Popiežiškosios sveikatos apsaugos darbuotojų pastoracinės tarybos paskelbtoje "Sveikatos apsaugos darbuotojų chartijos" 142 paragrafe sakoma:

  "Jei abortas įvyksta kaip numatomas - bet nei ketinamas, nei norimas, tik grynai toleruojamas - gydomosios veiklos padarinys, gelbstint išimtinai motinos sveikatą, tai yra moraliai legalu. Tokiu atveju abortas yra netiesioginis rezultatas veiksmo, kuriuo tiesiogiai nebuvo siekiama aborto."

  Be to šios srities specialistai pastebi, kad šiandien atvejai, kai gelbstint motinos gyvybę reikėtų nutraukti nėštumą darosi reti arba iš viso sunkiai įsivaizduojami. Mat, prie to labai prisideda medicinos progresas, leidžiantis net ir sunkiausiose situacijose išgelbėti abiejų (motinos ir vaiko) gyvybes, pvz., juk yra gimdžiusios motinos, kurioms buvo persodinti širdies vožtuvai, inkstai. Galų gal dėl kokios tai ligos blogėjant motinos sveikatos būklei įmanoma atlikti cezario pjūvį ir išsaugoti kad ir ne laiku gimusį naujagimį (išauginami ir 450 g sveriantys naujagimiai!). Svarbu pratęsti iki tokio vaiko išsivystymo lygio nėštumą.. Jūs klausiate apie gana konkrečią situaciją – apie negimdinį nėštumą, kada anksčiau ar vėliau šis nėštumas nutruktų, sukeldamas vidinį kraujavimą ir gal būt motinos mirtį. Todėl šiandien medikai nelaukia, kol prasidės vidinis kraujavimas ir operuoja tokias motinas. Anksčiau būdavo šalinamas kiaušintakis (jame daugiausiai ir užsimezga negimdinis nėštumas). Tokiu atveju tiesioginis chirurgo veiksmas yra nukreiptas į motinos organo pašalinimą, kartu su tuo veiksmu žūstantis gemalas - netiesioginė tokio gydymo pasekmė ir todėl nelaikoma abortu; apie tokį atvejį ir kalba anksčiau cituotas dokumentas. Mat, čia svarbu veiksmo intencija ir aplinkybės.


 • » Atgal į sąrašą    » Užduokite savo klausimą

   

   

  © Kauno arkivyskupijos kurija
  Atnaujinta 2002 05 10

  © Katalikų interneto tarnyba, kit@lcn.lt
  Rašykite: info@kn.lcn.lt