ATSAKYMAI

Klausimas:
  • Gerbiamieji, noriu paklausti, ar baznycia gali isskirti seima tik vyro prasimu, nepasikalbejus su zmona?Netgi, jeigu jinai yra ligota...

• Atsakymas:
  • Atsakydamas į Jūsų klausimą, norėčiau atkreipti dėmesį, kad Katalikų Bažnyčioje šeimos neišskiriamos, bet bažnytinis tribunolas svarsto santuokines bylas, siekdamas nustatyti, ar dėl kokių nors priežasčių santuoka buvo sudaryta negaliojančiai. Bet kuriuo atveju, iškėlus santuokinę bylą, būtinai informuojama ir antroji pusė, pakviečiant dalyvauti procese. Jei atsakovas nenori dalyvauti procese, neatvyksta ir neatsiliepia į bažnytinio tribunolo kvietimą (taip pasitaiko, neva, kas man iš to, nenoriu daugiau prisiminti skaudžių dalykų ir pan.), tuomet neatvykęs atsakovas skelbiamas nedalyvaujančiu teisme ir tyrimas vyksta be jo, tačiau iki pat bylos tyrimo pabaigos jis turi teisę įsitraukti į bylą, siūlyti savo liudininkus, pareikšti pastabas. Atsakovas, nors ir neatsiliepęs bylos pradžioje, visąlaik informuojamas apie bylos eigą, taip kad klausimas apie "išskyrimą", žmonai nežinant, neatitinka realybės. Jei kartais santuoka skelbiama negaliojančia ir yra vaikų, kuriuos buvęs sutuoktinis privalo išlaikyti, teismo sprendime nurodoma, kad ta pareiga išlaikyti vaikus jam išlieka ir, jos neįvykdęs, jis negali gauti vyskupo leidimo tuoktis bažnyčioje. Žinoma, absoliučiai to užtikrinti neįmanoma, nes, jei žmogus nebeturi sąžinės, jis gali daug ką pažadėti, o vėliau nevykdyti. Šiaip, Bažnyčia neturi tokio vėzdo, kuriuo galėtų priversti daryti tai, ko žmogus nenori.

• » Atgal į sąrašą    » Užduokite savo klausimą