ATSAKYMAI

Klausimas:
  • Laba diena, noreciau pasiteirauti del santuokos iregistravimo baznycioje.Ar yra privaloma tuoktis tik toje parapijoje, kurioje pagal gyvenamaja vieta gyveni? Mes l.noretumeme tuoktis kitoje, ne savo parapijos, baznycioje, nes ten pastoviai lankomes ir meldziames. Kiek zinau, norint tuoktis ne savo parapijos baznycioje, reikia gauti klebono leidimo. Ar gali buti taip, kad klebonas gali nesutikti duoti leidimo tuoktis kitoje parapijos baznycioje?

• Atsakymas:
  • Kanonų teisės Kodekso kan. 1118 nurodo, kad santuoka turi būti laiminama parapijos bažnyčioje, tačiau, leidus vietos Ordinarui ar klebonui, gali būti laiminama ir kitoje bažnyčioje ar koplyčioje. Kaip matome, galimybė tuoktis kitur yra, tik, pagal Bažnyčios drausmę, tam reikalinga pakankamai rimta priežastis. Jūsų minimu atveju galima sakyti, jog tokia priežastis yra. Iš tiesų santuokos metu ne paskutinį vaidmenį vaidina ir aplinka, ypač, jei tai susiję su nuolat lankoma bažnyčia, kurioje buvo meldžiamasi iki santuokos ir kurią lankysite ateityje. Būtų nerimta, jei, kaip dažnai pasitaiko, mažai bažnyčioje būnantys žmonės renkasi santuoką toje bažnyčioje, kurioje gražesnė aplinka, "sukalbamesnis" kunigas, patogiau nuvažiuoti. Tokiais atvejais klebonas galėtų ir atsisakyti duoti leidimą. Šiaipjau Bažnyčioje akcentuojama parapijos bendruomenės svarba ir, jei tai nesudaro sunkumų, visi jaunavedžiai yra raginami tuoktis savo parapijos bažnyčioje.

• » Atgal į sąrašą    » Užduokite savo klausimą