ATSAKYMAI

Klausimas:
  • Ar galima susituokti Kauno Pazaislio vienuolyno baznycioje? Esu girdejusi, kad tuokiama ne visose vienuolynams priklausanciose baznyciose. Jau daug metu gyvenu uzsienyje ir Lietuvoje nepriklausau jokiai parapijai, bet as ir mano suzadetinis abu esame katalikai bei noretume tuoktis Lietuvoje. Ar galima siuo atveju kreiptis i bet kuria Lietuvos baznycia? Ir dar: ar esama Lietuvoje kunigu, kurie sutiktu, jog sutuoktuvese dalyvautu vertejas (nes mano busimasis vyras bei visi jo artimieji, dalyvausiantys vestuvese, nesupranta lietuviu kalbos). O galbut lietuviskoje baznycioje leidziama, kad pats kunigas tuoktu 2 kalbomis, tarkim, lietuviu ir anglu, ar lietuviu ir vokieciu? Dekoju.Inga

• Atsakymas:
  • Vienuolynų bažnyčiose galima tuoktis tik esant labai rimtai priežasčiai. Pažaislio vienuolyno bažnyčioje santuokai leidimai neduodami. Norėdami tuoktis Lietuvoje Jūs galite kreiptis į bet kurią bažnyčią, su sąlyga, kad iš užsienio, būtent iš savo parapijos, atsivešite visus reikalingus dokumentus (krikšto pažymą, pažymą apie tai, jog nėra kliūčių Jūsų santuokai ir leidimą tuoktis kitoje parapijoje) bei pažymą apie išklausytą pasirengimo santuokos sakramentui kursą. Dėl vertėjo dalyvavimo santuokos apeigose reikia, kad vertėjas būtų patvirtintas, kaip patikimas, bažnytinės valdžios. Taip pat įmanoma, kad apeigas atliktų ir pats kunigas dviem kalbomis, tačiau šiuo atveju reikėtų, kad abi kalbas mokėtų bent pakviestieji liudininkai.

• » Atgal į sąrašą    » Užduokite savo klausimą