ATSAKYMAI

Klausimas:
  • Ruošiamės tuoktis bažnyčioje. Mano būsimasis vyras pakrikštytas, taciau nepriėjęs pirmos komunijos. Ar būtina priimti pirmąją komuniją prieš tuokiantis? Aš nenoriu, kad tai jis darytu priverstinai. Aš pati taip pat negaliu savęs priversti eiti išpažinties, nes prieš keletą metų iš manęs buvo pasityčiota, ir nuo to laiko nė karto nebuvau, nors lankausi bažnyčioje. Ar galime tuoktis nepriėję išpažinties? Ar santuoka galiotų? Ar galima viską pasakyti ne kunigui, bet pvz. vienuolei (-iui)?

• Atsakymas:
  • Jei Jūsų klausimas būtų apie tai, ar tokiomis aplinkybėmis sudaryta santuoka gali būti skelbiama negaliojančia, vienareikšmiškai atsakyčiau, kad ji negalioja, nes sutuoktiniai tuokėsi, nesuvokdami bažnytinės santuokos esmės ir nepripažindami jos religinės vertės. Jūs sakote, kad norite tuoktis bažnyčioje, tačiau panašu, jog to siekiate tik dėl kažkokių išorinių sąlyginumų, gi bažnytinė santuoka tik tuomet turi vertę, kai jos siekiama, trokštant Dievo palaimos savo vedybiniam gyvenimui. Kaip tik su tuo susijęs ir reikalaujamas dvasinis pasirengimas. Jei Jūsų būsimasis vyras nenori pasirengti pirmajai Komunijai, o to paties nepageidaujate ir Jūs pati, ar galima kalbėti apie Jūsų įsipareigojimą savo vaikus auklėti katalikiškai, kas taip pat sudaro vieną iš esminių katalikiškos santuokos tikslų? Kaip, nesirūpindami savo pačių dvasiniu augimu, jūs tai įdiegsite savo vaikams? Jeigu Jūs norite Dievo malonės, tačiau jau šešis metus niekaip nesiryžote apvalyti savo širdies atgailos sakramentu, kaip tikitės tą malonę gauti? Išrišimą Dievo ir Bažnyčios vardu duoda tik kunigas (diecezinis kunigas ar vienuolis kunigas), tačiau tik atgailos sakramento metu. Sunku įsivaizduoti, kaip iš Jūsų galėjo būti pasityčiota išpažinties metu. Gal paprasčiausiai Jūs tą akimirką nebuvote pasirengusi išgirsti tiesos apie save ir savo elgesio kritiką palaikėte pasityčiojimu? Kaip matote, atsakant į Jūsų klausimą atsiranda ne tiek konkrečių atsakymų, bet naujų klausimų. Formaliai santuoka galiotų ir Jūsų sužadėtiniui nepriėmus pirmosios Komunijos, ir neatlikus išpažinties, bet tokiu atveju, matyt būtų ir labai daug veidmainystės. Kunigas, žinodamas Jūsų nusistatymą ir vadovaudamasis bendromis sielovados normomis, turėtų pilną teisę atsisakyti Jus tuokti.

• » Atgal į sąrašą    » Užduokite savo klausimą