Arkivyskupijos kunigų susirinkimas (2008.12.23)

Gruodžio 23 d. arkivyskupijos kunigai – tarnaujantys parapijose, einantys pareigas įvairiose bažnytinėse institucijose – gausiai rinkosi į tradicinį kasmetinį prieškalėdinį susirinkimą, kuris vyko kurijoje. Bendra konfratrų malda pradėtam susirinkimui vadovavo Kauno arkivyskupas metropolitas Sigitas Tamkevičius.

Susirinkime kunigams pristatyta Jubiliejinių Evangelijos žinios tūkstantmetei Lietuvai metų programa, kuri skirta šiai iškilmei paminėti Kauno arkivyskupijoje. Šia programa, drauge su visuotine Kristaus Bažnyčia švenčiant Tautų apaštalo šv. Pauliaus gimimo 2000 metų jubiliejų, siekiama paminėti pirmųjų Evangelijos žingsnių Lietuvoje tūkstantmetį, dėkojama Dievui už jos nešėjų, ypač šv. Brunono, kankinystę. Programos iškilmės ir renginiai teikia galimybę atnaujinti tikėjimą, bendruomeninį parapijų gyvenimą, skelbti Gerąją Naujieną Kristaus nepažįstantiems, kuo plačiau skleisti krikščioniškąsias vertybes visuomenėje. Arkivyskupas iškėlė programą paremiančius biblinius-teologinius akcentus, taip pat sielovadinius prioritetus dvasininkams; vienas jų – dėti pastangas, kad Dievo žodis būtų skaitomas, juo būtų remiamas kasdienis krikščionio gyvenimas ir darbai.

Susirinkime dvasininkai buvo pakviesti dalyvauti programos (ji tęsis nuo antrosios šv. Kalėdų dienos iki 2009 m. Kalėdų) renginiuose, taip pat paraginti savo tikinčiuosius parapijose kuo aktyviau į juos įsitraukti. Atkreiptas dėmesys į homilijų temas, sielovados tęstinumo būtinybę užbaigus švęsti Šiluvos jubiliejų. Išskirtinis šios programos akcentas bus evangelizacinės šventės parapijose, rektoratuose, dekanatuose, iškilmės arkivyskupijos mastu; tarp jų – vasarą minėsimas Šv. Brunono kankinystės tūkstantmečio jubiliejus ir kt.

Antroje susirinkimo dalyje buvo aptarti praktiniai sielovados reikalai, atsakyta į kunigų klausimus. Vėliau dvasininkai dalyvavo agapėje, laužė kalėdaičius, linkėjo vieni kitiems džiugių Kalėdų švenčių.

Kauno arkivyskupijos informacijos tarnyba, tel.  (37) 409025  , el.p. info@kn.lcn.lt

« atgal