į pirmą puslapį
  archyvas    
 
 
meniu

NAUJIENOS

Kauno medicinos universiteto klinikose paminėta Pasaulinė ligonių diena (2009.02.11)

Vasario 11 d., kaip ir kasmet, Kauno medicinos universiteto klinikų Šv. Luko koplyčioje buvo iškilmingai paminėta Pasaulinė ligonių diena. Šia proga šv. Mišias už visus besigydančius Kauno klinikose ir visus čia dirbančius medikus bei slaugytojas aukojo Kauno arkivyskupas metropolitas Sigitas Tamkevičius, koncelebravo mons. Artūras Jagelavičius ir KMUK kapelionas kun. Mindaugas Pukštys. Šv. Mišiose dalyvavo KMUK generalinis direktorius prof. Juozas Pundzius, kiti administracijos nariai, didelis būrys medikų ir slaugytojų, taip pat gausybė pacientų.

Homilijoje arkivyskupas kalbėjo, kad sunki liga ir didelis skausmas į žmogaus gyvenimą atkeliauja dažniausiai netikėtai. Ganytojas susiejo ligą ir ligonius su dienos Evangelijos skaitiniu apie Kanos vestuves – kaip vestuvėse per patį įkarštį buvo pritrūkta vyno, taip ir skausmas ateina į žmogaus gyvenimą, kai viskas būna gerai. „Kaip neseniai su pavydu žiūrėjome į tas šalis, kur žmonės buvo labai saugūs, ir niekas netikėjo, kad gali ateiti ir sunkus laikas. Tačiau jis atėjo ir palietė visus“ , – sakyta homilijoje. 

Pasak arkivyskupo, tikinčiam žmogui kančia niekada nėra prakeiksmas, o galimybė būti Dievo artumoje ir bendradarbiauti su juo. „Kai stebiu žmones, dažnai matau, kad jie yra labai pikti. Sakoma, kad taip yra dėl krizės, ekonominio sunkmečio, bet aš pagalvoju, ar būtų daugiau linksmumo, jei nebūtų krizės. Manau, kad ne, nes žmonės vis tiek rastų dėl ko pykti. Kai žmogaus viduje yra chaosas, liga dažnai išmuša žmogų iš pusiausvyros... Chaosą pristabdyti gali tik Dievo artumo suvokimas ir atidavimas Jam visko  – tada žmogaus širdyje įsiviešpatauja ramybė, kai jis būna pasirengęs viskam. Tada ir vaistai geriau veikia“ , – taip drąsino susirinkusius ganytojas. Jis pabrėžė Bažnyčią, kaip gydančią žmogų ir grąžinančią viltį: ji negali to, ką gali šiuolaikinė medicina, bet teikia viltį, o bendradarbiauti su Dievu yra pašauktas kiekvienas žmogus.

Šv. Mišiose giedojo KMUK vokalinis moterų ansamblis „Kolegės“, vadovaujamas Antano Kelmelio.

Eglė Žemaitienė, KMUK atstovė spaudai

« atgal

 

 

© Kauno arkivyskupijos kurija
Atnaujinta 2002 05 10

© Katalikų interneto tarnyba, kit@lcn.lt
Rašykite: info@kn.lcn.lt