į pirmą puslapį
  archyvas    
 
 
meniu

NAUJIENOS

KMUK odontologai paminėjo globėją Šv. Apoloniją (2009.02.09)

Vasario 9-oji – visame pasaulyje švenčiama tarptautinė Odontologų diena minint savo globėjos Šv. Apolonijos šventę. Kauno medicinos universitete akademinės sielovados ir Odontologijos fakulteto darbuotojų pastangomis buvo surengta paroda, skirta šv. Apolonijai (veiks iki vasario 14 d).

Pirmadienį KMU klinikų Šv. Luko koplyčioje buvo švenčiamos šv. Mišios, kurias aukojo KMU kapelionas kun. Ričardas Banys. Homilijoje kunigas ragino žvelgti į savo profesiją kaip į pašaukimą, apibūdino pašaukimą kaip širdies pasirinkimą būti toje vietoje, bet ne sustoti joje, o gyventi ir kurti. Homilijoje pabrėžta, kad kiekvienas pašaukimas turi ne tik šviesių, gražių, bet ir tamsių, sunkių pusių, dažnai reikia turėti drąsos išpažinti savo tikėjimą darbo aplinkoje ir santykyje su žmogumi, kuris ateina prašyti pagalbos.

Po šv. Mišių KMU Odontologijos fakulteto dekanas prof. Ričardas Kubilius padėkojo visiems susirinkusiems bei trumpai papasakojo, kaip šv. Apolonija tapo odontologų globėja. Šv. Apolonija – mergelė kankinė, gyvenusi III amžiuje, nukankinta dėl tikėjimo į Kristų išraunant visus dantis. Ilgą laiką ji buvo dantų skausmą kenčiančiųjų globėja, tačiau XVIII a. garsaus prancūzų chirurgo odontologo P. Fušaro, daugelio vadinamu mokslinės odontologijos tėvu, dėka tapo ir odontologų globėja. Jis gyveno vadinamos odontologinės revoliucijos laikais, kai buvo pereinama nuo dantų šalinimo prie jų atkūrimo ir gydymo. P. Fušaras ieškojo kilnaus simbolio, kuris suvienytų visus teikiančius odontologinę pagalbą ir jų pacientus.

Odontologijos fakulteto I kurso studentai pasveikino dekaną ir džiaugsmingai planavo galimybę prisidėti prie kitų metų Šv. Apolonijos šventės rengimo. Šventinę nuotaiką giesmėmis palaikė KMU choras „Neris“, vadovaujamas Kardiologijos klinikos rezidento Tomo Lapinsko. Vis dažniau vasario 9 dieną tenka girdėti palinkėjimą odontologams: Tegloboja jus šventoji Apolonija tam, kad jos globą pajustų ir jūsų pacientai.

KMU sielovados koordinatorė Svetlana Adler-Mikulėnienė

« atgal

 

 

© Kauno arkivyskupijos kurija
Atnaujinta 2002 05 10

© Katalikų interneto tarnyba, kit@lcn.lt
Rašykite: info@kn.lcn.lt