į pirmą puslapį
  archyvas    
 
 
meniu

NAUJIENOS

Šv. Valentino dienos renginys jaunimui Kaune (2009.02.14)

Kauno arkivyskupijos jaunimas jau trečius metus kartu ir kitaip šventė Šv. Valentino dieną. Vasario 14-osios, šeštadienio, vakarą į tokį susitikimą  arkivyskupijos konferencijų salėje pakvietė  kurijos, Jaunimo centro, Šeimos centro, akademinės sielovados darbuotojai. Vakaro tema šįkart buvo „Neperskaitytas laiškas“. Koks gražus gali būti meilės laukimas, kaip prasminga jaunuoliui laukti tikrų jausmų ir vienintelio žmogaus – visa tai bylojo aktorius Arūnas Žemaitaitis įtaigia scenine vaidyba, aktorius Gediminas Storpirštis jautriai atlikta  dainuojamąja poezija.

Lyriškai ir drauge nuotaikingai atskleistai žmogaus vienišumo ir bendrystės ilgesio temai naujų spalvų ir turinio suteikė kun. Erasto Murausko įsiterpimas į šio spektakliuko veiksmą. Yra dar kažkas, pats svarbiausias, vardu pašaukiantis žmogų gyventi, mylintis be išlygų ir į kitą padedantis žvelgti ne egoistinėmis akimis – šia mintimi pradėjo gyvai vykusį šmaikštų dialogą su aktoriais ir žiūrovais kun. E. Murauskas. Paprastučiais „mokykliniais“ pavyzdžiais labai gausiai šiame vakare dalyvavę jaunuoliai buvo kviečiami pasvarstyti, kodėl neverta savo jausmų ir  savęs išbarstyti atsitiktiniais ryšiais – tarsi smėliu, išbyrančiu pro pirštus. Dievas yra tas, kuris sujungia, du padaro viena, tik reikia juo pasikliauti, įsileisti į savo gyvenimą, ir Viešpats jį, kuriamą žmogaus rankomis, nuspalvins pačiomis gražiausiomis spalvomis – Jis  kiekvienam rašo savo laišką. Šios mintys buvo perteiktos ne tik žodžiais, bet ir kun. E. Murausko gitaros akordais.

Tokia ką tik aplankiusia mylinčio Tėvo žinia su žiūrovais tuoj pat pasidalijo spektakliuko veikėjas, paskleisdamas ją šimtais laiškų, kurie čia pat buvo išdalyti žiūrovams. Ne ką mažiau nei visą vakarą jie plojo ir džiūgavo gaudami vokus – kiekvienam jų skirtą Dievo laišką, pradedamą prakalbinančia psalmės eilute: „Galbūt tu manęs nepažįsti, bet aš tave ištyriau ir pažįstu“ (plg. Ps 139, 1) ir baigiamą nuolatiniu Jėzaus kvietimu: „Aš laukiu tavęs“ (plg. Lk 15, 11–32).

Jaunuoliai šiltais plojimais padėkojo vakarą drauge praleidusiam arkivyskupui Sigitui Tamkevičiui, kuris pabaigoje nuoširdžiai palinkėjo atrasti tikrąjį savo pašaukimą, sutikti gražią savo gyvenimo meilę ir nepamiršti svarbiausio – atsakomybės.

Renginio savanoriai, prieš jam prasidedant maloniai sutikdavę kiekvieną ir pasveikindavę katalikiškuoju „Garbė Jėzui Kristui!“, jam pasibaigus pavaišino šviežutėliu pačių keptu obuolių pyragu. Jaunuoliai buvo kviečiami pasidomėti arkivyskupijos jaunimo sielovados iniciatyvomis ir aktyviai dalyvauti Bažnyčios gyvenime.

Kauno arkivyskupijos informacijos tarnyba, tel. 409025, el. p. info@kn.lcn.lt

« atgal

 

 

© Kauno arkivyskupijos kurija
Atnaujinta 2002 05 10

© Katalikų interneto tarnyba, kit@lcn.lt
Rašykite: info@kn.lcn.lt