į pirmą puslapį
  archyvas    
 
 
meniu

NAUJIENOS

Seminaras KMU apie vidinį gydymą (2009.03.31)

Kovo 31 d. Kauno medicinos universiteto (KMU) Mokomojo laboratorijų korpuso auditorijoje vyko seminaras „Ar gydytojo uždavinys išrašyti sielos gydymo receptą?“, kurį surengė medikų ateitininkų korporacijos „Gaja“ nariai.

Šia tema su būsimaisiais medikais mintimis dalijosi renginio svečias, didelę patirtį vidinio gydymo tarnystėje turintis Vytauto Didžiojo universiteto Katalikų teologijos fakulteto dėstytojas kun. Kęstutis Rugevičius. Jis paaiškino biblinę žmogaus sampratą ir atkreipė dėmesį, kad žmoguje yra sritis, kuri yra nepažeidžiama ir leidžia jam būti pajėgiam atsiliepti į Dievo kvietimą bendrauti Šventojoje Dvasioje. Pasak prelegento, žmogų veikia pasaulis, įvairūs išoriniai ir vidiniai dirgikliai, bet ir žmogus gali veikti pasaulį. Kaip žmogus veikia pasaulį, priklauso nuo jo pasaulėžiūros ir sužeidimų. Kunigas sakė, jog dažnai žmonės būna nekalti dėl patirtų sužeidimų ir nesąmoningai toliau žeidžia kitus, tačiau šią grandinę galima nutraukti per atleidimą bei atsiprašymą ir sakramentinį gyvenimą.

Renginio dalyviams paaiškinta, kad Vidinio gydymo pamaldose kunigas ar užtarimo malda besimeldžiantis asmuo Šventosios Dvasios galia prašo Dievo gydyti sužeistą žmogų, užtaria jį, kad atsivėręs būtų gydomas per asmeninį santykį su Kristumi. Kun. K. Rugevičius sakė, kad vidinis gydymas nėra maginis dalykas, bet Kristaus galia konkretaus blogio panaikinimas žmoguje, ir tai suvokiama tik tikėjimu.

Didelio KMU studentų susidomėjimo susilaukė žmogaus vientisumo pažeidimo ir su juo susijusių padarinių aptarimas. Buvo diskutuojama apie gydyto kompetencijos ribas: ar gydytojas gali pacientui pasiūlyti kreiptis į kunigą, ar gydytojas turi klausti paciento apie jo religines pažiūras? Daug klausimų buvo dėl Ligonių patepimo sakramento, kuris klaidingai daugelio lietuvių dar suvokiamas kaip „paskutinio patepimo“ sakramentas.

Seminaras baigėsi nuoširdžiu pabendravimu ir diskusija prie arbatos puodelio.

Svetlana Adler-Mikulėnienė, KMU sielovados koordinatorė

« atgal

 

 

© Kauno arkivyskupijos kurija
Atnaujinta 2002 05 10

© Katalikų interneto tarnyba, kit@lcn.lt
Rašykite: info@kn.lcn.lt