Arkivyskupijoje lankėsi Drezdeno vyskupijos Jaunimo centro komanda (2009.04.17)

Balandžio 17 d. Lietuvoje lankiusis Drezdeno vyskupijos Jaunimo centro komanda atvyko į Kauną ir čia susitiko su arkivyskupijos jaunimo sielovados vadovais ir bendradarbiais. Penkių svečių grupė, vadovaujama kun. Ralpho Kochinkos bei ne pirmąkart pas mus viešinčio Uwe Pohlo, iš pat ryto su jaunimu šventė Taizé pamaldas Jono Pauliaus II piligrimų centre. Vėliau arkivyskupijos Jaunimo centre vyko susitikimas su jo darbuotojais bei arkivyskupijos augziliaru vyskupu Jonu Ivanausku. Su svečiais kalbėjosi ir atsakingieji akademinės sielovados bendradarbiai.

Dalijantis abipuse patirtimi, svečiai papasakojo apie savo darbo su jaunimu specifiką palygintii sekuliarioje savo aplinkos visuomenėje. Drezdeno Jaunimo centro darbuotojai stengiasi eiti į mokyklas, kviesti į savo rengiamus seminarus atskiras klases; jie taiko įdomių, praktinių metodų mokydami jaunimą pažinti ir skaityti Šventąjį Raštą. Svečiai papasakojo apie universitetų parapijos namus, į kuriuos kviečiami ateiti studijuojantys jaunuoliai. Pasak Drezdeno jaunimo sielovados bendradarbių, jie siekia jaunuoliams atskleisti tikėjimo ir Bažnyčios grožį. Svečiai iš Drezdeno tą pačią dieną lankėsi ir kurijoje, susitiko su arkivyskupu Sigitu Tamkevičiumi, vyko į Šiluvą bei Kryžių kalną. Vakare surengtas įdomus susitikimas su visais arkivyskupijos Jaunimo centre, beje, jau gyvuojančiame 15 metų,  dirbusiais žmonėmis.

Kauno arkivyskupijos Jaunimo centras svečius pasitiko atnaujinęs savo komandą bei patalpas, kuriose, beje, ketinama įrengti ir koplyčią. Mūsų centro planuose – trečiadieniais rengti atviras dienas; su jaunimu tomis dienomis būtų pasirengę susitikti jaunimo grupių vadovai, seserys vienuolės ir kt. Nuo rudens ketinama plėsti savo veiklą ir kviesti jaunimą atrasti Dievą per meninę-kūrybinę veiklą drauge.

Kauno arkivyskupijos informacijos tarnyba, tel. 40 90 25, info@kn.lcn.lt

« atgal