Pasaulinės gyvybės dienos paminėjimas arkivyskupijoje

Kauno arkivyskupijos Šeimos centras, kaip ir kasmet, pats rengė Pasaulinės gyvybės dienos paminėjimą Kaune, ragino ją minėti ir visoje arkivyskupijoje – dekanatų centruose, parapijose, mokyklose, gyvybės kultūrą skleidžiančiose medicinos įstaigose. Kaip sakė arkivyskupijos Šeimos centro vadovė Giedrė Aukščiūnienė, Gyvybės diena Lietuvoje minima nuo 1994 metų, nuo 1998 metų LVK raginimu šios dienos organizatoriai yra vyskupijų Šeimos centrai. Dabar pastebima, kad šią dieną vis aktyviau mini ir parapijos. Gyvybės dienos paminėjimas, pasak G. Aukščiūnienės, kaip ir visa Šeimos centro veikla remiasi siekiu, kad kuo plačiau visuomenėje pasklistų popiežiaus Jono Pauliaus II mokymas apie nelygstamą gyvybės vertę visomis sąlygomis ir visais žmogaus gyvenimo etapais.

Pasaulinės gyvybės dienos paminėjimas, kuriuo siekta darsyk priminti ir ugdyti žmogaus gyvybės vertės ir prasmės, jo oraus gyvenimo nuo gimimo iki mirties supratimą, užkirsti kelią manipuliavimas ir grupių interesams gyvybės srityje, vyko visuose Kauno arkivyskupijos dekanatų Šeimos centruose ir daugumoje parapijų. Čia tradiciškai lankyti gimdymo namai, pasveikinti medikai bei mamos, įteikta dovanėlių, rengti moksleivių piešinių konkursai, už gyvybę melstasi ir dėkota Viešpačiui šv. Mišiose. Kauno arkivyskupijos Šeimos centras pasirūpino išleisti skirtukus „Nuo kada aš esu aš“, kurie buvo dalijami šeimoms. Bendradarbiaujant su arkivyskupijos Katechetikos centru gyvybės, žmogaus orumo temos buvo nagrinėjamos mokyklose per tikybos pamokas, mokytojams teikiama metodinė parama.

Kauno mieste bendradarbiaujant su Lietuvos šeimos centru reklaminiuose stenduose prie prekybos centro „Savas“, Birštono ir Draugystės gatvėse dvi savaitės buvo rodomi kelių minučių reklaminiai filmukai šeimos ir gyvybės tema. Sekmadienį, balandžio 24 d. vakare, Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų (Vytauto Didžiojo) bažnyčioje surengtas KaunasJazz2009 sakralinės muzikos koncertas, skirtas Gyvybės dienai. Šia tema trumpą įvadinę katechezę sakė rektorius kun. Kęstutis Rugevičius.

Pagrindinis arkivyskupijos Šeimos centro renginys vyko balandžio 24-ąją. Tada beveik visą dieną, įsikūręs gražiame Kauno senamiesčio kiemelyje prie pagrindinės Vilniaus gatvės ir pasipuošęs savo vykdomos programos jaunimui „Pažink save“ savanorių plakatais, Šeimos centras buvo atvėręs duris miesto vyresniųjų klasių moksleiviams bei pedagogams, kurių grupės susitiko su šios programos vadovais bei savanoriais. Pasak centro vadovės G. Aukščiūnienės, taip siekta, kad jaunimas būtų paskatintas domėtis ir gautų patikimas žinias bei savalaikį ugdymą lytiškumo, rengimosi šeimai, vaisingumo srityse, mokytųsi priimti teisingus savo gyvenimo sprendimus.

Vakare šalia esančioje Švč. Sakramento (studentų) koplyčioje gyvybės intencijomis buvo aukojamos šv. Mišios. Joms vadovavęs mons. V. Grigaravičius, kreipdamasis į susirinkusius įvairių kartų žmones, šeimas, vyresniuosius, sakė, jog svarbiausia – daug melstis vieniems už kitus, netgi įsipareigoti konkrečiai maldai už konkrečias ko nors stokojančias, vargstančias šeimas, ligonius, besilaukiančias kūdikio motinas ir pan. Be kita ko, per pamokslą vienareikšmiškai sakyta, jog nutraukti gyvybę – tai sulaužyti Dievo įsakymą: „Nežudyk.“

Gyvybė – tai džiaugsmas – ši mintis paskatino po šv. Mišių pakviesti šeimas, vaikus, šeimos ir gyvybės apsaugos srityse dirbančius žmones į nuotaikingą vakaronę Šeimos centro kiemelyje. Kartu su mons. V. Grigaravičiumi buvo pasodinta obelaitė, kad ji, kaskart pražydėsianti pavasarį, primintų iš Kūrėjo gautą gyvybės dovaną žmogui ir Gyvybės dieną.

Kauno arkivyskupijos informacijos tarnyba, tel. 40 90 25, info@kn.lcn.lt

« atgal