Jaunimo lyderių seminaras Kaune (2009.05.15–17)

Gegužės 15–17 d. savaitgalį Kauno arkivyskupijos Jaunimo centre vyko parapijų jaunimo lyderių seminaras. Tai jau antrasis minėto centro darbuotojų seminaras aktyviausiems dekanatų ir parapijų jaunimo grupių nariams. Šįkart renginio tema buvo „Ženklai liturgijoje ir mano gyvenime“. Poreikis ją svarstyti kilo pirmajame tokio pobūdžio seminare, kuris vasario 20–22 d. taip pat vyko Kaune.

Seminare „Ženklai liturgijoje ir mano gyvenime“ dalyvavo 27 jaunuoliai iš įvairių Kauno, Raseinių, Kėdainių, Jurbarko, Jonavos, Ukmergės dekanatų parapijų, taip pat ir bendruomenės „Ugnies vaikai“. Jų susipažinimo vakare vienas seminaro prelegentų kun. Artūras Kazlauskas pateikė įvadinių minčių apie liturgijoje atsispindinčius mūsų gyvenimo ženklus.

Seminaro darbas šeštadienį pasižymėjo praktiškumu: pirmojoje dalyje jaunuoliams gana gerai sekėsi dirbti su Šventuoju Raštu, surandant jame Eucharistijos ženklų. Popietiniame darbe, kuriam vadovavo ses. Celina Galinytė OSB, daugiausia dėmesio skirta šv. Mišių dalims ir giedojimui, siejant jį su šv. Mišių liturgija, liturginiais Bažnyčios laikotarpiais, mokant pasirinkti tinkamas giesmes giesmynuose.

Šeštadienio vakare seminaro dalyviai drauge džiaugsmingai šventė šv. Mišias mažesniųjų brolių pranciškonų vienuolyno koplyčioje. Juos ypač įkvėpė kun. A. Kazlausko homilijos žodžiai apie meilę, kuri Dievo pavyzdžiu reiškia kitam trokšti gėrio, vieni kitiems būti draugais.

Pasak Kauno arkivyskupijos Jaunimo centro darbuotojos Kristinos Šmulkštytės, jaunimui patiko jiems skirta kūrybinė užduotis, leidusi šeštadienio vakarą ne tik geriau pažinti Kauno senamiestį, bet ir pasvarstyti, atradus jo teritorijoje išdėliotuosius ženklus, pasiūlytomis temomis, pvz.: įsivardyti, kokie motyvai atveda į šv. Mišias, kokius Dievo gailestingumo ženklus mato savo gyvenime ir pan.

Kauno arkivyskupijos informacijos tarnyba, tel.  (37) 409025  , el. paštas info@kn.lcn.lt

« atgal