LJD kryžiaus kelionė arkivyskupijos dekanatuose (2009.09.26)

Lietuvos jaunimo dienų kryžius, apkeliavęs Telšių, Vilkaviškio, Kaišiadorių, Vilniaus ir Šiaulių vyskupijas, rugsėjo 26 d., per Šiaulių vyskupijos jaunimo dieną „Mes pasitikime gyvuoju Dievu“ perduotas Kauno arkivyskupijos jaunimui. Kryžius savo kelionę pradėjo nuo Kauno II dekanato parapijų ir pirmiausia atkeliavo į Čekiškę. Iki šv. Kalėdų Lietuvos jaunimo dienų kryžius bus sutiktas daugumoje Kauno arkivyskupijos parapijų.

Šis kryžius savo kelionę pradėjo per  2004 m. Lietuvos jaunimo dienas Šiauliuose. Po jų kryžius buvo pastatytas Kryžių kalne ir stovėjo ten iki 2007 m. vasaros. Dviratininkų piligrimų grupė savo žygiu nuo Kryžių kalno iki Klaipėdos palydėjo LJD kryžių į jaunimo dienas, taip jas simboliškai sujungdami. 2007 m. LJD dalyviams Klaipėdoje tarptautinės katalikų maldos ir evangelizacinės mokyklos „Jeunesse et Liumere“ vadovas kun. Rene Luc sakė: „Lietuvos tikintiesiems dabar reikia nešti kryžius ne į kryžių kalną, o iš jo – į pasaulį, į savo kasdienę aplinką.“

Keliaujantis kryžius taps ne tik artėjančių Lietuvos jaunimo dienų ženklu, bet ir bus palaiminimas tiems, kurie ateis su juo susitikti.

LJD kryžiaus kelionė Kauno arkivyskupijoje

Rugsėjo 26 d. – spalio 4 d. Kauno II dekanato parapijose