į pirmą puslapį
  archyvas    
 
 
meniu

NAUJIENOS

Šv. Valentino diena KITAIP Kaune (2010.02.14)

Vasario 14 d. ketvirtą kartą Kauno arkivyskupijos Jaunimo centras su kitomis arkivyskupijos institucijomis suorganizavo Šv. Valentino dienos KITAIP šventinį vakarą. Pasak organizatorių, šio renginio sumanymas prieš ketverius metus kilo „kaip atsakas ir kvietimas paminėti šią dieną ir įvairiomis meno formomis kalbėti apie tikrąsias vertybes, atsiduodančią ir dovanojančią Meilę“. Šiemet prie renginio, pavadinto „Jei gali, meilės duok“, prisijungė ir gausus pranciškoniškojo jaunimo būrys.

Renginys ir šiemet susilaukė didžiulio jaunimo susidomėjimo; jame dalyvavo ne tik kauniečiai, ir šventiškai papuoštoje salėje vos tilpo visi norintys. Suvaidinus sceneles iš jaunimo gyvenimo tikrovės, užsimezgė svarbiausia vakaro mintis – iš kur meilės imti – tikros, o ne jos elgetiškų trupinių? Jauni žmonės kartu su br. Pauliumi Vaineikiu OFM turėjo galimybę pasvarstyti šiomis temomis: kaip nenupiginti savo meilės troškulio telkiantis vien tik į išorę, kaip nenumenkinti jos iki kūno aistrų, kaip mylėti be savanaudiškumo. Pasak br. P. Vaineikio, ta meilė kartais tėra tik paprastas, šiltas, bet toks svarbus dėmesys kitam. Br. Pauliaus paraginti vakaro dalyviai su džiaugsmu priėmė pasiūlymą pagal pranciškonų tradiciją apkabinti šalia esantį ir pasakyti: „Aš džiaugiuosi, kad tu esi šalia.“ Jaunimas buvo paakintas šv. Pranciškaus maldos žodžiais: „Mokytojau, padaryk, kad aš trokščiau <…> kitus mylėti, o ne pats būti mylimas.“ O iš ko mokytis mylėti? „Iš Jėzaus Tokia meilė nei vienoj knygoj neaprašyta“, – sakė brolis, primindamas, kad tik ši Meilė, gyvybę atidavusi, „niekada nesibaigia“.

Jaunuoliai šiltais plojimais padėkojo vakare dalyvavusiam, juos pasveikinusiam, šiltą žodį tarusiam ir  pabaigoje palaiminusiam arkivyskupui Sigitui Tamkevičiui. Ganytojas papasakojo jauniems žmonėms apie šviesaus atminimo seserį Adą Benvenutą Urbonaitę FDCJ, nuo šešiolikos metų pamilusią Kristų ir jam atidavusią veiklų savo gyvenimą (rašomąja mašinėle ji perrašė šimtus sovietmečiu draudžiamų religinių knygų, pogrindyje leido „Rūpintojėlį“). Ganytojas palinkėjo kiekvienam nieko nenuskriaudžiančios, gražios, besidalijančios meilės.

Renginio dalyviai taip pat buvo trumpai supažindinti su pranciškoniškojo jaunimo bendryste (Lietuvoje veikia 5 bendruomenės Kaune, Vilniuje, Telšiuose, Kretingoje); jaunimas buvo pakviestas tapti pakeleiviais ieškant savo pašaukimo kelio (beje, pranciškonų jaunimas prieš renginį nuo sekmadienio popietės ėjo misijas: kvietė  į vakarą ir skelbė Gerąją naujieną savo bendraamžiams mieste). Vakaras baigėsi Vilniaus bernardinų bažnyčios jaunimo grupės „Apaštalai“ krikščioniškosios muzikos koncertu ir tradiciškai pačių rengėjų keptu ir visiems dalijamu obuolių pyragu.

Kauno arkivyskupijos informacijos tarnyba, tel. 409025, el. p. info@kn.lcn.lt

 

« atgal

 

 

© Kauno arkivyskupijos kurija
Atnaujinta 2002 05 10

© Katalikų interneto tarnyba, kit@lcn.lt
Rašykite: info@kn.lcn.lt