į pirmą puslapį
  archyvas    
 
 
meniu

NAUJIENOS

Kunigų konferencija Kaune (2010.03.10)

Kovo 10 d. Kauno kurijoje vyko arkivyskupijos kunigams skirta konferencija. Jai vadovavo arkivyskupas Sigitas Tamkevičius, dalyvavo arkivyskupijos augziliaras vyskupas Jonas Ivanauskas, didelis būrys arkivyskupijoje tarnaujančių dvasininkų bei svečias – gydytojas psichiatras, biomedicinos mokslų daktaras Aurelijus Veryga, kuris yra ir Nacionalinės sveikatos tarybos narys, Nacionalinės tabako ir alkoholio kontrolės koalicijos prezidentas, Vysk. M. Valančiaus blaivybės sąjūdžio pirmininkas.

Pirmojoje konferencijos dalyje ne pirmąkart kunigų konferencijoje dalyvavęs dr. A. Veryga aptarė dabartinę alkoholio vartojimo situaciją Lietuvoje, pastarųjų metų alkoholio kontrolės priemones ir jų efektyvumą, naujus iššūkius šioje srityje. Svečias priminė 2007 m. tyrimus, kurie atskleidė, kad alkoholio rinka buvo išaugusi 35 proc. Apklausus 15–74 m. respondentus, paaiškėjo, kad alkoholį nuolat vartojo kas trečias vyras ir kas dešimta moteris (jaunų – dukart daugiau, ir tai neabejotinai didino vaisiaus alkoholinio sindromo gausėjimą). Dr. A. Veryga atkreipė dėmesį, jog tiriama buvo ne socialiai degradavusi, bet dirbanti, besimokanti visuomenės dalis. Iki 2007 m. triskart padaugėjo alkoholiu apsinuodijusių 7–14 m. vaikų. Vis dėlto nuo 2008 m. kai kurie alkoholio reklamos ir kt. apribojimai, netgi ekonominis sunkmetis, griežtesnė atsakomybė už vairavimą išgėrus išties tragišką situaciją šiek tiek pakeitė į gerą. Tai gerai matyti iš mažesnio žuvusiųjų skaičiaus keliuose, dvigubai sumažėjo girtų vairuotojų, padariusių kelių avarijas (2008 m. buvo per 500, 2009 – netoli 300), per policijos reidus sulaikoma mažiau tokių pažeidėjų. Tačiau, kaip sakė svečias, alkoholio vartojimo, jo gamybos, prekybos ir pan. srityje kyla naujų iššūkių. Tai vis intensyvėjančios pastangos legalizuoti naminės degtinės gamybą, leisti prekybą alkoholiu tolimojo susisiekimo traukiniuose, bandymai silpninti prekybos svaigiaisiais gėrimais kontrolę, siekimas mažinti akcizus alkoholiniams gėrimams, plėsti jų prekybos tinklą, nors jau dabar prekybos alkoholiu vietos ranka pasiekiamos.

Pasak dr. A. Verygos, dar labai trūksta valdžios ir visuomenės supratimo, kad juo labiau žmonės girtauja, tuo daugiau valstybei kainuoja alkoholizmo padarinių gydymas. Svečias atsakė į kunigų klausimus ir drauge kreipėsi į juos, kad savo parapijose skatintų bendruomenių aktyvumą, žmonių sąmoningumą ypač kovojant su nelegalia alkoholio prekyba, aktyviai išreiškiant savo nuomonę ir ją pateikiant valdžios institucijoms, įstatymų kūrėjams.

Antrojoje konferencijos dalyje arkiv. S. Tamkevičius pristatė kunigams Kauno arkivyskupijos sielovadinę ir finansinę situaciją, ypač išsamiai aptarė Kauno kunigų seminarijos išlaikymą. Kunigai buvo paraginti daugiau dėmesio skirti pašaukimų ugdymui, patiems rodyti gražų savo tarnystės pavyzdį, o jaunuolius, besirenkančius seminariją, pavadino mažais stebuklais, kurie vis dėlto randasi tarp dabarties jaunimo, kaip ir visa visuomenė, stokojančio dvasinių vertybių.

Konferencijoje dalyvavusiems kunigams KTU kapelionas kun. Petras Pichas padovanojo Europoje jauniems žmonėms nemokamai platinamų knygelių „Mano nerimstanti širdis“, kuriomis pasitelkiant visiems žinomus kompiuterinius įvaizdžius siekiama prakalbinti jaunų žmonių dvasią. Vysk. J. Ivanauskas pakvietė kunigus įsigyti Mokslo leidinių ir enciklopedijų leidyklos knygą „Religinės bendruomenės“ (2009).

Konferencija baigta atsakymais į kunigų klausimus, agape. Arkivyskupas pakvietė visus dalyvauti Krizmos Mišiose arkikatedroje bazilikoje Didįjį ketvirtadienį.

Kauno arkivyskupijos Informacijos tarnyba, tel. (37) 409025 , el. paštas info@kn.lcn.lt

 

« atgal

 

 

© Kauno arkivyskupijos kurija
Atnaujinta 2002 05 10

© Katalikų interneto tarnyba, kit@lcn.lt
Rašykite: info@kn.lcn.lt