Kauno ir Vilniaus arkivyskupijų jaunimo atstovų dalyvavimas „Altenbergo šviesos“ festivalyje (2010. 04–28–05.14)

Balandžio 28 –gegužės 4 d. septyniolika Kauno ir Vilniaus arkivyskupijų jaunimo atstovų bei jaunimo grupių lyderių, lydimi Vilniaus arkivyskupijos Jaunimo centro darbuotojos Šarūnės Jasiūnaitės, savanorio br. Marc-Antoine Bêchétoille bei Kauno arkivyskupijos Jaunimo centro sielovadininko kun. Kęstučio Genio bei darbuotojos Kristinos Šmulkštytės, dalyvavo „Altenbergo šviesos“ šventėje Vokietijoje.

„Altenbergo šviesa“ gavo pavadinimą nuo mažo miestelio Altenbergo, esančio maždaug 20 km nuo Kelno. Čia, kur anksčiau, 1133–1803 m., stovėjo cistersų vienuolynas, šiandien yra įsikūrę Kelno arkivyskupijos jaunimo namai.

„Altenbergo šviesa“ pirmąkart buvo uždegta pasibaigus Antrajam pasauliniam karui. Kasmet gegužės 1 d. šviesos įžiebimas Altenbergo bažnyčioje yra susitaikymo ženklas – priešai tampa draugais. Taip Vokietijos jaunuoliai ištiesia Europai susitaikymo ranką , kuri iš naujo neša taiką ir draugystę. Tada šviesa pradeda kelionę iš Altenbergo ir keliauja po visą Europą.

Po Antrojo pasaulinio karo katalikų jaunimas pradėjo susitikinėti Altenberge. Kilo idėja per Vokietiją surengti šviesos estafetę. Nepaisant skeptikų, po pirmojo pasisekusio bandymo estafetė prigijo ir nuo 1950 iki 1965 m. kasmet prasidėdavo gegužės 1 d.

Šiais metais „Altenbergo šviesos“ šventė buvo jubiliejinė – šešiasdešimtoji; jos šūkis – „Gyvenk taikoje kaip šviesos karys“. „Altenbergo šviesos“ šventė pradėta švęsti išvakarėse – balandžio 30 d. Dalyvavo ne tik vokiečių, bet ir lietuvių, austrų bei airių jaunimas, tad buvo surengtos įvairios susipažinimo ir bendravimo akcijos – užduotys. Vakare, 23 val., buvo švenčiama iškilminga maldos vigilija, kurioje dalyvavo apie 2000 jaunuolių. Vėliau per naktį vyko budėjimas ir malda prie Švenčiausiojo Sakramento. Gegužės 1-osios rytą iškilmingose šv. Mišios buvo uždegta „Altenbergo šviesa“, kuri paskui išsiųsta į Vokietijos bažnyčios ekumeninį susirinkimą Muniche.

Po pagrindinių šventinių iškilmių lietuvių bei airių grupėms buvo surengtos pažintinės ekskursijos po Kelno ir Bonos miestus, Altenbergo apylinkes. Lietuviai nebe pirmą kartą lankosi „Altenbergo šviesos“ šventėje. Dalyvavimas joje – Kauno ir Vilniaus arkivyskupijų jaunimo bendradarbiavimo su Drezdeno-Maiseno bei Kelno arkivyskupijomis projekto dalis.

Kauno arkivyskupijos Jaunimo centro informacija

« atgal