„Alfa“ savaitgalis Kauno arkivyskupijos Šeimos centre (2010.11.06–07)

Lapkričio 6–7d. Kauno arkivyskupijos Šeimos centre vyko Šventosios Dvasios veikimui atveriantis savaitgalis Alfa kurso dalyviams iš Šv. Antano Paduviečio, Gerojo Ganytojo ir Šančių Švč. Jėzaus Širdies parapijų. Šiose parapijose nuo spalio mėnesio vedamas Alfa kursas, kurį inicijavo Kauno I dekanato Šeimos centras (vadovė Jurgita Ščiukaitė), bendradarbiaudamas su Kauno arkivyskupijos Katechetikos centru.

Savaitgalis prasidėjo VDU Katalikų teologijos fakulteto dėstytojo teol. lic. Valdo Mackelos paskaita apie Šventąją Dvasią ir jos veikimą. Paskaitoje jis atkreipė dėmesį į tai, kad „Šventoji Dvasia daro mus gyvus, duoda išmintį ir gabumus, moko mylėti ir melstis. Reikia išdrįsti daryti tai, ko niekada nedarėme – tada Dievas duoda galią tai daryti. Iš Šventosios Dvasios kyla vienybė, o tikra bendruomenė yra tada, kai žmonės rūpinasi vieni kitais“.

Po sočių pietų, kuriais vaišinomės Šeimos centre, klausėmės Rūtos ir Antano Šalaševičių liudijimo, Gyvųjų akmenų ir Dievo armijos bendruomenių nariai pasidalijo savo patirtimi apie tai, kaip Šventoji Dvasia jų gyvenime viską pakeitė iš esmės. Paskui vyko šlovinimas ir užtarimo malda. Kai kuriems kurso dalyviams tai buvo naujas ir netikėtas patyrimas. Išpažinčių klausė Šv. Antano Paduviečio klebonas kun. Vytenis Vaškelis ir kun. Vitas Kaknevičius. Pavakare renginys baigtas džiaugsmingai švęsta Eucharistija, kuriai vadovavo Kauno I dekanato vicedekanas teol. lic. kun. Evaldas Vitulskis. Savo homilijoje jis kvietė atpažinti Šventosios Dvasios dovanas ir kurti savo parapijose gyvas bendruomenes.

Sekmadienį kurso dalyviai pradėjo šv. Mišiomis Jėzuitų bažnyčioje. Po trumpų vaišių Šeimos centre klausėmės Birutės iš šv. Antano Paduviečio parapijos liudijimo ir šiuo metu parapijose vykstančio Alfa kurso koordinatorės Linos Šalučkienės padrąsinančių žodžių, kaip toliau gyventi su Šventąja Dvasia. Savaitgalį užbaigėme šlovinimo giesmėmis kartu su Šv. Antano Paduviečio parapijos jaunaisiais šlovintojais.

Renginio dalyviai liudijo: „Savaitgalio metu gavau teorinių žinių apie Šventąją Dvasią ir jos veikimą, kurį praktiškai patyriau per užtarimo maldą. Labai palietė gyvi žmonių liudijimai. Taip pat išgyvenau bendruomeniškumo jausmą su Alfa kurso dalyviais.“ ; „Alfa savaitgalis buvo tai, ko dar nebuvau patyrusi. Daugybė žmonių, siekiančių to pačio tikslo. Nuotaika, kaip ir atmosfera, buvo nuostabi – spindėjo ir ašaros, ir šypsenos. Buvo gera pabėgti nuo kasdienybės ir pamažu į save įleisti Šventąją Dvasią. Žodžiais sunku viską apsakyti.“

Kauno arkivyskupijos Šeimos centro informacija

« atgal