į pirmą puslapį
  archyvas

meniu

NAUJIENOS

Džiazo koncertas Gyvybės dieną (2006.04.30)

Kauno Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų (Vytauto Didžiojo) bažnyčioje sekmadieni vyko Gyvybės dienai skirtas XVI tarptautinio džiazo festivalio „Kaunas Jazz“ koncertas. Ne pirmus metus rengiamame šio festivalio sakralinės muzikos koncerte vienos seniausių Kauno bažnyčių gotikiniais skliautais aidėjo norvegų sakralinio džiazo grupės „Sacred presence“ – vargonininko Carsteno Dyngelando bei vokalistės Barbros Husdal – atliekama muzika. Subtilų norvegų evangelikų liuteronų iš Bergeno miesto atliekamų kūrinių audinį sudarė tradicinės norvegų tautos, svečių bei kitų žinomų kompozitorių giesmės apie gyvybės žemėje stebuklą, žmogaus ryšį su aplinka, Viešpačiu. Džiazo ritmai tarsi skelbė Dievo suteiktą laisvę žmogui rinktis, o vokalinės meditacinės giesmės nuteikė gerumui, maldai.

Bažnyčios rektorius kun. Kęstutis Rugevičius sveikinimo žodyje pabrėžė, „jog gyvybės saugotojas esame kiekvienas, puoselėjantis gėrį, grožį, ryšį tarp žmogaus bei Dievo. Mes pašaukti saugoti gyvybę“.

Koncerto klausytojams buvo įteikti iliustruoti Lietuvos bei Vilniaus arkivyskupijos šeimos centrų parengti lankstinukai „Gyvenimo kelias“, skatinantys saugoti naują gyvybę, prasidedančią nuo pat pradėjimo akimirkos ir priklausančią „ne tėvui, ne motinai, o naujai savarankiškai besivystančiai žmogiškajai būtybei“.

Kiti Pasaulinei gyvybės dienai skirti renginiai Kaune žr.: http://kaunas.lcn.lt/naujienos/,414 .

Kauno arkivyskupijos spaudos tarnyba, tel. (37) 409025, el. paštas info@kn.lcn.lt

-jkk-

« atgal