į pirmą puslapį
  archyvas    
 
 
meniu

NAUJIENOS

Marijos diena Šiluvoje: padėka Dievo Motinai už Lietuvos laisvę (2007.01.13)

Sausio 13 d. Šiluvoje švęsta Marijos diena sutapo su skaudžia tautai istorijos data – Laisvės gynėjų diena, todėl tądien Švč. M. Marijos Gimimo bazilikoje buvo meldžiamasi už Lietuvą. Pasveikinęs piligrimus, Kauno arkivyskupas Sigitas Tamkevičius padėkojo šv. Mišias koncelebravusiems Vilkaviškio vyskupui Rimantui Norvilai ir Šiaulių vyskupui Eugenijui Bartuliui, taip pat broliams kunigams, ypač gausiai susirinkusiems Kauno I dekanato dvasininkams.

Eucharistijos liturgijai vadovavęs arkivysk. S. Tamkevičius savo homilijoje Sausio 13-osios stebuklą palygino su Evangelijoje minimu Jėzaus stebuklu Galilėjos Kanoje: prieš beginklius laisvės ištroškusius žmones, rankoje laikiusius rožinius, o ne automatus, sovietiniai tankai sustojo, suspėję pasėti mirtį keliolikai žmonių.„Kas juos sustabdė? Mes tikime, jog anuomet Dievas padovanojo mums laisvę, o Švč. Mergelė Marija užstojo savo šalies vaikus”, – sakė ganytojas ir ragino rožinio malda prašyti Dievo, kad vadovauti tautai būtų renkami padoriausi žmonės. Arkivyskupas ragino „imti rožinį ir melsti Dievą dar vieno stebuklo” gelbėjant tautą iš alkoholizmo liūno, kuriame verslininkai jau skandina ne tik suaugusius, bet ir paauglius, vėliau dėl to darančius nusikaltimus. „Burkimės į gyvojo rožinio grupeles ir melskimės už Lietuvos reikalus”, – užbaigdamas homiliją ragino ganytojas.

Prieš palaiminimą arkivyskupas padėkojo piligrimams, nepabūgusiems vėjuotą dieną atvykti į Šiluvą ir padėkoti Dievo Motinai, per sunkius Sausios 13-osios įvykius atvedusiai Lietuvą į laisvę.

Kauno arkivyskupijos spaudos tarnyba, tel. (37) 409025, el. paštas info@kn.lcn.lt

« atgal

 

 

© Kauno arkivyskupijos kurija
Atnaujinta 2002 05 10

© Katalikų interneto tarnyba, kit@lcn.lt
Rašykite: info@kn.lcn.lt