„Bažnyčios kronikos" fondo apdovanojimai žurnalistams, minint Pasaulinę visuomenės komunikavimo dieną (2007.05.20)

Šį sekmadienį (gegužės 20 d.) Katalikų Bažnyčia minės 41-ąją Pasaulinę visuomenės komunikavimo dieną. Ta proga popiežiaus Benedikto XVI paskelbta žinia šiemet skiriama temai: Vaikai ir visuomenės komunikavimo priemonės: iššūkis ugdymui“. Šventasis Tėvas pasiūlė apsvarstyti vaikų, jų ugdymo ir žiniasklaidos santykį atkreipdamas dėmesį, jog nūdienos žiniasklaidos įtaka konkuruoja su mokyklos, Bažnyčios ir gal net šeimos įtaka. Popiežius pabrėžė, kaip svarbu šioje situacijoje mokyti vaikus tinkamai naudotis žiniasklaidos priemonėmis, siekiant jų kultūrinės, moralinės ir dvasinės brandos. Didžiulė atsakomybė dėl to tenka mokyklai, Bažnyčiai, tačiau didžiausią teisę ir pareigą čia turi tėvai, kad žiniasklaida būtų naudojamasi protingai, o vaikų sąžinės rengiamos teisingiems sprendimams renkantis ar atmetant programas. Iškeldamas pamatinę tėvų pavyzdžio vertę ir naudą, popiežius atkreipė dėmesį, jog ugdymas, kaip naudotis žiniasklaida, išties yra ugdymas tikrajai žmogaus laisvei.

Popiežius taip pat pabrėžė, jog nuoširdų tėvų ir mokytojų troškimą ugdyti vaikus grožiui, tiesai ir gėriui žiniasklaidos pramonė gali palaikyti tik tokiu mastu, kiek ji ugdo pamatinį žmogaus orumą, tikrąsias santuokos ir šeimos gyvenimo vertybes, puoselėja pozityviuosius žmonijos pasiekimus bei tikslus. Tendenciją kurti programas bei produktus – taip pat animacinius filmus ir vaizdo žaidimus, – aukštinančius prievartą ir vaizduojančius asocialią elgseną arba menkinančius žmogaus lytiškumą, popiežius pavadino iškrypimu, ypač pasibjaurėtinu, kai šios programos skiriamos vaikams bei paaugliams. Kreipdamasis į žiniasklaidos industrijos vadovus, popiežius paragino ugdyti pagarbą šeimos poreikiams ir saugoti bendrąjį gėrį. Pasak Benedikto XVI, Bažnyčia sveikina galimybę pasiūlyti pagalbą tėvams, auklėtojams, komunikavimo srities darbuotojams ir jaunuoliams, o bažnytinės parapijų bei mokyklų programos šiandien turėtų sudaryti žiniasklaidos ugdymo avangardą. Bažnyčia trokšta dalytis žmogiškojo orumo vizija, kuri yra visokio komunikavimo šerdis.

Visą laiško tekstą žr: http://katalikai.lt/index.php?id=8&nid=1278

Jau tapo tradicija, kad minint Pasaulinę visuomenės komunikavimo dieną arkivyskupas Sigitas Tamkevičius keliems žiniasklaidos atstovams įteikia Bažnyčios kronikos fondo apdovanojimus už sąžiningos žurnalistikos bei krikščioniškųjų vertybių puoselėjimą per visuomenės komunikavimo priemones. Šiais metais (jau devintąjį kartą) apdovanojimai skirti:

·                         dr. Kęstučiui  Kazimierui girniui už ilgametę, plačią analitinės žurnalistikos ir tiriamąją veiklą bei įkvepiantį pilietinės atsakomybės pavyzdį iškeliant garbingus istorinius tautos ginkluoto ir dvasinio pasipriešinimo puslapius, skvarbiu apžvalgininko žvilgsniu įtvirtinant nekompromisines politikos nuostatas, pagal geriausias Ateitininkijos tradicijas puoselėjant platų krikščionišką požiūrį į tautos ir kultūros vertybes;

·                         žurnalo vaikams „Bitutė“ redakcijai, gausiam talkininkų būriui, o ypač visus sumanymus darniai vienijančiai redaktorei Ingridai Laimutytei - Matvejevienei už nuoširdų vaikų vertybinį ugdymą, subtiliai derinant žodžio bei vaizdo raišką ir už jaunųjų skaitytojų evangelizacijos pastangas, vedant juos tiesos, paprastumo ir grožio keliu;

·                         „Marijos radijo“ rengiamai vaikų laidai, jos kūrybinei grupei ir ypač savanorei Genutei ULEVIČIENEI už kūrybišką šeimyniško bendruomeniškumo ugdymą nuo mažumės ir už jaunųjų klausytojų dvasinį prakalbinimą, kuris sušildo ir daugelio suaugusiųjų širdis.

Apdovanojimai šiais metais bus įteikti iškilmingai švenčiant Kauno arkivyskupijos globėjo šv. Jono Krikštytojo šventę birželio 24 d.

P.S. Ankstesniais metais apdovanotų asmenų sąrašą žr. http://kaunas.lcn.lt/naujienos/,670

Darius Chmieliauskas, Kauno arkivyskupijos atstovas spaudai

Kauno arkivyskupijos spaudos tarnyba,

Rotušės a. 14 A, LT- 44279 Kaunas, tel.: (687) 85387, el. paštas: info@kn.lcn.lt