į pirmą puslapį
  archyvas    
 
 
meniu

NAUJIENOS

Jaunimo festivalis Pažaislyje (2007 06 01-02)

Birželio 1–2 dieną Pažaislyje vyko Krikščioniško jaunimo festivalis „Pažaislis‘2007“, pritraukęs beveik 200 jaunų žmonių ne tik iš Kauno, bet ir iš Kėdainių, Prienų, Jonavos, netgi Lenkijos, Vokietijos ir Latvijos! Į šią šventę iš anksto jaunimą kvietė Mažesnieji broliai kapucinai ir Kauno arkivyskupijos jaunimo centras.

Nuo ankstyvo birželio 1 d. ryto susirinkęs būrys darbingų ir linksmų savanorių, vadovaujamų Petrašiūnų parapijos jaunimo vadovų Julijos ir Karolio, sutvarkė aplinką bei, viską paruošę būsimai šventei, nekantriai laukė atvykstant dalyvių. 18 valandą, pasibaigus registracijai, visus giesmėmis pasveikino Petrašiūnų jaunimo grupė. Po šlovinimo sveikinimo žodį tarė renginio vedėjai – petrašiūnietė Jurgita bei Kauno kunigų seminarijos klierikas Rytis, Petrašiūnų parapijos klebonas br. Vincentas Tamošauskas OFM Cap. ir svečiai – broliai kapucinai iš Lenkijos. Šventės programą pristatė renginio koordinatorė Julija, o Lina iš Kauno arkivyskupijos jaunimo centro pakvietė rengtis ir dalyvauti Lietuvos jaunimo dienose.

Prieš vakarienę jaunimas rinkosi į pokalbių grupeles, diskutavo, dalijosi mintimis ir tikėjimo patirtimi, netgi dainavo ir žaidė. Iš viso buvo beveik trisdešimt darbo grupelių. Po vakarienės laukė įspūdingiausia vakaro dalis – koncertas, kurį vėl pradėjo Petrašiūnų parapijos jaunimas, po jų pasirodė Augis iš „Gyvųjų akmenų“ bendruomenės, įspūdingo palaikymo susilaukęs VDU Katalikų teologijos fakulteto e.p. dekanas dr. Benas Ulevičius, taip pat lenkai broliai kapucinai. Šančių parapijos vikaras kun. Kastytis Šulčius su draugu Edgaru stebino krikščioniško repo sugebėjimais, o jaukią vienuolyno tylą drumstė Mantvydas su jūrų skautais. Šie, atlikę keturias giesmes, nepraleido progos pasinaudoti scena ir pasveikinti savo vadovą gimtadienio išvakarėse. Po skautų vakaro programą tęsė ypatingo dėmesio susilaukęs Palemono jaunimo miuziklas ir vyrai iš Veiklių vyrų bendrijos.

Koncertui pasibaigus ir nuotaikai aprimus, visi procesija fakelų šviesoje patraukėme į bažnyčią ir dalyvavome Sutaikinimo pamaldose. Renginio dalyviai aktyviai jungėsi į bendrą maldą, norintieji ėjo išpažinties. Po Švč. Sakramento adoracijos sugūžėjome į Pacų koplyčią, ten praleidome naktį žiūrėdami krikščioniškus filmus.

Birželio 2 d. rytą pradėjome malda ir šlovinimu bažnyčioje, papusryčiavę vėliau gavome progą šiek tiek pramankštinti kūnus ir galvas – naujų jėgų ir geros nuotaikos antplūdį padovanojo teologijos studentė Monika, mokiusi linksmų bendruomeninių šokių. Po jų toliau darbuotasi tose pačiose grupelėse. Prieš šv. Mišias katechezę vedė svečias – Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis, o dvyliktą valandą susirinkome šv. Mišių aukai, kuriai vadovavo Kauno arkivyskupas Sigitas Tamkevičius. Po ganytojo palaiminimo skirstėmės namo ir likome nekantriai laukti Lietuvos jaunimo dienų birželio 30–liepos 1 d. Klaipėdoje, kurioms šis Pažaislio festivalis beveik tapo puikia „repeticija“.

Lina Jonynaitė

« atgal

 

 

© Kauno arkivyskupijos kurija
Atnaujinta 2002 05 10

© Katalikų interneto tarnyba, kit@lcn.lt
Rašykite: info@kn.lcn.lt