Koncertas ir paroda Įgulos bažnyčioje (2007.09.23)

Rugsėjo 23 d. Kauno Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje dainavo, savo eiles skaitė teatro bei kino režisierius, rašytojas, Anykščiuose apsigyvenęs vilnietis Vytautas V. Landsbergis. Jis pritarė sau gitara, jam muzikuodamas įvairiais instrumentais, dažniausiai įvairaus ilgio medinėmis dūdelėmis talkino arba solo grojo šiaulietis Raimondas Rašpaliauskas. Po koncerto savo akvarelių parodą šventovėje pristatė kaunietė dailininkė Emilija Jeruzalda Jaudegytė. Šis renginys – čia vykdomo meninio projekto „Dialogas — žodis ir spalva“ dalis.

Be savo kūrybos, V. V. Landsbergis atliko ir lietuvių liaudies dainų. „Jos skirtos bendravimui, ne koncertavimui“, — sakė atlikėjas, tarsi vykdydamas projekto rengėjo Egidijaus Stanciko valią, kad šie renginiai jų lankytojus, ypač jaunimą, provokuotų atsiverti, drauge — būti savyje, ypač rudens metą, kai pati gamta tatai skatina. R. Rašpaliausko muzika aidėjo kaip švelnūs fleitos garsai, bylojantys apie amžinybę, sudėtą iš trapaus buvimo...

Dailininkė E. J. Jaudegytė, kurios gyvenimo credo yra „Kiekviena diena man kaip Dievo dovana“, kvietė dėkoti Viešpačiui už dienų stebuklus, gamtos gėrybes. Jos paveiksluose atsispindėjo Jėzus, piešiami Nidos vaizdai: kapinaitės su krikštais bei kryžiais, laisvės trapumą simbolizuojanti į tinklą patekusi lydeka, kopos, bangos, spalvas mainanti gamta, taip pat tremties bei Sausio 13-osios tragedijos. -jkk-

« atgal