Pamaldos jaunimui su Taizé bendruomenės broliais (2008.02.28)

Vasario 28 d. Kauno Šv. Pranciškaus Ksavero (jėzuitų) bažnyčioje vyko pamaldos jaunimui ir susitikimas su Taizé bendruomenės broliais Robu ir Jean-Marie. Brolis Robas, puikiai kalbantis lietuviškai, jau daugelį metų yra atsakingas už į Taizé bendruomenę ir jos organizuojamus Europos jaunimo susitikimus atvykstančius lietuvius. Brolis Jean-Marie yra lietuvių kilmės amerikietis.

Pamaldas ir susitikimą organizavo trylika metų veikiančio Pasiruošimo piligrimystei centro jaunimas. Jis palaiko tiesioginius ryšius su Taizé bendruomene, teikia informaciją apie laikinąsias pasirengimo grupes prie parapijų Lietuvoje, ruošia pagalbininkų-savanorių grupes Taizé Europos jaunimo susitikimams, rengia kassavaitines pamaldas, rekolekcijas jaunimui, krikščioniškas vaikų vasaros stovyklas ir aktyviai talkina arkivyskupijos renginiuose.

Per jaunimo pamaldas Šv. Pranciškaus Ksavero bažnyčia priminė Taizé bendruomenės Susitaikinimo bažnyčią. Ji buvo papuošta naudojant oranžinės spalvos medžiagą, Taize kryžių, Draugystės ikoną ir daug žvakučių. Jaunimas giedojo, skaitė Evangeliją, tyloje ją apmąstė, maldavimais kreipėsi į Viešpatį. Mintimis apie skaitytą Evangelijos tekstą trumpai pasidalijo brolis Robas. Jis ragino atkreipti dėmesį, kad Jėzus, kalbėdamas apie Dievo karalystę, kalbėjo ir apie save. Jėzus tapo tuo mažu grudeliu, kuris buvo išmestas ir pasėtas į žmogiškumo dirvą. Pasak brolio Robo, galbūt Jėzus tapo toks mažas, kad mes nebijotume pas jį ateiti. Jėzaus meilė mūsų gyvenime turi savo logiką, kuri turi naują pradžią ir atveria kelią. Jėzaus meilė netelpa į įprastinės logikos rėmus, todėl žmogus dažnai nemato to kelio.

Jėzuitų vienuolyno svečių namų salėje po pamaldų jaunimas galėjo tiesiogiai pabendrauti tarpusavyje ir su atvykusiais iš Taizé bendruomenės broliais. Brolis Robas ir brolis Jean-Marie viešės Lietuvoje savaitę ir susitiks su kardinolu Audriu Juozu Bačkiu.

Svetlana Adler

« atgal