Kauno arkivyskupija Raseinių dekanatas  
       
Naujienos
Laikraštis
Šiluvos Jubiliejus
Ariogalos enciklopedija
Apie Ariogalą ir seniūniją
Bažnyčios ir parapijos istorija
Dvasininkai
Pastoracinė taryba ir sinodo grupė
Gyvenimas
Kalendorius ir nuorodos
English
 
 
Interneto svetainė:
kaunas.lcn.lt/parapijos/ariogala
El. paštas:
ariogala@kaunas.lcn.lt
 
Šv. Mišios:
Sekm.: 10.00 ir 12.00

Šešt.: 11.00 ir 17.00

II, III, IV, V – 17.00
 
 
Skelbimai:
MIELI PARAPIJIEČIAI IR VISI GEROS VALIOS ŽMONĖS
 
Prašome ir Jūsų suteikti finansinę paramą, kuri bus skirta Ariogalos šv. arkangelo Mykolo parapijos namų statybai.
 
Naujas pastatas bus skiriamas religinio, kultūrinio, meninio ir kitokio pobūdžio renginiams.
 
Ariogaloje jau tradiciniu yra tapęs politinių kalinių, tremtinių ir rezistencinės kovos dalyvių sąskrydis bei piligriminės kelionės į Šiluvą. Čia daug apsilanko žmonių ir su nuoskauda apgailestauja, kad nėra tinkamų parapijos namų.
 
ARIOGALOS ŠV. ARKANGELO MYKOLO PARAPIJA 
Įmonės kodas: 191045223
PARAMOS SĄSKAITA
LT 77 7300 0100 9954 0167
Bankas: Swedbank.
 
Kiekvieno mėnesio pirmąjį sekmadienį Ariogalos šv. arkang. Mykolo bažnyčioje Sumos šv. Mišių metu maldose prisiminsime visus rėmėjus.
 

NAUJIENOS

Mama, būk mano pasaka

Gegužės saulė, pavasario dvelksmas, pirmieji žiedai atneša į žemę pačią gražiausią šventę – Motinos dieną. Tai viena gražiausių pavasario švenčių, todėl Gėluvos kaimo bendruomenės pirmininkas Jonas Vazgys su organizacine grupele bendruomenės narių sumanė šią dieną padaryti šventę mamoms. Niekada nebus per daug kalbėti apie mamą, jai padėkoti, tiesiog prisiminti ją, tad šventiniam renginiui parinktas pavadinimas „Mama, būk mano pasaka“.
 
Šeštadienį, gegužės pirmąją dieną, į Gėluvos kaimo bendruomenės namus rinkosi vaikai, mamos, močiutės. Labai gražu, kad į šventę atėjo ir nemažai tėvelių. Visi susirinkusieji galėjo pasidžiaugti tikrai puikiu koncertu. Skambėjo dainos, buvo skaitomos eilės pačiam brangiausiam žmogui – Mamai.  Koncertinę programą parengė: vaikus ir moterų ansamblį dainuoti išmokė buvusi ilgametė Gėluvos kaimo kultūros namų meno vadovė Irena Jankauskienė. Išėjusi į pensiją, kai buvo panaikinti kultūros namai, ji dar dirbo muzikos mokytoja Gėluvos pradinės mokyklos skyriuje, kol ir šis buvo panaikintas. Šių metų pavasarį panaikintas paskutinis kaimo kultūros židinys – viešosios bibliotekos Gėluvos skyrius.
 
Visas rūpestis dėl kultūrinio kaimo gyvenimo užgriuvo bendruomenės pirmininko Jono Vazgio pečius. Nelikus nei vieno etatinio darbuotojo, tenka galvoti, kaip organizuoti renginius, kas paruoš programą, nes norinčių dainuoti moterų kaime yra. Kaimo žmonėms taip pat reikia švenčių. Šventėje dalyvavę svečiai, Ariogalos seniūnijos seniūnas Juozas Labanauskas, Darbo partijos Ariogalos krašto atstovai, įteikė salėje dalyvavusioms mamoms gėlių, pasakė šiltų žodžių, padėkojo atlikėjams ir įteikė dovanų. Ariogalos šv. arkangelo Mykolo parapijos klebonas kunigas Gintautas Jankauskas paskaitė poeto Bernardo Brazdžionio eiles apie mamą. Programą pagyvino ir gėluviečių darželinukų koncertinis numeris, kurį paruošė Ariogalos darželio muzikos vadovė. Pora dainų su gitara atliko ir bendruomenės narė Elvyra Vaštakienė. Taip jau sutapo, kad Gėluvos kaimo gyventojui Broniui Mykolaičiui sukako 90 metų. Renginio pradžioje jis buvo pasveikintas su garbingu jubiliejumi, įteiktos puokštės ir nuo bendruomenės, ir nuo seniūnijos, užrišta juosta.
 
Iš džiaugsmo tikrai suplakė ne vienos motinos širdis, matant savo vaikus, girdint juos dainuojančius, skaitančius meilius žodžius. Kai kas nubraukė ir ašarą. Tądien Gėluvos kaimo bendruomenės namuose nei viena Motina neliko pamiršta. Tokie kultūriniai renginiai tik suartina bendruomenės narius, sušildo sielas.
 
Eglė Jankauskaitė
Gėluvos kaimo bendruomenės narė

 

  << į puslapio viršų
Atnaujinta 2020 07 06
 
© 2003 Katalikų interneto tarnyba, el. paštas: p-kaunas@lcn.lt
© 2003 Ariogalos šv. arkangelo Mykolo parapija