ĮSPŪDINGOS RUDENS MUZIKINĖS AKIMIRKOS

Kiekvienas metų laikas savaip gražus. O šiais metais ruduo ypač džiugino savo grožiu, saulėtomis dienomis, šiltais vakarais… Raseinių meno mokyklos Ariogalos filialo jaunieji muzikos atlikėjai aktyviai įsitraukė į rudens koncertinės veiklos sūkurį, įvairių renginių maratoną.  Respublikiniuose festivaliuose, konkursuose mokiniai džiugino savo talentu, pasiekta pažanga ir mokytojus, ir artimuosius.  Žiemos ir artėjančių švenčių laukimas tarsi kviečia prisiminti įspūdingiausias koncertų akimirkas…

„Mano vasaros prisiminimai”

Ariogalos filialo jaunieji atlikėjai aktyviai dalyvauja mokyklos koncertinėje veikloje. Yra renginių, kurie eilę metų kartojasi, tapo tradiciniais. Mokiniai su  nekantrumu jų laukia. Paskatinti mokytojų, patys renkasi interneto muzikos svetainių puslapiuose patikusius  kūrinius, ruošiasi  koncertui.  Rugsėjo pabaigoje vyko jaunųjų pianistų renginys „Mano vasara - 2013”. Ši  popietė – tarsi atsisveikinimas su vasara. Mokiniai rašė laiškelius apie įspūdingai praleistas vasaros atostogas ir siuntė juos renginio sumanytojai mokytojai Džiuljetai Banienei bei  vedėjoms – Patricijai Stašinskytei ir Faustinai Andriuškaitei. Popietės metu skambėjo populiariausi kompozitorių kūriniai, kuriuos  nuoširdžiai atliko jaunieji pianistai, akordeonininkai, kanklininkės, smuikininkė, pūtikai. Koncerto klausytojai: mokytojai, tėveliai, artimieji buvo sužavėti mokinių atliekamų pjesių muzikalumu. Veiduose  švytėjo šypsenos, kai buvo skaitomos mokinių laiškelių ištraukos.

Jaunųjų pianistų konkursas „Rudens melodijų vakaras-2013”

Šių metų lapkričio dvidešimt šešta diena jauniesiems pianistams buvo ypatinga. Raseinių meno mokyklos Ariogalos filialo koncertų salėje vyko ketvirtasis jaunųjų pianistų konkursas „Rudens melodijų vakaras”. Renginys skirtas fortepijono instrumento antrų–septintų klasių ugdytiniams, kurio tikslas – atskleisti jaunųjų pianistų individualius meninius gebėjimus, talentą, atlikėjų solinio grojimo meistriškumą. Mokinius konkursui ruošė mokytojos Džiuljeta Banienė ir Alina Skirmantaitė. Septintų klasių mokinėms šis koncertas buvo labai atsakingas, nes pjesės atlikimas lėmė vieną iš baigiamojo egzamino įvertinimų. Visi dalyviai  labai daug dirbo prieš koncertą, o renginio metu varžėsi tarp bendraamžių, tobulino pjesės interpretacijas, siekė aukštesnių grojimo rezultatų. Renginį vedė jaunosios pianistės Skaistė Jurkšaitytė ir Gabija Veličkaitė. Jos klausytojus supažindino su renginio eiga – konkurso nuostatais, vertinimo komisija, atlikėjų apdovanojimu.
Ši šventė renginio dalyviams suteikė daug gražių, džiugių akimirkų. Skambėjo lietuvių kompozitorių – S. Žentelio, R. Mikelsko, Viktoro ir Giedriaus Kuprevičių, A. Jasenkos, V. Klovos bei užsienio kompozitorių - G. Wilson, M. Mier, G. Tingley, P. Wedgwood, D. Kabalevskio – gražiausios pjesės. Jaunieji pianistai šiame vakare skambino kaip niekad puikiai. Visi dalyviai nekantraudami laukė komisijos  verdikto. Konkurso atlikėjai buvo apdovanoti padėkos raštais, specialiais prizais, diplomais, nominacijomis, saldžiomis dovanėlėmis. Ypač džiaugėsi pasiektais rezultatais pirmosios vietos laimėtojos – Paulina Veličkaitė, Ugnė Matukaitytė.  Gabija Veličkaitė, Algimantė Ambrulaitytė užėmė antrą vietą, Klaudija Petrauskaitė, Faustina Andriuškaitė – trečią vietą. Dviem prizinėmis taurėmis ir laureato diplomais už gražiausias pjesių interpretacijas buvo apdovanotos stipriausios šio konkurso atlikėjos – Aida Nacevičiūtė (7 klasė) ir Gina Gustaitė (7 klasė).
Konkursas baigėsi. Šiame renginyje dalyvavusių atlikėjų ir klausytojų prisiminimuose ilgam išliks skambios rudens vakaro pjesių melodijos.

Jaunųjų pianistų festivalis – maratonas Kaune

Pačiu gražiausiu  rudens koncertų maratono akordu tapo XIII respublikinis muzikos ir meno mokyklų jaunųjų pianistų festivalis, kuris vyko  lapkričio 30 dieną Kaune. Šiais metais renginys pasiekė tikrą kulminaciją ir tapo svarbiausiu akcentu Fortepijono meno simpoziume „Pianistas XXI amžiuje. Naujų iššūkių ir sprendimų laikas”. Studijų savaitę organizavo VDU Muzikos akademija kartu su Kauno krašto fortepijono mokytojų draugija, J. Gruodžio konservatorija, J. Naujalio muzikos gimnazija, Kauno 1-ąja muzikos mokykla. Pagrindinis Meno simpoziumo rėmėjas buvo Baltijos-Amerikos laisvės fondas.
Nuo 1997 metų Raseinių meno mokyklos Ariogalos filialo  fortepijono specialybės mokytojos ruošia jaunuosius pianistus respublikiniam festivaliui-maratonui ir džiaugiasi prikalbinusios kitų muzikos specialybių mokytojus dalyvauti šiame renginyje.
Šiais metais į festivalį-maratoną koncertuoti vyko nemažas būrys jaunųjų atlikėjų: pianistės – Skaistė Jurkšaitytė, Aida Nacevičiūtė, Faustina Andriuškaitė, Gabija Laurinavičiūtė (mokines ruošė vyresnioji mokytoja Džiuljeta Banienė), Gina Gustaitė, Gerda Vaitkutė (jas ruošė mokytoja Alina Skirmantaitė), smuikininkė Emilija Kandratavičiūtė (mokinę ruošė vyresnioji mokytoja Danguolė Gudžiuvienė) ir saksofonininkai – Aivaras Aleksiejus, Kornelijus Krūgelis, Lukas Noreika (mokinius ruošė vyresnysis mokytojas Arūnas Krištapavičius). Festivalyje dalyvavo ir kitų Lietuvos meno ir muzikos mokyklų jaunieji atlikėjai, atvykę iš Birštono, Elektrėnų ir Kauno miestų. Koncertas vyko A. Kačanausko muzikos mokykloje. Jaunieji Ariogalos filialo atlikėjai puikiai demonstravo savo muzikalumą, artistiškumą, atliekamų kūrinių interpretacijas. Ir tai buvo abipusė (mokinio ir mokytojo) pasiektos pažangos galimybė: mokiniams – viešai koncertuoti, tobulėti, save įsivertinti kaip atlikėją, įgauti sceninės patirties, o mokytojams – dalintis gerąja darbo patirtimi su kitų meno (muzikos) mokyklų mokytojais.
Mokiniai buvo apdovanoti padėkos raštais, o  mokytojams  įteikti pažymėjimai apie mokinių parengimą festivaliui.

Džiuljeta Banienė – Raseinių meno mokyklos Ariogalos filialo vyresnioji mokytoja