Kauno arkivyskupija Raseinių dekanatas  
       
Naujienos
Laikraštis
Šiluvos Jubiliejus
Ariogalos enciklopedija
Apie Ariogalą ir seniūniją
Bažnyčios ir parapijos istorija
Dvasininkai
Pastoracinė taryba ir sinodo grupė
Gyvenimas
Kalendorius ir nuorodos
English
 
 
Interneto svetainė:
kaunas.lcn.lt/parapijos/ariogala
El. paštas:
ariogala@kaunas.lcn.lt
 
Šv. Mišios:
Sekm.: 10.00 ir 12.00

Šešt.: 11.00 ir 17.00

II, III, IV, V – 17.00
 
 
Skelbimai:
MIELI PARAPIJIEČIAI IR VISI GEROS VALIOS ŽMONĖS
 
Prašome ir Jūsų suteikti finansinę paramą, kuri bus skirta Ariogalos šv. arkangelo Mykolo parapijos namų statybai.
 
Naujas pastatas bus skiriamas religinio, kultūrinio, meninio ir kitokio pobūdžio renginiams.
 
Ariogaloje jau tradiciniu yra tapęs politinių kalinių, tremtinių ir rezistencinės kovos dalyvių sąskrydis bei piligriminės kelionės į Šiluvą. Čia daug apsilanko žmonių ir su nuoskauda apgailestauja, kad nėra tinkamų parapijos namų.
 
ARIOGALOS ŠV. ARKANGELO MYKOLO PARAPIJA 
Įmonės kodas: 191045223
PARAMOS SĄSKAITA
LT 77 7300 0100 9954 0167
Bankas: Swedbank.
 
Kiekvieno mėnesio pirmąjį sekmadienį Ariogalos šv. arkang. Mykolo bažnyčioje Sumos šv. Mišių metu maldose prisiminsime visus rėmėjus.
 

NAUJIENOS

Seredžiaus senelių globos namuose - įkurtuvių džiaugsmas

Seredžiaus senelių globos namai – vieta, kur garbaus amžiaus žmonės atranda ramybę. Po ilgiau nei ketverius metus trukusių rekonstrukcijos ir modernizavimo darbų, šiandien duris atvėrė naujai įrengtos patalpos. Šiuo metu Seredžiaus senelių globos namuose gyvena 28 globotiniai.
 
Rekonstrukcijos darbai ne visada buvo sklandūs. Seredžiaus senelių globos namų rekonstrukcija pradėta dar 2010 metų gegužės 18 dieną, kai buvo pateiktas globos įstaigos infrastruktūros modernizavimo projekto idėjos aprašymas. Projektas parašytas pačių Seredžiaus senelių globos namų darbuotojų. 2011 metais centrinei projektų valdymo agentūrai pateikta paraiška dėl projekto finansavimo ir sudaryta sutartis, todėl 2011 metų gruodžio mėnesį pradėti rekonstrukcijos darbai. Pirmiausia tai buvo administravimo paslaugos, techninio projekto ekspertizė bei analizė. Seredžiaus senelių globos namų darbuotojai viską atliko patys.
 
2013 metų spalio 31 d. UAB „Dangesta“ ir Seredžiaus senelių globos namai pasirašė rangos darbų sutartį. Joje buvo numatyta pastatyti naują vieno aukšto priestatą ir rekonstruoti esamas patalpas, įsigyti naujus baldus bei įvairią įrangą. Projektas „Seredžiaus senelių globos namų rekonstrukcija“ buvo dalinai finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo bei Lietuvos Biudžeto lėšomis.
 
„Dėl prasidėjusios infliacijos 2014 metais vasario 23 d. atsirado lėšų trūkumas ir mūsų rangovą ištiko bankrotas. Tada dar kartą teko kreiptis į socialinės apsaugos ir darbo ministeriją ir iš naujo ieškoti rangovo. Čia mums padėjo UAB „Amodus“, kuri tapo naujuoju projekto rangovu“, – sako Seredžiaus senelių globos namų direktorius Zigmas Zakaras. Iškilus naujoms problemoms jos nebuvo ignoruojamos ir senelių globos namams padėdavo vis kitos institucijos.
 
Seredžiaus senelių globos namų direktorius Zigmas Zakaras džiaugėsi šia didžia diena, birželio 17-ąja, kai po ilgų metų bandymų įrengti pagyvenusių žmonių poreikiams visiškai pritaikytą gyvenamąją vietą tai pagaliau pasisekė. „Šią gražią vasaros dieną Seredžiaus senelių globos namai švenčia įkurtuves. Baigtas vykdyti projektas – renovuotas senasis pastatas bei pastatytas naujas priestatas, netrukus pradėsiantis dirbti visu pajėgumu. Projekto sąmatinė vertė – 3 mln. 255 tūkst. litų arba 943 tūkst. eurų. Tai yra didžiulis projektas ir didžiulis įvykis ne tik Seredžiaus bendruomenei, tačiau ir visam Jurbarko rajonui“, – sakė įstaigos direktorius.
 
„Nuo šiol čia galėsime apgyvendinti visus norinčiuosius patogesniuose ir moderniuose kambariuose. Seredžiaus senelių globos namuose daug naujovių. Pirmiausia įrengta daugiau vienviečių kambarių, kurie turi atskirus sanitarinius mazgus, naujas maldos kambarys, užsiėmimų kambarys, kuriame kol kas yra treniruoklis ir masažuojantis krėslas – ši įranga skirta socialiniam darbuotojui, kuris dirbs su seneliais visą darbo dieną“, – apie naujoves senelių globos namuose pasakoja Zigmas Zakaras.
 
Viena pirmųjų gyventojų, atvykusi iš Raudonės, darbuotojų meiliai vadinama Stasele (Stasė Andriukaitienė), įkurtuvių dieną kalbėjo visų gyventojų vardu. „Mes, Seredžiaus senelių globos namų senjoros ir senjorai, nuoširdžiai dėkojame už šią šventę, kurios seniai labai labai laukėme. Vieni neturime nieko savų, kiti savus palaidojome, treti tapom niekam nereikalingi. Dėkojame Dievui, kad yra tokių nuoširdžių, pasiaukojusių žmonių, kurie imasi šio sunkaus, nedėkingo darbo – rūpintis mumis, seneliais. Direktorius – tai žmogus iš didžiosios raidės. Jis mūsų užtarėjas, mūsų rėmėjas ir guodėjas“, – šnekėjo moteris.
 
Kad darbai ne visados buvo nuoseklūs, patvirtina ir UAB „Amodus“ direktorius Renaldas Petrulionis. Statybinių paslaugų bendrovės direktoriaus teigimu, rezultatas pasiektas tikrai geras ir pagal buvusias galimybes jis yra maksimalus.
 
Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius džiaugėsi, kad dėmesys skiriamas ir vyresniesiems rajono gyventojams. „Man labai džiugu, kad mūsų rajone įvykdytas projektas skirtas tiems žmonėms, kurie dažnai sulaukia mažiau dėmesio“, – sakė rajono meras. Įkurtuvių proga susirinkusiuosius sveikino ir atvykęs Seimo narys Bronius Pauža, buvęs Seredžiaus parapijos klebonas, šiuo metu vadovaujantis Ariogalos parapijai, kunigas Gintautas Jankauskas, Seredžiaus seniūnijos seniūnas Jonas Pikoraitis, „Žilinskis Co“ projektuotojas Tomas Gudaitis, Seredžiaus Stasio Šimkaus pagrindinės mokyklos direktorius Petras Baršauskas, verslininkė Kristina Vančienė.
 
Monika KAZAKEVIČIŪTĖ
 
Publikuota Jurbarko r. ir miesto laikraštis „Mūsų laikas“
 

 

  << į puslapio viršų
Atnaujinta 2020 03 01
 
© 2003 Katalikų interneto tarnyba, el. paštas: p-kaunas@lcn.lt
© 2003 Ariogalos šv. arkangelo Mykolo parapija