ADVENTO VAINIKAS NUPINTAS GĖLUVOJE

Advento laikotarpis – niūriausias gamtos metas, kai pasaulį apgaubia tamsus sąstingio metas – gamtoje beveik nelieka gyvybės ženklų, vos patekėjusi saulė netrukus ir vėl leidžiasi. Svarbiausi laukų darbai pabaigti, tad žemdirbys gali atsikvėpti.

Saulėtą ir ramią gruodžio 15 dienos popietę, į Gėluvos bendruomenės namus rinkosi senjorai ir auksinis jaunimas iš Gėluvos bei aplinkinių kaimų. Čia laukė papuošta salė bei Kalėdų eglutė, kurioms Advento dvasią įprasmino bendruomenės narės Zita Vazgienė, Renata Leskauskienė, Vida Šalvaitienė, Ona Jankauskienė ir jaunoji Laineda Matulevičiūtė.

Į renginį atvyko Ariogalos šv. arkang Mykolo parapijos klebonas Gintatas Jankauskas.

Popietę pradėjo Gėluvos kaimo bendruomenės moterų ansamblis, vadovaujamas meno vadovės Ritos Andriuškevičienės. Jautrius ir prasmingus žodžius ji skyrė senjorams,  pavargusiems nuo žiaurių gyvenimo smūgių ir negailestingo likimo, išsiilgusiems paprastų, bet gerų ir švelnių žodžių, žmogiško bendravimo ir atjautos.

Ansamblio moterims Ritai, Zitai, Gretai, Renatai, Almai giedant melodingas giesmes ne vienas sėdintis salėje pritarė nubraukdamas džiaugsmo ašarą…

Žinomas dainas ir savo kūrybos balades atliko Gėluvos bendruomenės narė, tapytoja, lyriškoji Elvyra Vaštakienė, be kurios dainų neapsieina nei viena Gėluvoje vykstanti šventė.

Klebonas, Gintautas Jankauskas skaitė maldas, laimino susirinkusiuosius, sakydamas, kad maldoje slypi stiprybė, reikia atjausti ir atleisti savo artimui, kaimynui ir netgi sau... Tuomet ir  tau bus atleista. Susirinkusiems klebonas dovanojo po kalėdaitį, ragindamas visus laužti jį ir vienas kitam linkėti laimės.

Klebonas paskelbė, kad Kūčių vakarą Ariogalos bažnyčioje šv. Mišios bus aukojamos 21 valandą ir kvietė visus jose dalyvauti.

Gėluvos kaimo bendruomenės pirmininkas Jonas Vazgys džiaugėsi mūsų kaimu, išradingais, darbščiais, bei nagingais jo gyventojais.

Pirmininkas sveikino susirinkusiuosius su artėjančiomis šventėmis. Šilta bendruomenė pirmininko kalba žmones apjungė, padrąsino bendravimui ir savitarpio supratimui.

J,Vazgys sakė, kad Adventinis laikotarpis skirtas susikaupimui, pamąstymui,  atleidimui.

Pirmininkas priminė, kad per Adventą tęsiama pernai bendruomenėje pradėta akcija ,,Šiltos Kalėdos”, kurios metu numegztos kojinės ir pirštinės bus dovanotos tiems, kuriems jų labiausiai reikia. Savo mezginius pristatė Irena Jankauskienė, o kitos moterys nedelsiant išsidalino siūlus.

Pasibaigus oficialioms kalboms, svečiams ir senjorams buvo įteiktos kalėdinės dovanėlės, vėliau visi susėdo prie apvalaus stalelio, kur vaišinosi žemuogių arbata, kūčiukais, bei saldžiais traškučiais. Prie stalo visi šiltai šnekučiavosi jiems rūpimais klausimais.
Gėluvos bendruomenė ir jos gerbiami senjorai sveikina viso rajono senjorus su artėjančiomis šventėmis ir linki paprastos žmogiškos laimės, sielos ramybės bei sveikatos.

Linksmų ir Laimingų artėjančių šv. Kalėdų ir Naujųjų 2016 Metų!

Gėluvos bendruomenės pirmininkas Jonas VAZGYS