į pirmą puslapį
  archyvas    
 
 
meniu

NAUJIENOS

Jaunimo vadovų rekolekcijos Kulautuvoje (2008.12. 05–06)

Prasidėjus adventui, gruodžio 5–6 d., Kulautuvoje vyko Kauno arkivyskupijos jaunimo grupių vadovų rekolekcijos tema „Jei nori būti tobulas“. Rekolekcijų dalyviai, susirinkę iš Kauno I, Ukmergės, Raseinių bei Jurbarko dekanatų, klausėsi br. Antano Blužo OFM minčių apie tobulumą.

Br. Antanas padėjo dalyviams pažvelgti, kokius tobulumo rėmus mums primeta šiandienos visuomenė, kokie yra šiandienos tobulumo kriterijai. Atkreiptas dėmesys, kad jaunimas gyvena labai konkurencingoje visuomenėje, kurioje vyrauja „laimėtojų“ arba „pralaimėtojų“ kultūra. Išlikti tokiomis sąlygomis nėra lengva, todėl labai svarbu, kad mes, vadovai, padėtume jaunimui rasti atsvarą pasaulio siūlomoms normoms. Labai svarbu, kad jaunimas atrastų Jėzų Kristų, kuris yra mums visiems tobulo žmogaus pavyzdys. Br. Antanas provokavo dalyvius klausdamas, ar tikrai teisingos yra tokios frazės, kaip: „Klysti žmogiška“, „Niekas nėra tobulas“, dažnai girdimos savo aplinkoje, o gal net pačių vartojamos. Rekolekcijų vedėjas klausė: „Galbūt taip kalbėdami išvengiame atsakomybės už savo veiksmus? Juk labai patogu taip sakyti, kai esi tarsi nepakaltinamas.“

Šitaip provokuodamas br. Antanas parodė pavojų, kurį slepia tokios iš pirmo žvilgsnio nekaltos frazės, kai jos tampa mūsų gyvenimo ir elgesio dalimi. Ir priešingai, jis ragino dalyvius nuolat žvelgti į Jėzų – tobulą žmogaus pavyzdį. Jėzus buvo tikras žmogus. Jis iki galo atskleidė Dievo planą, koks turėtų būti žmogus, todėl mes nepaliaujamai turime gręžtis į Jį ir iš Jo mokytis. Tik vienydamiesi su Jėzumi per Bažnyčios mums teikiamus sakramentus sugebėsime atsispirti šio pasaulio pagundoms ir pinklėms. Br. Antanas pabrėžė, kad nėra lengva būti kitokiam, būti Kristaus sekėju, bet, pasidalydamas asmenine patirtimi, ragino rekolekcijų dalyvius nebijoti daryti to, kam kiekvienas yra pašauktas – savo gyvenimu teikti garbę Dievui.

Kauno arkivyskupijos Jaunimo centro informacija

« atgal

 

 

© Kauno arkivyskupijos kurija
Atnaujinta 2002 05 10

© Katalikų interneto tarnyba, kit@lcn.lt
Rašykite: info@kn.lcn.lt