į pirmą puslapį
  archyvas    
 
 
meniu

NAUJIENOS

KKC seminaras „Krikščioniškosios antropologijos pagrindai tikybos mokyme“ (2006.02.04)

Vasario 4 d. Kauno arkivyskupijos katechetikos centre vyko seminaras tikybos mokytojams „Žmogaus asmuo krikščioniškojoje antropologijoje. Krikščioniškosios antropologijos pagrindai tikybos mokyme“. Seminaro organizatoriai – Kauno arkivyskupijos katechetikos centro vadovė Jolanta Jančiukienė ir tikybos mokytoja metodininkė Aldona Girininkienė. Seminarą vedė humanitarinių mokslų daktarė Irena Eglė Laumenskaitė. Jame dalyvavo 40 mokytojų.

Tai jau antrasis pedagogų susitikimas. Pirmosios seminaro, vykusio praeitų metų gruodžio 3 d.,  dalies metu išklausyta teorinė paskaita apie žmogaus asmenį krikščioniškojoje antropologijoje („Žmogaus asmuo pagal Dievo paveikslą“). Šis antrasis susitikimas buvo praktinio pobūdžio. Mokytojai, gavę naujosios programos temas, remdamiesi krikščioniškosios antropologijos pagrindais, rengė pamokų planus ir juos pristatė seminaro dalyviams.

Seminaro vedėja dr. E. Laumenskaitė su mokytojais išsamiai aptarė pamokų projektų turinį, lygindama jas su etikos ir kitų dalykų pamokomis. Lektorės komentaruose ir seminaro dalyvių išvadose išryškėjo keletas svarbių teiginių. Pirma, tikybos pamoka nėra atskirta nuo to, kas dabar vyksta pasaulyje ir žmogaus gyvenime. Svarbiausias jos tikslas – padėti mokytis gyventi ieškant teisingo problemų sprendimo, padėti įgauti drąsos įveikti sunkumus. Taigi iškyla užduotis siekti, kad tikybos mokymas visomis šaknimis skleistųsi tikrovėje, keisdamas žmogų ir pasaulį. Pasak prelegentės, šį siekį įgyvendinti gali padėti gebėjimas suvokti šiandienės situacijos realumą ir mokėjimas orientuotis ieškant tikro santykio su savimi, su kitais ir su Dievu. Taip pat seminaro metu akcentuota, kad krikščioniško kilnumo ir gyvenimo pilnatvės siekimas bei dvasinių vertybių puoselėjimas neatskiriamai susijęs su Bažnyčios mokymu, kuris veda į gyvenimą, paremtą tikėjimu, Jėzaus Kristaus meilės dėka.

Kauno arkivyskupijos Katechetikos centras, tel. (37) 32 04 72, el. paštas: katechetikos.c@kn.lcn.lt

« atgal

 

 

© Kauno arkivyskupijos kurija
Atnaujinta 2002 05 10

© Katalikų interneto tarnyba, kit@lcn.lt
Rašykite: info@kn.lcn.lt