į pirmą puslapį
  archyvas    
 
 
meniu

NAUJIENOS

Šv. Valentino šventės vakaras kitaip (2008.02.14)

Antrą kartą Kauno arkivyskupijos jaunimo centro komanda pakvietė Šv. Valentino dieną švęsti kitaip. Priešingai, nei siūlo prekybos centrų „kultūra“ – krikščioniška dvasia, apmąstant apaštalo Pauliaus himną meilei ir šlovinant Dievą. Tokios Šv. Valentino dienos iniciatorė ir koordinatorė Lina Žadvydaitė sakė, kad atradus asmeninį santykį su Dievu ateina supratimas, kad meilė yra gilus ir ilgalaikis santykis. Vartotojiška šių dienų kultūra stengiasi jaunam žmogui įpiršti, kad meilė yra trumpalaikė emocija, jos išraiškų „įvairovė” (širdelė, atvirukas, seksas) pasiūloma Valentino dienos proga. Atsikovoti vertybes ir jų tikrąją prasmę šiandien – tai siūlyti krikščionišką alternatyvą tada, kai tik įmanoma. Šv. Valentino diena kitaip – vienas to pavyzdžių.

Vasario 14 dieną Kauno arkivyskupijos konferencijų salėje vos sutilpo visi atėjusieji. Daugumą sudarė jaunimas, tačiau kai kuriems tai buvo visos šeimos šventė. VDU Katalikų teologijos fakulteto (KTF) dekanas dr. Benas Ulevičius pasidalijo mintimis apie nesusikalbėjimą tarp žmonių ir siūlė supykus, prieš ką nors ištariant, stabtelėti – suskaičiuoti bent iki vieno. Kauno arkivyskupijos sielovados programų koordinatorė Vaida Spangelevičiūtė siūlė apmąstyti meilės ir tikėjimo santykį – jie vienas kitą papildo, o atskirai tiesiog negali būti iki galo įgyvendinami. VDU KTF dėstytoja dr. Lina Šulcienė, remdamasi parodyto multiplikacinio filmo apie Mikę Pūkuotuką siužetu, siūlė pamąstyti apie krikščionišką auką ir atsidavimą, apie dažnai gyvenime pasitaikančius išorinių ir vidinių pasiaukojimo motyvų konfliktus bei tikrųjų vertybių ieškojimą. VDU KTF dėstytojas dr. kun. Kęstutis Kėvalas provokavo gretindamas dabartinės visuomenės stereotipinius ir Kristaus Evangelijos siūlomus meilės bei santuokos supratimus. Jis pabrėžė, kad Kristus mus kviečia būti drąsius ir kartu su Juo nuoširdžiai daryti gera – taip patirti tikro gyvenimo džiaugsmo paslaptį.

Vakare skambėjo Beno (Ulevičiaus) ir krikščioniško roko grupių „Quest“ bei „Aukštyn bures“ dainos ir giesmės. Šventės kulminacija buvo daina-giesmė „Dievas yra Meilė” ir balionų, kuriuose buvo užrašyta  kokia nors mintis pagal apaštalo Pauliaus himną, lietus. Organizatoriai, sutelkę dėmesį į dvasines vertybes, nepamiršo ir kūno. Pusdienį virtuvėje plušėjusios savanorės iškepė gardų obuolių pyragą, kuriuo jaunimas vaišinosi agapėje.

Svetlana Adler

« atgal

 

 

© Kauno arkivyskupijos kurija
Atnaujinta 2002 05 10

© Katalikų interneto tarnyba, kit@lcn.lt
Rašykite: info@kn.lcn.lt