į pirmą puslapį
  archyvas    
 
 
meniu

NAUJIENOS

Kaune jaunimas dalyvavo popiežiaus ir studentų bendroje maldoje teletiltu (2008.03.01)

Kovo 1 d. šeštą kartą buvo minima Europos universitetų diena. Šia proga palydovinės televizijos tiltai buvo nutiesti į Neapolį, Bukareštą, Toledą, Avinjoną, Minską, Vašingtoną, Meksiko miestą, Kubos Havaną, Brazilijos Aparesidos miestą ir Ekvadoro Loja.

Kauno akademinės sielovados grupė – universitetų kapelionai, akademinės sielovados koordinatorės ir jiems talkinantis jaunimas – pakvietė akademinių bendruomenių narius į Kauno Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčią švęsti Europos universitetų dienos tema „Europa ir Amerika drauge meilės civilizacijai kurti“. Apie pusšimtis žmonių nepabūgo lietaus, nesusiviliojo pramogomis, kurių šeštadienio vakarą esti daug, ir atėjo pasimelsti drauge. VDU kapelionas kun. Simas Maksvytis pasveikino visus susirinkusius ir trumpai pristatė renginio programą. Internetiniu ryšiu, kurį suteikė mobiliojo ryšio bendrovė Omnitel, susirinkusieji galėjo stebėti 10-ties universitetų bendruomenes ir Vatikano Pauliaus VI didžiąją audiencijų salę, sujungtus teletiltu.

Transliacijos pradžioje susirinkusieji stebėjo iškilmingą teletilto atidarymą: Kryžiaus procesiją, dalyvavusių valstybių vėliavų įnešimą, universitetų pasisveikinimą ir prisistatymą. Popiežių Benediktą XVI plojimais pasitiko ir Lietuvoje susirinkęs jaunimas. Kiekvienas atėjęs gavo lotynišką Rožinio maldų tekstą ir galėjo įsitraukti į bendrą su popiežiumi Garbės slėpinių maldą. Pabaigoje buvo giedama Švč. Mergelės Marijos litanija.

 „Europos ir Amerikos tautos dalijasi tuo pačiu dvasiniu paveldu, tuo pačiu Šventuoju Raštu ir ta pačia liturgija. Deja, vadinamoji Vakarų civilizacija iš dalies išdavė savąsias krikščioniškas šaknis. Dėl to reikia rimtos sąžinės sąskaitos, reikia sąžiningų svarstymų, reikia atskirti tuos elementus, kurie iš tiesų kuria „meilės civilizaciją“, nuo tų, kurie jai priešinasi,“ – kalbėjo popiežius Europos ir Amerikos jaunimui.

Apibendrindamas susitikimą VDU kapelionas kun. S. Maksvytis padėkojo visiems susirinkusiems ir ragino ateiti kitais metais bei melstis, kad Lietuva vėl būtų pakviesta į tiesioginį teletiltą, kaip buvo 2004 metais.

Svetlana Adler

« atgal

 

 

© Kauno arkivyskupijos kurija
Atnaujinta 2002 05 10

© Katalikų interneto tarnyba, kit@lcn.lt
Rašykite: info@kn.lcn.lt