GĖLUVOS SNAIGĖS 2012

Vasario 4 dienos rytas išaušo skaidrus, saulėtas ir labai labai šaltas. Spaudė net -23°C šalčio, tokia temperatūra išsilaikė visą šeštadienio dieną. Tačiau tai nesutrukdė tradicinei sporto šventei „Gėluvos snaigės 2012“, kurią inicijavo Gėluvos kaimo bendruomenės pirmininkas, sporto entuziastas Jonas Vazgys.

Gėluva – tai vieta, kuri daugelį nustebina įspūdingu gamtovaizdžiu, įvairiomis gražiomis šventėmis, išradingumu ir iššūkiais. Tikėtina tai yra dėl to, kad turime Birutės kalną – nepaprastą vietą ir, kad čia nuo amžių gyvena darbštūs ir nagingi žmonės. Greičiausiai ši nuostabi vieta ir įkvepia gėluviečius gražiems prasmingiems darbams, sportui, bendravimui bei  šventėms.

Šįkart mes net patys stebėjomės, kaip per tokį šaltį nemažas būrelis ne tik iš mūsų Gėluvos kaimo, bet ir iš įvairių rajono kaimelių bendruomenių,  ir net iš sostinės atvyko sporto entuziastai su savo šeimomis ant mūsų numylėto Birutės kalno į žiemos sporto šventę “Gėluvos snaigės 2012” pasportuoti, pabendrauti, suvalgyti čia pat gaminto karšto maisto, pabūti kartu.

Bendruomenės namų salėje iš ankstyvo ryto buvo surengtos šaškių varžybos, jose I vietą nugalėjo Valdas Misevičius, II vieta – Donatas Bartkus, III atiteko Česlovui Radvilavičiui.

Stalo teniso rungtyje I vietą iškovojo Dangirdas Rimkus, II vieta atiteko Edmundui Jonylai, o  III – Lukui Rimkui.

Poledinės žvejybos ypatumų meistrai tą dieną nuo tvenkinių atėjo tik du. Kiti greičiausiai užšalo…. Taigi, gėluvietis, Kęstutis Giedraitis pagavo pusantros žuvelės daugiau, nei jo kolega Vilmantas Plisas, todėl vietas nebuvo sunku paskirstyti, bet vis gi smagiausia, kai nugali draugystė.

Smagiai nuo kalno su rogėmis leidosi moterys. Pirmoji buvo Laura Kutkaitė, antroji – Akvilė Matukaitytė, o trečioji parčiuožė – Reda Rupeikienė.

Vyrai rogių čiuožimo rungtyje vietas pasidalino taip: I vieta – Kastytis Mažonas, II vieta – Arnas Mažonas, o III vieta atiteko Mantui Steniuliui.

Na o vaikučių pabiručių čiuožynių rungtyje, I vieta iškovota Domanto Sičiovo, II vietą laimėjo Laineda Matulevičiūtė, o III vieta apdovanotas Vitoldas Petravičius. Atminimo medalis įteiktas Simonui Gabrieliui Džiaugiui, kaip jauniausiam sportininkui.

Kalnų slidinėjimo vyrų greitojo nusileidimo rungtyje I vietą iškovojo Domas Elsbergas. II – nugalėjo Gintaras Girdžius, o III vieta apdovanotas Ignas Kaženauskas. Specialiu, Palendrių kaimo bendruomenės pirmininko Lino Girdžiaus įsteigtu prizu, slidinėjimas dviem asmenims Palendrių slidinėjimo trąsoje, apdovanotas Mantas Steniulis.

Kai baigėsi smagiosios lenktynės  su vėju, daugelis norėjo save išbandyti sušalusio rąsto pjovimo rungtyje rankiniu pjuklu dviems. Taigi iš vyrų greičiausiai pjovė broliai Kęstutis Rimkus ir   Dangirdas Rimkus, ne daug atsiliko – seniūnai Edmundas Jonyla ir Gintautas Mikolaitis. O treti šioje rungtyje buvo Vilmantas Plisas ir Kęstutis Giedraitis.

Moterys taip pat save išbandė rąstų pjovime ir puikiai pasirodė. Be jokios abejonės pirmą vietą nuskynė gėluvietės Ona Jankauskienė ir Rita Kaženauskienė. Antrąją vietą iškovojo Jolanta Pocienė ir Nelė Misiūtė. O trečioji vieta atiteko  Dianai Kaupaitienei ir Jurgitai Jankauskienei.

Sporto šventėje “Gėluvos snaigė 2012” dalyvavo svečiai ir aktyviai sportavo, tai LR seimo  narys Edmundas Jonyla. Grajauskų kaimo bendruomenės pirmininkas  Vidas Lukošius su visa šeima, kurie gėluviečius tradiciškai visuomet vaišina labai skania, savo gamybos, namine duona. Atvyko Palendrių kaimo bendruomenės pirmininkas Linas Girdžius su šeimyna, dargi atsitempė sniegu čiuožiantį motociklą, kuriuo vežiojo greičio mylėtojus ir šalčio nebijančius sporto entuziastus. Sniego motociklu, Gėluvos kalneliais ir kalniukais taip pat visus norinčius vežiojo Alfredas Volskis, o keturačiu motociklu visus norinčius vežiojo Sigitas Džiaugys.

Šalčių nepabūgo Didžiulių kaimo bendruomenės pirmininkė Jurgita Jankauskienė su šeima bei  Verėduvos kaimo bendruomenės pimininkas Vytas Jucys.

Šventės  svečiai galėjo paragauti tradicinės gėluviečių žuvienės. Ją ponia Z. Vazgienė virė su savo komanda iš kirvio ir riebių karpių, kuriuos padovanojo ūkininkas Mykolas Leskauskas. Mmmm… Kaip skanu, galima nuryti liežuvį.

Visus susirinkusius į šventę  jaunoji  ūkininkė, Lietuvos Sveikatos Mokslų Universiteto studentė, Emilija Džiaugytė  vaišino trijų skirtingų rūšių ekologiškomis ir labai skaniomis košėmis. Verslininkas Saulius Džiaugys visus sportininkus ir vaikus vaišino širdelės formos blynais su uogiene, kuriuos kepė Žydrūnė Laurinavičiūtė ir Marius Karčiauskas, 1917 m. gamybos keptuvėje. Taipogi vaišino blynais – macais, keptais ant krosnies rinkių. Čia buvo galima paskanauti ir čia pat, toje pačioje “ Jemelės “ krosnyje keptais obuoliais su cinamonu…

LR seimo narys  E. Jonyla  sporto šventės “Gėluvos snaigės 2012” nugalėtojams ir  prizininkams padėjo įteikti  apdovanojimus. Taip pat seimo narys E. Jonyla įteikė padėkos raštus už svarų indėlį remiant sporto šventę Gėluvoje ir talkinant bei ruošiant.

Atminimo medaliu apdovanotas Simonas Gabrielius Džiaugys, kaip jauniausias sportininkas.

Visi pasportavę, žvalūs ir gerai nusiteikę vakarėjant paliko snaudžiantį Birutės kalną laukti kitų smagių čia vykstančių švenčių.

Kai Jums bus liūdna ar nyku, atvykite pas mus į Gėluvą. Mes bendraujame, bendradarbiaujame ir galime daug. Linkime Jums visiems sportuoti, sveikai maitintis ir būti linksmiems. Mylėkite Dievą, savo gimtą sodžių ir Tėvynę Lietuvą.

Laimutė Džiaugienė