Kauno arkivyskupija Raseinių dekanatas  
       
Naujienos
Laikraštis
Šiluvos Jubiliejus
Ariogalos enciklopedija
Apie Ariogalą ir seniūniją
Bažnyčios ir parapijos istorija
Dvasininkai
Pastoracinė taryba ir sinodo grupė
Gyvenimas
Kalendorius ir nuorodos
English
 
 
Interneto svetainė:
kaunas.lcn.lt/parapijos/ariogala
El. paštas:
ariogala@kaunas.lcn.lt
 
Šv. Mišios:
Sekm.: 10.00 ir 12.00

Šešt.: 11.00 ir 17.00

II, III, IV, V – 17.00
 
 
Skelbimai:
MIELI PARAPIJIEČIAI IR VISI GEROS VALIOS ŽMONĖS
 
Prašome ir Jūsų suteikti finansinę paramą, kuri bus skirta Ariogalos šv. arkangelo Mykolo parapijos namų statybai.
 
Naujas pastatas bus skiriamas religinio, kultūrinio, meninio ir kitokio pobūdžio renginiams.
 
Ariogaloje jau tradiciniu yra tapęs politinių kalinių, tremtinių ir rezistencinės kovos dalyvių sąskrydis bei piligriminės kelionės į Šiluvą. Čia daug apsilanko žmonių ir su nuoskauda apgailestauja, kad nėra tinkamų parapijos namų.
 
ARIOGALOS ŠV. ARKANGELO MYKOLO PARAPIJA 
Įmonės kodas: 191045223
PARAMOS SĄSKAITA
LT 77 7300 0100 9954 0167
Bankas: Swedbank.
 
Kiekvieno mėnesio pirmąjį sekmadienį Ariogalos šv. arkang. Mykolo bažnyčioje Sumos šv. Mišių metu maldose prisiminsime visus rėmėjus.
 

NAUJIENOS

Valentino diena kitaip

Šiemet Lietuvos jaunimas ir šeimos turėjo unikalią galimybę originaliai švęsti šv. Valentino dieną. Kauno arkivyskupijos iniciatyva vasario 14 d. 19 val. Kauno Žalgirio arenoje buvo surengta šventė „Meilė kuria šeimą”.
 
Nepaisant didžiulės žmonių grūsties ir spūsties, nepaisant, kad šventė prasidėjo 24 minutėmis vėliau, kaip buvo skelbta,  nepaisant to, kad šventei prasidėjus prie Žalgirio arenos įėjimų dar buvo į arenos salę nesuleista visi žmonės, manau dėl abipusio nesupratingumo: dalyvių nekultūringumo ir organizatorių neatsakingumo – kontrolieriai dirbo neprofesionaliai ir visai neskubėdami, tačiau  šventė buvo iš ties kitokia.
 
Renginio organizatoriai buvo įsitikinę, jog šv. Valentino kvietimas mylėti turi kur kas platesnę prasmę, nei proginiai skubūs meilės prisipažinimai, banalūs laiškeliai ar bejausmės Maximų širdutės… Šis renginys gimė kaip atsakas ir kvietimas paminėti šią dieną kitaip ir įvairiausiomis meno formomis kalbėti apie tikrąsias vertybes. Renginyje gražiai derėjo žymių žmonių liudijimai apie šeimas ir puikūs muzikiniai numeriai.
 
Šventinį vakarą pradėjo ir vedė  nuolat besišypsanti aktorė Dalia Michelevičiūtė ir  VDU Teologijos fakulteto dekanas Benas Ulevičius. Šventės dalyvius pasveikino renginio globėja, LR Seimo pirmininkė Irena Degutienė ir Kauno arkivyskupas metropolitas Sigitas Tamkevičius.
 
Šventės globėjas arkivyskupas S. Tamkevičius kalbėjo: „Kai mane prieš 6 metus pakvietė į renginį „Šv. Valentino diena kitaip”, tada jame buvo apie 300 žmonių ir man tai atrodė labai daug”.
 
Su renginio dalyviais mintimis dalijosi jaunimo pamėgtas Šiluvos parapijos klebonas kun. Erastas Murauskas. Jis kalbėjo, kad meilė – tai ne banalūs tušti žodžiai, kurie sakomi bet kur, bet kada ir bet kam. Tai nuolatinis jausmas, tai tyros mintys ir reikšmingi bei prasmingi darbai…
 
Mums gerai žinomas krepšininkas Markas Popovičius pasakojo, kad jo santuokai jau dveji metai. Su žmona pažįstami kur kas ilgiau. Jis prisiminė laikus, kai savo žmoną pirmą kartą pamatė kelionėje. Kelionė liko  įsimintina ir nepakartojama… M. Popovičius teigė, kad šeima jam yra visad pirmoje vietoje lyginant su krepšiniu.
 
Pramogų verslo atstovas Rimantas Šapauskas kalbėjo, kad santuoka tai pamatas visa ko. Nežiūrint, kad gyvenime visko būna, ištinka įvairūs sunkumai, šeima yra svarbiausias dalykas.
 
Koncerto programoje pasirodė šokių teatro „Aura” šokėjai, kurie grakščiais kūno judesiais žiūrovams įkvėpė fantazijos.
 
Operos solistų pora Kristina Zmailaitė ir Edmundas Seilius duetu meiliai sudainavo keletą romantiškų operos šedevrų. Renginio vedančiųjų paklausti apie muzikos kasdienybę jų šeimoje, dainininkai visiems arenos žiūrovams girdint, vienas kitam pažėrė puikių komplimentų…
 
Dainininkas ir kompozitorius Linas Adomaitis su jam pritariančiomis merginomis nostalgiškai priminė šiltas, mielas dainas iš gerokai anksčiau jaunimo pamėgtos grupės „L+” repertuaro.
 
Įspūdinga kunigų grupė grojo įvairiais muzikos instrumentais ir dainavo kelis nuolat pasikartojančius giesmių žodžius. Jie išjudino salėje esantį jaunimą. Šis pakilęs iš savo vietų spietėsi, kabinosi vienas su kitu sudarydami darnias voreles ir straksėdami į muzikos ritmą linksmai judėjo vingiuotais arenos praėjimo takeliais…
 
Tautinio roko grupės  „Thundertale” ilgaplaukiai vaikinai, kurie geriau mums žinomi iš  „Naisių Vasaros” filmo pagrindinės melodijos, nuteikė labai patriotiškai. Dainą:  „Ąžuolai žaliuos žemėj Lietuvos…” kartu dainavo visa Žalgirio arena.
 
Žalgirio arena buvo pilna, nes tuščių vietų beveik nesimatė. Renginį filmavo Lietuvos televizija.
 
Po Burgundiškojo Kauno choro puikaus  pasirodymo salė nuščiuvo. Būrys Lietuvos vyskupų su priešakyje renginio globėju, metropolitu Sigitu Tamkevičiumi, arenoje esančius dalyvius palaimino, palinkėjo santarvės šeimose.
 
„Šeima – mūsų tautos išlikimo šaltinis. Tvirta šeima tarpukario metais sukūrė Lietuvos stiprybės pamatą. Esu laimingas, kad mano tėvai ir seneliai savo darnaus gyvenimo pavyzdžiu leido suprasti, kad tik sveikoje ir stiprioje šeimoje glūdi ir mano stiprybė.  To linkiu savo vaikams ir bendrą gyvenimą kurti pradedančioms jaunoms šeimoms” – teigė vienas iš renginio iniciatorių ir dalyvių, Žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius.
 
Tą vėlyvą vakarą po renginio, sustiprindami šeimų bendravimą, draugystę, prieš atsisveikindami jaukiai pabendravome prie  puodelio karštos arbatos.
 
Maloniai dėkojame su mumis kartu į renginį vykusiems draugams ir kaimynams, Laimai ir Robertui Grižams, Onutei ir Albertui Valiušiams, Zitai ir Jonui Vazgiams bei Danutei ir Vytui Zaksams, kurie su savo nuosavu transportu vežė į renginį.
 
Renginyje kartu dalyvavo Ariogalos parapijos klebonas kun. G. Jankauskas, Ariogalos gimnazijos tikybos mokytoja L. Neverdauskienė.  Kartu dalyvavo mokytojos ir Ariogalos gimnazijos moksleivių grupė.
 
Laimutė Džiaugienė

 

  << į puslapio viršų
Atnaujinta 2020 07 06
 
© 2003 Katalikų interneto tarnyba, el. paštas: p-kaunas@lcn.lt
© 2003 Ariogalos šv. arkangelo Mykolo parapija