Telydi šv. Florijono palaima

Pra­ė­ju­sį penk­ta­die­nį Ario­ga­lo­je ne­bu­vo jo­kio gais­ro ar jo­kio krau­pes­nio au­to­į­vy­kio. Ta­čiau ra­jo­no ug­nia­ge­siai gel­bė­to­jai, jų ak­ty­viau­si pa­gal­bi­nin­kai kaip tik rin­ko­si čia – ne iš­ties­ti sku­bią ir kva­li­fi­kuo­tą pa­gal­bos ran­ką pa­kliu­vu­siam į bė­dą žmo­gui, o at­švęs­ti šv. Flo­ri­jo­no, ug­nia­ge­sių glo­bė­jo die­ną.

Ji pra­si­dė­jo šv. Mi­šio­mis už ug­nia­ge­sius gel­bė­to­jus ir jų šei­mas Ario­ga­los Šv.ar­kan­ge­lo My­ko­lo baž­ny­čio­je, po to per­si­kė­lė į Du­by­sos slė­nį. Be­je, čia taip pat su­gu­žė­jo ne­ma­žai gar­bių sve­čių, moks­lei­vių, ku­rių ne vie­nas puo­se­lė­ja sva­jo­nę pa­si­rink­ti at­ei­ty­je sun­kų ir at­sa­kin­gą, ta­čiau vi­sų ger­bia­mą ug­nia­ge­sio gel­bė­to­jo dar­bą.

Iš­kil­min­ga­me šven­tės ati­da­ry­me Ra­sei­nių prieš­gais­ri­nės gel­bė­ji­mo tar­ny­bos vir­ši­nin­kas, vi­daus tar­ny­bos pul­ki­nin­kas lei­te­nan­tas Eu­ge­ni­jus Še­dui­kis pa­si­džiau­gė:

Po Lie­tu­vos Ne­pri­klau­so­my­bės at­kū­ri­mo at­gi­mė mū­sų glo­bė­jo, šv. Flo­ri­jo­no die­nos iš­kil­min­gas pa­mi­nė­ji­mas ir tuo vi­si džiau­gia­mės. Tai pui­ki pro­ga ne tik kuo kruopš­čiau įver­tin­ti sa­vo nu­veik­tus dar­bus ir pas­tan­gas, rea­lis­tiš­kai ap­mąs­ty­ti at­ei­tį, bet ir už­megz­ti glau­des­nius ry­šius su vi­suo­me­ne, pel­ny­ti dar di­des­nį jos pa­si­ti­kė­ji­mą.

Sei­mo na­rys Ed­mun­das Jo­ny­la, pa­svei­ki­nęs ug­nia­ge­sius gel­bė­to­jus su tra­di­ci­ne šven­te, pra­tę­sė šią min­tį:

– Šv. Mi­šio­se kle­bo­nas kun. Gin­tau­tas Jan­kaus­kas daug šil­tų žo­džių sky­rė jums, gar­bios pro­fe­si­jos žmo­nėms. Pri­tar­da­mas jam, no­riu pa­si­džiaug­ti ir dar vie­nu daug pa­sa­kan­čiu fak­tu – iš­si­plė­tė šios šven­tės ren­gi­mo vie­tos ge­og­ra­fi­ja: šv. Flo­ri­jo­no die­na mi­ni­ma ne tik Ra­sei­niuo­se. Ji jau vy­ko Ši­lu­vo­je, Gir­kal­ny­je, o da­bar ir Ario­ga­lo­je.

Daug šil­tų žo­džių ug­nia­ge­siams gel­bė­to­jams, vi­siems šv. Flo­ri­jo­no die­nos mi­nė­ji­mo da­ly­viams pa­sa­kė Ra­sei­nių ra­jo­no sa­vi­val­dy­bės ad­mi­nist­ra­ci­jos di­rek­to­rė Au­re­li­ja Lo­žy­tė, Ario­ga­los mies­to se­niū­nė Re­na­ta Alek­sie­jie­nė, Ra­sei­nių prieš­gais­ri­nės sau­gos tar­ny­bos di­rek­to­rius Ro­ber­tas Si­ta­vi­čius, Šal­ti­nio vi­du­ri­nės mo­kyk­los di­rek­to­rė Vai­va Zub­ric­kie­nė, Ario­ga­los ir Ra­sei­nių pre­zi­den­to Jo­no Že­mai­čio gim­na­zi­jų di­rek­to­riai Ar­vy­das Stan­kus ir Li­nas Dar­ge­vi­čius.

Šven­tė­je net­rū­ko džiu­gių iš­kil­min­gų aki­mir­kų. Šil­tais plo­ji­mais bu­vo su­tik­ti Ši­lu­vos ug­nia­ge­siai gel­bė­to­jai, ku­riems kai­my­ni­nio Kel­mės ra­jo­no sa­vi­val­dy­bė at­-si­un­tė pa­dė­kos raš­tą už ne­prie­kaiš­tin­gą ir pa­vyz­din­gą pa­rei­gų at­li­ki­mą, už nuo­šir­džią pa­gal­bą, ge­si­nant ki­lu­sį gais­rą Ty­tu­vė­nų vie­nuo­ly­no pas­ta­tų an­samb­ly­je.

Pa­gerb­ti bu­vo iš­ė­jęs į už­tar­nau­tą po­il­sį Al­ber­tas Ant­a­nas Vai­čius iš Be­ty­ga­los, dir­ban­tys Ra­sei­nių prieš­gais­ri­nė­je gel­bė­ji­mo tar­ny­bo­je Ai­das Gri­ga­lai­tis (pa­mai­nos va­das), Eval­das ir Eri­kas Vi­čai (sky­ri­nin­kai), Min­dau­gas Kut­kai­tis (ug­nia­ge­sys gel­bė­to­jas).

Daug įvai­rių ap­do­va­no­ji­mų ati­te­ko moks­lei­viams, jų mo­ky­to­jams, nes bu­vo pa­skelb­ti Kau­no ap­skri­ties prieš­gais­ri­nės gel­bė­ji­mo val­dy­bos or­ga­ni­zuo­tų dvie­jų pro­gi­nių ren­gi­nių – pie­ši­nių kon­kur­so „Iš­mo­ki­me pa­dė­ti sau ir ki­tiems“ ir li­te­ra­tū­ros kon­kur­so „Ko­vo­to­jai su ug­ni­mi“ re­zul­ta­tai. Juos pri­sta­tė Ra­sei­nių prieš­gais­ri­nės gel­bė­ji­mo tar­ny­bos Vals­ty­bi­nės prieš­gais­ri­nės prie­žiū­ros po­sky­rio vir­ši­nin­kas Ed­mun­das Mil­ke­vi­čius

Džiu­gu pa­žy­mė­ti, jog pas­ta­ra­ja­me kon­kur­se pir­ma vie­ta ati­te­ko pre­zi­den­to Jo­no Že­mai­čio gim­na­zi­jos gim­na­zis­tei Bi­ru­tei Mil­kin­tai­tei (mo­ky­to­ja Ro­ma Stun­dži­nie­nė) ir dvi tre­čios vie­tos – Šal­ti­nio vi­du­ri­nės mo­kyk­los moks­lei­vei Mo­ni­kai Kve­de­rai­tei (mo­ky­to­ja Vir­gi­ni­ja Ta­mo­šai­tie­nė) ir tos pa­čios mo­kyk­los moks­lei­vei Go­dai Glo­by­tei (mo­ky­to­ja Da­lia Čer­nec­ky­tė).

Pie­ši­nių kon­kur­so pir­mos vie­tos ap­do­va­no­ji­mus ga­vo Šal­ti­nio vi­du­ri­nės mo­kyk­los moks­lei­vė Dia­na To­tu­ly­tė (mo­ky­to­ja Ra­sa Tyt­mo­nai­tė). Už nuo­šir­džią ir pui­kią kū­ry­bą di­de­lis bū­rys moks­lei­vių ir jų mo­ky­to­jų bu­vo ap­do­va­no­ti pa­dė­kos do­va­nė­lė­mis. Pa­reikš­tos pa­dė­kos ak­ty­viau­siai da­ly­va­vu­sių mi­nė­tuo­se kon­kur­suo­se mo­kyk­lų va­do­vams.

Kaip ap­sau­go­ti trans­por­to prie­mo­nę nuo ga­li­mos che­mi­nio po­vei­kio ne­lai­mės? Kaip kuo sku­biau pa­dė­ti žmo­gui, ku­ris po ava­ri­jos li­ko pri­spaus­tas suk­ne­žin­ta­me au­to­mo­bi­ly­je? Ar iš­kvies­ti ug­nia­ge­siai gel­bė­to­jai grei­tai su­ge­ba už­ge­sin­ti už­si­de­gu­sį au­to­mo­bi­lį? Ar ga­li sa­vo veiks­mais ug­nia­ge­siams gel­bė­to­jams pa­dė­ti moks­lei­viai? Į šiuos klau­si­mus at­sa­kė su­kė­lu­sios di­de­lį su­si­rin­ku­sių­jų su­si­do­mė­ji­mą pa­ro­do­mo­sios prak­ti­nės pra­ty­bos.

Fer­di­nan­das RAU­DO­NI­US