Kauno arkivyskupija Raseinių dekanatas  
       
Naujienos
Laikraštis
Šiluvos Jubiliejus
Ariogalos enciklopedija
Apie Ariogalą ir seniūniją
Bažnyčios ir parapijos istorija
Dvasininkai
Pastoracinė taryba ir sinodo grupė
Gyvenimas
Kalendorius ir nuorodos
English
 
 
Interneto svetainė:
kaunas.lcn.lt/parapijos/ariogala
El. paštas:
ariogala@kaunas.lcn.lt
 
Šv. Mišios:
Sekm.: 10.00 ir 12.00

Šešt.: 11.00 ir 17.00

II, III, IV, V – 17.00
 
 
Skelbimai:
MIELI PARAPIJIEČIAI IR VISI GEROS VALIOS ŽMONĖS
 
Prašome ir Jūsų suteikti finansinę paramą, kuri bus skirta Ariogalos šv. arkangelo Mykolo parapijos namų statybai.
 
Naujas pastatas bus skiriamas religinio, kultūrinio, meninio ir kitokio pobūdžio renginiams.
 
Ariogaloje jau tradiciniu yra tapęs politinių kalinių, tremtinių ir rezistencinės kovos dalyvių sąskrydis bei piligriminės kelionės į Šiluvą. Čia daug apsilanko žmonių ir su nuoskauda apgailestauja, kad nėra tinkamų parapijos namų.
 
ARIOGALOS ŠV. ARKANGELO MYKOLO PARAPIJA 
Įmonės kodas: 191045223
PARAMOS SĄSKAITA
LT 77 7300 0100 9954 0167
Bankas: Swedbank.
 
Kiekvieno mėnesio pirmąjį sekmadienį Ariogalos šv. arkang. Mykolo bažnyčioje Sumos šv. Mišių metu maldose prisiminsime visus rėmėjus.
 

NAUJIENOS

PAVASARINIS KONCERTŲ PARADAS


Pavasaris – nuostabiausias metų laikas. Gausus obelų, vyšnių, pavasarinių gėlių žydėjimu, šiltu vėjeliu, pirmaisiais griausmais ir lietumi… O Raseinių meno mokyklos Ariogalos filialo jaunieji muzikos atlikėjai džiūgavo turėdami galimybę savo talentą parodyti pavasario koncertuose, festivaliuose, konkursuose.


„Vaivorykštės juosta – 2013” Babtuose


Šių metų balandžio 24 dieną Garliavos meno mokyklos Babtų filiale vyko net du mainų koncertai „Vaivorykštės juosta – 2013”, kuriuos stebėjo Babtų gimnazijos moksleiviai. Susitikimą organizavo Garliavos ir Raseinių meno mokyklų filialų pučiamųjų specialybių vyresnieji mokytojai Justinas Straukas ir Arūnas Krištapavičius. Prieš trejus metus užsimezgusi draugystė tarp filialų mokytojų tęsiasi ir suteikia galimybę dalintis gerąja darbo patirtimi, o mokiniams – koncertuoti, tobulėti.


Pasaka-koncertas mažiesiems


Balandžio 30 dieną Ariogalos gimnazijos pradinio ugdymo skyriaus aktų salėje vyko koncertas-pasaka „Vienos dienos katinėlio Herkulio nuotykis”. Raseinių meno mokyklos Ariogalos filialo įvairių muzikos specialybių jaunieji atlikėjai demonstravo savo muzikalumą, artistiškumą, atliekamų kūrinių interpretacijas. Renginį stebėję pradinio ugdymo mokiniai, jų mokytojos džiaugėsi patirtomis akimirkomis, žavėjosi jaunųjų koncerto vedėjų Patricijos Stašinskytės (šios pasakos autorės) ir Faustinos Andriuškaitės pasakojimu.


Jaunųjų pianistų konkursas-festivalis Dauguose


Gegužės 7 diena jaunosioms pianistėms Faustinai Andriuškaitei (mokytoja Džiuljeta Banienė) ir Algimantei Ambrulaitytei (mokytoja Alina Skirmantaitė) buvo ypatinga. Šią dieną Dauguose, Alytaus rajono meno ir sporto mokykloje, vyko ketvirtasis respublikinis jaunųjų atlikėjų konkursas-festivalis „Sentimentai valsui–2013”. Renginyje dalyvavo Lietuvos meno ir muzikos mokyklų įvairūs kolektyvai: vokaliniai-instrumentiniai duetai, solistai, kameriniai, instrumentiniai ar vokaliniai ansambliai. Jie atliko po vieną muzikinį kūrinį – valsą. Šis renginys buvo skirtas mokyklos įkūrimo 35-penkmečiui paminėti. Visi konkurso-festivalio dalyviai ir jų mokytojai buvo apdovanoti padėkos raštais ir atminimo dovanėlėmis. Konkurso „Sentimentai valsui-2013” dalyvius vertino komisija. Išraiškingiausiai valsus pagroję ar padainavę atlikėjai buvo apdovanoti specialiais prizais, diplomais. Mūsų mokyklos mokinės džiaugėsi pirmą kartą dalyvavusios tokiame renginyje, turėjusios galimybę įgauti sceninės patirties svetingame Dzūkijos mieste Dauguose.


Jaunųjų pianisčių įspūdžiai po koncerto Zyplių dvare


Ne tik Daugų miestelis pasižymi gražiu kraštovaizdžiu. Mokytojos Džiuljetos Banienės jauniausios pianistės iki šiol negali užmiršti nuostabios kelionės į Šakių rajono Zyplių dvarą. Koncerte dalyvavo jaunieji pianistai ir mokytojai iš Šakių, Kazlų Rūdos meno mokyklų, Gelgaudiškio (Šakių MM) ir Ariogalos filialų (Raseinių MM). Koncertą „Praeitį į dabartį pakvietus” organizavo Šakių meno mokyklos vyresnioji mokytoja Bronislava Bajoriūnaitė. Žavėjomės šios mokytojos entuziazmu, puikiai organizuotu koncertu dvare, ekskursijomis po dvarą ir jo apylinkes. Mokytoja Džiuljeta dėkinga ir Gabijos mamytei Violetai Laurinavičienei už pagalbą vykstant į šią kelionę.


„Pirmasis muzikavimo pavasaris” Ariogaloje


Šių metų gegužės 13 diena mūsų mokyklos patiems mažiausiems mokinukams tapo viena iš įsimintiniausių pavasario dienų. Šią dieną mokykloje vyko pirmokų šventė-koncertas „Pirmasis muzikavimo koncertas”. Ją organizavo mokytoja Džiuljeta Banienė. Šventė išsiskyrė savo žaismingomis nuotaikomis, netikėtais siurprizais, nuoširdžiu pirmokų muzikavimu. Renginį vedė šaunios, kūrybiškos, išradingos bei artistiškos vedėjos – Gintarė Banytė (2010 m. mokyklos absolventė ir šio renginio autorė) ir jos draugė Raminta Lukauskaitė. Pirmokai nuoširdžiai vykdė visus vedėjų sumanymus: žaidė žaidimus, šoko ratelyje, tikroviškai įsijautė į Gintarės sukurtos pasakos „Miško muzikinė grupė” personažų vaidmenis, grojo įvairiais instrumentais: kanklėmis, pianinu, akordeonu, smuiku. Koncerto klausytojai - mokytojai, tėveliai, artimieji - buvo nustebinti pirmokų pasiekta pažanga per metus. Vaikai muzikaliai atliko pjeses, drąsiai ir laisvai jautėsi scenoje. Ši šventė patiems mažiausiems meno mokyklos ugdytiniams tapo puikiu startu į muzikos pasaulį.


Kauno XIV-ajame kamerinių ansamblių festivalyje „Garsų išdaigos”


2013 metų gegužės 25 dieną pavasario koncertų maratoną užbaigė Kauno J. Gruodžio konservatorijoje vykęs respublikinis XIV Kauno krašto kamerinio muzikavimo festivalis „Garsų išdaigos”. Renginyje dalyvavo J. Gruodžio konservatorijos moksleiviai, meno ir muzikos mokyklų jaunieji pianistai, fleitininkai, smuikininkai, saksofonininkai, vokalistai atvykę iš Ariogalos, Birštono, Biržų, Kėdainių, Kaišiadorių, Vilkaviškio ir Kauno miestų. Festivalį organizavo Kauno miesto savivaldybės švietimo ir ugdymo skyrius, J. Gruodžio konservatorija ir fortepijono (antro instrumento) mokytojų metodinė grupė. Koncerto vedėja mokytoja Eglė Valantinienė negailėjo gražių pagyrimų ne tik mokiniams už muzikavimą, bet ir mokytojams - už puikų mokinių paruošimą festivaliui kūrybinį darbą, išradingas interpretacijas, kūrinių aranžuotes.


Jau ketvirtus metus Raseinių meno mokyklos Ariogalos filialo mokytojai ruošia savo mokinius šiam festivaliui. Šiais metais į respublikinį renginį koncertuoti vyko nemažas būrys jaunųjų atlikėjų: pianistės - Skaistė Jurkšaitytė, Aida Nacevičiūtė, Faustina Andriuškaitė, Ugnė Matukaitytė (jas ruošė mokytoja Džiuljeta Banienė) ir saksofonininkai – Arnas Džiaugys, Kornelijus Krūgelis, Lukas Noreika (mokinius ruošė mokytojas Arūnas Krištapavičius). Mokiniai už puikų muzikavimą buvo apdovanoti padėkos raštais ir atminimo dovanėlėmis. Mokytojams buvo įteikti padėkos raštai.


Baigiamasis koncertas Ariogaloje „Mes nepaliksim muzikos…”


Pačiu gražiausiu pavasario akordu tapo baigiamasis mokyklos renginys. Šventės pradžioje visus susirinkusius pasveikino Raseinių meno mokyklos Ariogalos filialo direktoriaus pavaduotoja ugdymui Danutė Nedzinskienė. Ji pasidžiaugė mokinių pasiekimais, dėkojo mokytojams už kūrybiškumą, nuoširdų darbą su ugdytiniais. Vėliau iškilmingai buvo įteikti baigimo pažymėjimai absolventėms Jomantei Ambrazaitei (fortepijono klasė) ir Kornelijai Prokopimaitei (kanklių klasė). Po apdovanojimų vyko šventinis koncertas “Mes nepaliksim muzikos…”. Koncerte dalyvavo ne tik absolventės Jomantė ir Kornelija, bet ir respublikinių, tarptautinių festivalių, konkursų dalyviai. Skambėjo populiariausi kompozitorių kūriniai, kuriuos puikiai ir nuoširdžiai atliko jaunieji pianistai, akordeonininkės, kanklininkės, smuikininkės, pūtikai, jaunių choro dalyviai. Mokinius koncertui ruošė mokytojai - D. Nedzinskienė (akordeonas), A. Skirmantaitė ir D. Banienė (fortepijonas), D. Raškevičienė (jaunių choras), D. Gudžiuvienė (smuikas), R. Jurkienė (kanklės), A. Krištapavičius (saksofonas, klarnetas). Koncertą vedė mokytoja Alina Skirmantaitė. Renginiui pasibaigus visus susirinkusius ji pakvietė į mokyklos kiemelį, kur darbščių absolvenčių rankomis buvo pasodintas dekoratyvus augalas.


Prie mokyklos skambėjo vaikų juokas, nuoširdūs mokinių, tėvelių, artimųjų pašnekesiai, padėkos žodžiai mokytojams, spragsėjo fotoaparatai… Juk visų laukia šilta vasara: su nuotykiais, kelionėmis, nepakartojamais įspūdžiais, džiugiomis akimirkomis…


Džiuljeta Banienė – Raseinių meno mokyklos vyresnioji mokytoja

 

  << į puslapio viršų
Atnaujinta 2022 06 26
 
© 2003 Katalikų interneto tarnyba, el. paštas: p-kaunas@lcn.lt
© 2003 Ariogalos šv. arkangelo Mykolo parapija