Kauno arkivyskupija Raseinių dekanatas  
       
Naujienos
Laikraštis
Šiluvos Jubiliejus
Ariogalos enciklopedija
Apie Ariogalą ir seniūniją
Bažnyčios ir parapijos istorija
Dvasininkai
Pastoracinė taryba ir sinodo grupė
Gyvenimas
Kalendorius ir nuorodos
English
 
 
Interneto svetainė:
kaunas.lcn.lt/parapijos/ariogala
El. paštas:
ariogala@kaunas.lcn.lt
 
Šv. Mišios:
Sekm.: 10.00 ir 12.00

Šešt.: 11.00 ir 17.00

II, III, IV, V – 17.00
 
 
Skelbimai:
MIELI PARAPIJIEČIAI IR VISI GEROS VALIOS ŽMONĖS
 
Prašome ir Jūsų suteikti finansinę paramą, kuri bus skirta Ariogalos šv. arkangelo Mykolo parapijos namų statybai.
 
Naujas pastatas bus skiriamas religinio, kultūrinio, meninio ir kitokio pobūdžio renginiams.
 
Ariogaloje jau tradiciniu yra tapęs politinių kalinių, tremtinių ir rezistencinės kovos dalyvių sąskrydis bei piligriminės kelionės į Šiluvą. Čia daug apsilanko žmonių ir su nuoskauda apgailestauja, kad nėra tinkamų parapijos namų.
 
ARIOGALOS ŠV. ARKANGELO MYKOLO PARAPIJA 
Įmonės kodas: 191045223
PARAMOS SĄSKAITA
LT 77 7300 0100 9954 0167
Bankas: Swedbank.
 
Kiekvieno mėnesio pirmąjį sekmadienį Ariogalos šv. arkang. Mykolo bažnyčioje Sumos šv. Mišių metu maldose prisiminsime visus rėmėjus.
 

NAUJIENOS

Nuoširdumo popietė Ariogaloje

Gruodžio 11 dieną, Ariogaloje įvyko adventinė popietė, kurią ne tik sau, bet ir visam miesteliui organizavo neįgaliųjų centras. Šis renginys nebūtų įvykęs be Raseinių neįgaliųjų  centro Ariogalos kabineto specialistės Meilutės Karaktinavičienės, kuri sugebėjo sukurti šiltą bei jaukią atmosferą ir privertė trumpam sustoti tame nenumaldomai besisukančiame gyvenimo rate. Ši kukli, tačiau savo gerumu sugebanti užkrėsti moteris sutiko pasidalinti  dar karštais įspūdžiai iš popietės, kuris suteikė tiek daug džiaugsmo kiekvienam.

„Šį renginį pradėjau organizuoti jau nuo pereitų metų. Kodėl?  Dirbant neįgaliųjų dienos užimtumo kabinete renkasi daug įvairių žmonių ir man tenka su jais daug bendrauti. Tiesiog žmonės nori susibūrimo, pabūti, pabendrauti, pasidalinti mintimis, pasidžiaugti, pasiguosti. Šie žmonės yra stipresni už sveikuosius, jie mums dovanoja šypsenas, dalijasi savo džiaugsmu, spinduliuoja gėriu ir artumu. Todėl ir gimė mintis suorganizuoti advento popietę ne tik su neįgaliaisiais, bet pakviesti ir bendruomenių miestelio gyventojus. Pakalbinus Ariogalos gimnazijos administraciją, mokytojus, bendruomenių pirmininkes, miesto seniūnijos seniūnę, gavau pritarimą. Pabendravus su kavinės „Arka“ šeimininkais, nutarėme, kad pas juos bus organizuojama advento popietė „Prie gerumo šviesos“. Pasisemti adventinės dvasios į renginį rinkosi gausus būrys ariogališkių. Renginio žmonių gausa parodo ir pasako, kad žmonėms tokie renginiai yra reikalingi ir būtini.

Pereitais metais po pirmojo renginio kilo dar didesnis noras ir šiais metais surengti šventę. Manau ,kad ši šventė jau tapo tradicine švente ir turės tęstinumą. Tad tai buvo puiki proga susirinkti, viską apmąstyti ir iš naujo suvokti, ką mums reiškia adventas, kokia jo simbolių prasmė. Adventas yra metas įžiebti šviesą savo sieloje ir padėti kitam tą šviesą savyje įžiebti, tad skambant svajingai kanklių muzikai buvo degamos advento žvakės ir skaitomos eilės iš Šventojo Rašto. Programoje skambėjo kanklių muzika kurias atliko Ariogalos gimnazijos moksleivės Ieva Balčiūtė, Žiedūnė Milčiūtė ir Raminta Bubliauskaitė, jų vadovė Raseinių meno mokyklos Ariogalos filialo mokytoja Ramunė Jurkienė. Po prasmingo Ariogalos klebono Gintauto Jankausko sveikinimo, skambėjo mokytojų tercetas „Dolce“. (mok. Džiuljeta Banienė, Lilija Šimkūnienė, Laimutė Neverdauskienė), sakralinės giesmės, kurias atliko muzikos grupė „Giesmelė“ (vadovė mokytoja Laimutė Neverdauskienė). Gražūs ir prasmingi sveikinimo žodžiai skambėjo Ariogalos miesto seniūnės Renatos Aleksiejienės, o sveikinimą palydėjo jos vadovaujamo Ariogalos kultūros namų liaudiškos muzikos kolektyvo „Versmė“ giesmės.

Susirinkusius sveikino ir Ariogalos gimnazijos direktorius Arvydas Stankus, kuris taip pat pasidžiaugė gražia švente ir paminėjo, kad kuo daugiau būtų tokių apjungtų, vienijančių įvairias bendruomenes švenčių, kuriose matome gražų jaunimą, palinkėjo visiems būti darnia šeima. Gražias jaunimo muzikines tradicijas puoselėja Raseinių meno mokyklos Ariogalos filialo mokinių pučiamųjų ansamblis ir jo vadovas Arūnas Krištapavičius, kurie atliko du muzikinius kūrinius. Mus sveikino Raseinių neįgaliųjų dienos užimtumo centro direktorė Asta Cicėnienė, ji taip pat džiaugėsi gražia švente, palinkėdama susikaupimo, meilės, džiaugsmo adventiniu laikotarpiu. Ariogalos gimnazijos muzikos studija „Gama“ atliko „Kalėdinę giesmę“. (vad. mokytoja Lilijana Šimkūnienė). Nuoširdžius sveikinimo žodžius tarė Ariogalos bendruomenės Asociacijos pirmininkė Dalia Skeberdienė. Nuskambėjo poeto Antano Kišono eilėraštis „Ilgų vakarų simfonija“.

Šventę vainikavo bendra giesmė „Tyli naktis“. Renginio pabaigoje buvo įteiktos padėkos saviveiklininkų vadovams.

 Už adventinį renginį norėčiau padėkoti Ariogalos parapijos klebonui Gintautui Jankauskui, Ariogalos gimnazijos direktoriui Arvydui Stankui, pavaduotojai Marytei Kvietkuvienei, Ariogalos miesto seniūnei Renatai Aleksiejienei, Asociacijos „Ariogalos bendruomenė“ pirmininkei Dalei Skeberdienei ir Raseinių neįgaliųjų dienos užimtumo centrui už finansinę paramą, Ariogalos kultūros namų specialistei Rasai Sadauskienei, Donatui Kartanui ir Lukui Getaučiui už renginio įgarsinimą bei Vaidai ir Juozui Skamarakams, kurie priglaudė tokį didelį būrį mūsų žmonių. Renginio pabaigoje buvo pasveikinti Ariogalos krašto neįgalieji 2013 metais  švenčiantys savo jubiliejų. Su didele meile ir šiluma rankų darbo dovanas paruošė Ariogalos neįgaliųjų kabineto lankytojai.

Gerumas, kuris užplūsta adventiniu laikotarpiu, turėtų būti nepamirštamas ištisus metus ir žmogiškumas, draugystė bei nuoširdumas – štai šie trys žodžiai turėtų dažniausiai skambėti mūsų lūpose bei įsikurti širdyse.

Vaiva Kveškevičiūtė

 

 

 

  << į puslapio viršų
Atnaujinta 2020 07 06
 
© 2003 Katalikų interneto tarnyba, el. paštas: p-kaunas@lcn.lt
© 2003 Ariogalos šv. arkangelo Mykolo parapija