ŽIEMOS MELODIJŲ VAKARAS ARIOGALOJE

Žiema – nuostabus metų laikas... Kai lauke šalta, mus šildo namų židinys. Raseinių meno mokyklos Ariogalos filialo mokiniai gruodžio  mėnesio  vakarais  šildė savo tėvelių širdis nuostabiais muzikos garsais.  Gruodžio 12 dienos vakarą  vyko  mokytojų  Džiuljetos Banienės (fortepijono klasė) ir  Danguolės Gudžiuvienės (smuiko klasė) mokinių jungtinis koncertas „Žiemos melodijų vakaras”.  Tai buvo šventinių renginių pradžia, įsukusi mokyklą į kalėdinį koncertų maratoną.

Į jaukią, puošnią mokyklos salę rinkosi smalsūs žiūrovai: mokytojai, koncerto dalyvių tėveliai, artimieji, draugai. Šis koncertas-žiburėlis išsiskyrė savo žaismingomis nuotaikomis, netikėtais siurprizais, nuoširdžiu, puikiu fortepijono ir smuiko klasių mokinių muzikavimu. Renginys nebūtų buvęs toks smagus, jei ne šaunių, artistiškų koncerto vedėjų – Mildos Aleksiejūtės, Klaudijos Petrauskaitės ir Gabijos Veličkaitės – teatralizuotas pasirodymas, linksmos jų inscenizacijos.

Koncerto pradžioje skambėję kūriniai renginiui suteikė puikią nuotaiką ir iškilmingumą. Klausytojus pasveikino mergaičių vokalinis ansamblis su daina „Krinta snaigės“ (kolektyvą paruošė mokytoja D. Raškevičienė). Jaunųjų pianisčių Skaistės Jurkšaitytės ir Aidos Nacevičiūtės  fortepijoninis duetas atliko kompozitoriaus S. Flaherty miuziklo ,,Anastasija″ kūrinį „Kartą gruodyje...“. Svajingo valso garsai  klausytojus privertė susimąstyti, suteikė romantinę nuotaiką.

Vakaras neprailgo.  Koncerte skambėjo gražiausios lietuvių ir užsienio kompozitorių melodijos. Jas skambino jaunieji pianistai: G. Laurinavičiūtė, sesutės E. ir F. Andriuškaitės, S. Stankutė, K. Petrauskaitė, A. Šilaitytė, K. Juodytė, J. Povilauskas, M. Jakaitytė, U. Matukaitytė, P. Stašinskytė. Subtiliu muzikos instrumentu smuiku griežė ir jaunosios atlikėjos A. Kacucevičiūtė, A. Stanionytė, E. Kandratavičiūtė. Koncertinę programą paįvairino fortepijoninis Paulinos ir Gabijos Veličkaičių duetas, kamerinis ansamblis ir svečio teisėmis koncertavęs saksofonininkas Aivaras Aleksiejus (jį ruošė mokytojas A. Krištapavičius).

Mažosioms smuikininkėms sesutėms Viltei ir Saulenei Piragytėms, pianistei Kamilei Kringelytei – scena tapo tikru išbandymu, nes tai buvo pirmasis sėkmingas jų pasirodymas. Su nedideliu jauduliu, iškilmingai jos žengė į sceną, lydimos žiūrovų aplodismentų. Koncertinėje programoje dalyvavo Ariogalos  gimnazijos 2 a klasės mokinė Evelina Dubauskaitė. Ji atliko Indros Mažuikaitės, Janinos Degutytės dainą  „Vakaras prie lango” (mokinę ruošė mokytoja D. Banienė).

Žiemos melodijų vakaras, pilnas stebuklų, muzikinių dovanų, vaišių ir netikėtumų, baigėsi. Mokiniai ir  tėveliai tarė nuoširdžius padėkos žodžius mokytojams.

Džiuljeta Banienė – Raseinių meno mokyklos Ariogalos filialo vyresnioji mokytoja