JAUNIEJI ARIOGALOS VIRTUOZAI

Kasmet Raseinių meno mokyklos Ariogalos filiale vyksta techninės pjesės ir etiudų perklausos, kuriose mokiniai turi galimybę pademonstruoti  savo pirštų miklumą. Tokiuose koncertuose mokiniai turi galimybę atskleisti savo individualius meninius gebėjimus, talentą, solinio grojimo meistriškumą.

Paskutinėmis sausio mėnesio savaitėmis meno mokyklos klasėse, salėje dažnai skambėjo fortepijono garsai.  Sausio 31 dieną  moksleiviai ruošėsi pirmajam šių metų  jaunųjų pianistų ir atlikėjų konkursui „Jaunieji virtuozai -2014“.  Renginys buvo skirtas ne tik fortepijono klasės ugdytiniams. Į kvietimą koncertuoti  techninės pjesės konkurse sutiko vienintelė kanklių instrumento atlikėja – Ksenija Gavrilova (3 klasė). Renginiui mokiniams padėjo pasiruošti mokytojos Alina Skirmantaitė (fortepijonas), Džiuljeta Banienė (konkurso organizatorė) ir Ramunė Jurkienė (kanklės).

Visi konkurso dalyviai buvo skirstomi į tris kategorijas: A kategorijai priklausė pirmų - antrų klasių mokiniai, B kategorijai - trečių klasių, C kategorijai - šeštų-septintų klasių mokiniai. Jaunuosius virtuozus vertino mokytojų komisija. Konkursą vedė šaunios antrų klasių mokinės - Gabija Veličkaitė ir Klaudija Petrauskaitė.

Konkurso dalyviai  labai daug dirbo prieš koncertą, o renginio metu varžėsi tarp bendraamžių, stengėsi, tobulino pirštų miklumą,  siekė aukštesnių grojimo rezultatų. Visi nekantriai laukė komisijos  verdikto. Mokytojų vertinimo komisija visiems konkurso dalyviams įteikė padėkas ir saldžiuosius prizus.

Pasiekti puikūs rezultatai rodo, jog renginys pavyko.  Laureato diplomais  apdovanotos geriausios šio konkurso atlikėjos:  A kategorijos -  Klaudija Petrauskaitė, Kamilė Kringelytė, Paulina Veličkaitė, B kategorijos - Ema Andriuškaitė, Gabija Laurinavičiūtė, Sairida Stankutė ir C kategorijos -  Skaistė Jurkšaitytė, Aida Nacevičiūtė, Ugnė Matukaitytė. Nominacijos už nuoširdų muzikavimą įteiktos Ksenijai Gavrilovai, Ginai Gustaitei ir Faustinai Andriuškaitei.
Trečiasis jaunųjų pianistų konkursas Ariogaloje „Jaunieji virtuozai 2014“ baigėsi. Šis renginys dalyviams suteikė  ne tik džiugių akimirkų. Vieni atlikėjai nuoširdžiai džiaugėsi savo grojimo rezultatais, kiti nuliūdo, jog sėkmė juos aplenkė. Taip jau būna konkursuose: laimi tie, kurie sugeba įveikti savo jaudulį, pažaboti sceninę baimę, susikoncentruoti į grojamo kūrinio interpretacijas. Tikimės, kad kitas konkursas bus sėkmingas tiems, kurie šįkart ir nelaimėjo prizinių vietų. Bus atrasti nauji talentai, kurių virtuoziškai atliekamų kūrinių melodijos džiugins ne vieną klausytoją.

Džiuljeta Banienė – Raseinių meno mokyklos Ariogalos filialo vyresnioji mokytoja