ŠEIMŲ ŠVENTĖ 3D: DOVANA, DĖKINGUMAS IR DŽIAUGSMAS

2014-ieji- Krikščionių Bažnyčių ir bendrijų paskelbti Šeimos metais. Šeimos metų šūkis: „ Kad jūsų džiaugsmui nieko netrūktų!“.

Viena didžiausių Šeimos metams skirtų švenčių įvyko gegužės 15-ąją  „Žalgirio“ arenoje Kaune pavadinta  Šeimų šventė 3D: Dovana, Dėkingumas, Džiaugsmas.

Šis Lietuvos krikščioniškų šeimų vakaras savo sumanymu ir dvasia atsiliepė į Lituvos vyskupų paraginimą išgyventi tuos metus labiau atkreipiant visuomenės dėmesį į šeimos instituciją, sklaidant abejones dėl šeimos reikšmės ir vertės, kai amžių išbandytai vyro ir moters bendrystei santuokoje siūlomi pakaitalai ar alternatyvos.

Į šią puikią šventę, Ariogalos parapijos klebono kunigo G. Jankausko ir  Ariogalos gimnazijos direktoriaus A. Stankaus rūpesčiu, vyko devyniolika Ariogalos parapijos tikinčiųjų. Dėkingi, kad kartu su visos Lietuvos šeimomis ir mes galėjome minėti Tarptautinę Šeimos dieną .

Šventėje vyskupų S. Tamkevičiaus ir  K. Kėvalo sveikinimai susirinkusiems, liuteronų vyskupo A. Sabučio, ortodoksų ir kitų krikščionių ganytojų sveikinimai. „Ginkime šeimą, nes ji yra žmogaus gerovės, tikėjimo ir jo brandos lopšys“ – sakė Lietuvos vyskupai  pabrėždami: Tebūna mūsų veidas giedras, rūpinantis šeimos vertybe: Viešpats rūpinasi, kad savyje turėtume Jo džiaugsmo pilnatvę (plg. Jn 17, 13b)! Iš čia kilo ir Šeimos metų šūkis: „Kad jūsų džiaugsmui nieko netrūktų!“

Naujų pamąstymų suteikė visoje Europoje garsios sociologės, publicistės, trijų vaikų mamos Gabrielės Kuby (Vokietija) pasidalijimas apie naują grėsmę žmogui, šeimai ir visuomenei -  genderizmą: „ Genderizmas stiprus, bet yra tai, kas už jį yra stipriau. Prigimtis, protas ir Dievas“.

Šventėje  šeimos liudijo ir dėkojo Dievui už savo pašaukimo dovaną,  ir už tai, kad, nepaisant pasitaikančių vargų, sunkumų bei iššūkių, savo, kaip vyrų ir žmonų, tėvų ir senelių, pašaukimą gali įgyvendinti kurdami sau ir savo vaikams džiugų, pilnutinį ir vaisingą gyvenimą šeimoje pagal Kūrėjo planą. Ir tuo būdu šeima tampa tvirtu kertiniu akmeniu visuomenės bei valstybės stiprybei. Tad ši šventė ir skirta džiaugtis bei linksmintis drauge, kaip vienai didelei, dėkojančiai ir džiūgaujančiai Dievo vaikų šeimai.

Šventės dalyvius džiugino  Neringa ir „Tele bim-bam“, Veronika Povilionienė ir „Blezdinga“, modernaus folkloro grupė „Čiūtyta“, Petras Vyšniauskas, „Quorum“ ir „Žalgiro“ choras bei Lietuvos kariuomenės orkestras.

L.Neverdauskienė , R. Draukšienė