Vasaros šventė Didžiuliuose

Rugpjūčio 8-ąją Didžiulių kaimo gyvenvietės gatvelėmis ir keliukais riedėjo „Draugystės traukinys“. Kaimiečiai mielai atsiliepė į Didžiulių bendruomenės tarybos narių kvietimą pakeliauti. „Traukinio“ kapitonė bendruomenės pirmininkė Jurgita ir visi jo įgulos nariai džiaugėsi ir dėkojo kaimynams, kad šie nepasididžiavo, nepabūgo karščio, atėjo į šventę ir kartu keliavo kaimo keliukais, kad pasidžiaugtų mūsų kaimo žmonėmis, pasigrožėtų gražiai tvarkomomis sodybomis, padėkotų kaimo aktyvistams už pagalbą bendruomenei ir pasiklausytų kaimynų dainų.

Jau nuo seno sakoma, kad geras kaimynas – didelė laimė, o jei kaimynystė nenusiseka, gyvenimas gali ir apkarsti. Geri kaimyniški santykiai mums yra svarbūs, aktualūs ir labai reikalingi. Gyvendami čia, žinome vieni kitų rūpesčius ir džiaugsmus: žinome, kas skaniausią sūrį slegia, kieno medus saldžiausias, kieno sode anksčiausiai prisirpsta vyšnios arba nunoksta obuoliai, kieno karvutė atsivedė veršelį, o kieno bergždžia paliko, kieno dukra ištekėjo, o kur tik gandras praskrido... Žodžiu, čia džiaugsmas ir skausmas visiems artimas...

Taigi kaimynas kaimyną sutikome pilnomis gerumo akimis, nuoširdžia šypsena ir tvirta pagalbos ranka. Juk šiaip dažniausiai kaimyną susitinkame gatvėje ar parduotuvėje, praveriame vienas kito duris tik tada, jei kas nors atsitinka ar ko reikia. Na o susėsti prie bendro stalo ir linksmai pabendrauti tenka nedažnai.

Taigi dainų ir šokių čia netrūko, mus visus linksmino Didžiulių kaimo dainorėliai, vadovaujami Vytauto Jucio, Berteškių kultūros namų moterų ansamblis, vadovaujams Jolitos Pužaitienės, šokio judesius demonstravo ir kultūros centro šokių mokytojos Aušros Jukilaitienės „mokinės“. Visus sužavėjo „Babuškinos“ iš Steponkaimio, kurioms vadovavo LR Seimo nario padėjėja, kaimo seniūnaitė Genovaitė Mosteikienė.

Tarp linsmybių dėkojome savo kaimo ūkininkams Antanui Šilaičiui ir Vytautui Bisikirskui už nuolatinį dėmesį bendruomenei, paramą ir su skambia daina linkėjome jiems gero derliaus.

Džiaugiamės ir didžiuojamės savo bendruomenės namų gražia aplinka.  Dovanojome gėles, dėkojome Albinai Švedienei, Linai Matukaitienei, Danutei Babonienei, Jūratei Šilaitienei ir Aldonai Šarkuvienei už bendruomenės namų aplinkos priežiūrą, kur rudenį sodintos ir puikiai  prigijusios 200 eglučių, keletas pušelių ir kitokių augaliukų. Vasarinės gėlės reikalauja nuolatinio dėmesio ir jos nuostabiai žydi prižiūrimos mūsų moterų. Gražvydo Kaupaičio ir Vaido Jankausko dėka žolė čia visada nušienauta ir atlikti visi ūkiniai darbai.

Iš tiesų malonu, kad Didžiulių kaimo bendruomenės „traukinukas“ rieda jau tryliktus metus. Kontingentas keičiasi, nes kiekviename sustojime, kiekvienoje gatvėje atsiranda norinčių įlipti į mūsų bendruomenės „traukinuką“ ir savo kaimo ateitį kurti kartu. Bet tuo pačiu atsiranda ir iškeliaujančiųjų Anapilin.

Liūdime, kai žmonės iškeliauja amžinybėn, bet džiaugiamės, jei galime prie to prisidėti ir likusiems artimiesiems padėti. Šarvojimo apeigoms atlikti mums trūko kryžiaus, tad kreipėmės į mūsų kaimo globėjus socialdemokratus ir buvome išgirsti. LSDP Raseinių skyriaus pirmininkas Antanas Kličauskas mums padovanojo Juozo Malinausko išdrožtą kryžių. Atvykęs mūsų parapijos klebonas Gintautas Jankauskas kryžių pašventino, pasidžiaugė didžiuliškių nuveiktais darbais ir palinkėjo visiems geros kloties.

Bendruomenės pirmininkė Jurgita Jankauskienė pasakojo, jog nelengva stovėti už Didžiulių bendruomenės riedančio „traukinio“ vairo, žmonės čia įvairūs, norai jų taip skirtingi, visi jie su savo charakterio principais, bet bendraujant, diskutuojant nesunkiai randami kompromisai. Dėkojo ir man už pagalbą bendruomenės veikloje.

Na, o kad šventės organizatoriai galėtų visus sumanymus sėkmingai įgyvendinti, pasirūpino mūsų bendruomenės gerbiami rėmėjai. Tai Seimo nariai Edmundas Jonyla ir Gintautas Mikolaitis, savivaldybės Tarybos narys, Raseinių miškų urėdas, LSDP Raseinių skyriaus pirmininkas Antanas Kilčauskas, Ariogalos seniūnijos seniūnas Juozas Labanauskas, verslininkai Danutė ir Gedvidas Digriai. Ačiū jiems ir visiems, dalyvavusiems šventėje.

Raseinių savivaldybės tarybos narė,
LR Seimo nario E.Jonylos padėjėja Diana KAUPAITIENĖ