Advento vakaronė "Prie gerumo šviesos"

„Reikia degint žvakes
Kaip likimo tekėjimą lėtą, kol neliks nė vienos,-
Tik dangus virš galvos vainikuotas.
Užsidekim žvakes –
jei laukimas ateinančio duotas...“

Mintys skambėjusios Advento vakaronės metu.

Trečiasis Advento sekmadienis. Trečia žvakutė jau suspindėjo ir Advento vainike. Pradeda puoštis namai, žiebiasi miestuose eglutės. Pasipuošė ir Ariogalos šv. arkangelo Mykolo parapijos namai neįgaliųjų ir bendruomenės narių šypsenomis, atvertomis širdimis, giesmėmis, sveikinimais, muzikiniais pasirodymais. Gruodžio 16 dieną  Ariogalos miestelio neįgaliuosius ir bendruomenės  žmones  subūrė jau tradicija  tapusi ketvirtoji Advento popietė „Prie gerumo šviesos″. Ją kasmet organizuoja Raseinių Neįgaliųjų Dienos Užimtumo Centro Ariogalos kabineto socialinė darbuotoja Meilutė Karaktinavičienė.

Parapijos namai suspindėjo nuostabiais muzikiniais kūriniais, kuriuos atliko Ariogalos gimnazijos, Raseinių meno mokyklos Ariogalos filialo mokiniai ir mokytojai, vaikų lopšelio-darželio auklėtiniai bei kultūros namų meno kolektyvai.

Klausytojų ausis džiugino ir sveikinimo žodį – šiltų ir jaukių artėjančių švenčių susirinkusiems linkėjo Ariogalos šv. arkangelo Mykolo bažnyčios klebonas kunigas Gintautas Jankauskas, Raseinių neįgaliųjų dienos užimtumo centro  direktorė – Asta Cicėnienė,  Ariogalos miesto seniūnė –Renata Aleksiejienė,  Ariogalos gimnazijos direktorius –Arvydas Stankus, Asociacijos „Ariogalos Bendruomenė“ pirmininkė Regina Balčaitienė, Raseinių meno mokyklos Ariogalos filialo direktoriaus pavaduotoja ugdymui Danutė Nedzinskienė, Raseinių rajono tarybos nariai – Jonas Vazgys, LR Seimo nario Edmundo Jonylos padėjėja, tarybos narė Diana Kaupaitienė.  Šiltus žodžius tarė ir šio krašto poetas Juozas Mickevičius.

Padėkos žodžius tarė šio renginio sumanytoja ir organizatorė Meilutė Karaktinavičienė, klebonui  Gintautui Jankauskui už šiltą priėmimą į parapijos namus, įteikdama degančią žvakelę – šilumos, šviesos, nuoširdumo ir meilės simbolį...

Nuskambėjus paskutiniesiems giesmės  „Tyli Naktis“ žodžiams Meilutė Karaktinavičienė padėkojo visiems susirinkusiems, sveikinusiems,  prisidėjusiems prie šventės organizavimo ir pakvietė visus bendrai agapės vakarienei, smagiam ir šiltam bendravimui  prie kavos ir arbatos puodelio.

Adventas – tai laukimo laikotarpis. Ir tik skleidžiant  gerumo šviesą, tas laukimas neprailgsta. Tad užsidekime visi savo širdyse gerumo žvakeles, tegul jos mums apšviečia visą gyvenimo kelią, nes gerais dalykais vedini turėtume eiti ne tik Kalėdinio laukimo laikotarpį, bet ir visą laiką. Tik tada ta žvakelė niekada neužges ir šildys ne tik mus, bet ir mūsų artimuosius.

VšĮ Raseinių NDUC Ariogalos kabineto socialinė darbuotoja
Meilutė Karaktinavičienė