Kauno arkivyskupija Raseinių dekanatas  
       
Naujienos
Laikraštis
Šiluvos Jubiliejus
Ariogalos enciklopedija
Apie Ariogalą ir seniūniją
Bažnyčios ir parapijos istorija
Dvasininkai
Pastoracinė taryba ir sinodo grupė
Gyvenimas
Kalendorius ir nuorodos
English
 
 
Interneto svetainė:
kaunas.lcn.lt/parapijos/ariogala
El. paštas:
ariogala@kaunas.lcn.lt
 
Šv. Mišios:
Sekm.: 10.00 ir 12.00

Šešt.: 11.00 ir 17.00

II, III, IV, V – 17.00
 
 
Skelbimai:
MIELI PARAPIJIEČIAI IR VISI GEROS VALIOS ŽMONĖS
 
Prašome ir Jūsų suteikti finansinę paramą, kuri bus skirta Ariogalos šv. arkangelo Mykolo parapijos namų statybai.
 
Naujas pastatas bus skiriamas religinio, kultūrinio, meninio ir kitokio pobūdžio renginiams.
 
Ariogaloje jau tradiciniu yra tapęs politinių kalinių, tremtinių ir rezistencinės kovos dalyvių sąskrydis bei piligriminės kelionės į Šiluvą. Čia daug apsilanko žmonių ir su nuoskauda apgailestauja, kad nėra tinkamų parapijos namų.
 
ARIOGALOS ŠV. ARKANGELO MYKOLO PARAPIJA 
Įmonės kodas: 191045223
PARAMOS SĄSKAITA
LT 77 7300 0100 9954 0167
Bankas: Swedbank.
 
Kiekvieno mėnesio pirmąjį sekmadienį Ariogalos šv. arkang. Mykolo bažnyčioje Sumos šv. Mišių metu maldose prisiminsime visus rėmėjus.
 

NAUJIENOS

Prasmingas sukaktis paminėjome sąskrydyje

Gegužės 7 dieną vyko tradicinis LPKTS Jaunesniosios kartos XIII sąskrydis. Šį kartą renginio dalyviai rinkosi į Ariogalą, į Dubysos slėnį, kur kasmet rugpjūčio mėnesio pradžioje vyksta visiems žinomas sąskrydis „Su Lietuva širdy“.

Šeštadienio šventė buvo skirta Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienai, taip pat paminėti 1941 metų birželio 14 dieną įvykusį pirmąjį masinį Lietuvos gyventojų trėmimą į Sibirą ir 1941 metais birželio 22–28 dienomis beveik visoje Lietuvoje įsiplieskusį Birželio sukilimą. Gausiausiai sąskrydyje dalyvavo Lietuvos šaulių sąjungos nariai (daugiausia jaunieji šauliai), atvykę iš įvairių rinktinių.

Renginys prasidėjo šv. Mišiomis Ariogalos Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje, kurias aukojo kunigas Gintautas Jankauskas. Po šv. Mišių priesaiką davė jaunieji šauliai. Sveikinimo kalbą sakė šventėje apsilankęs Lietuvos Respublikos Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, priminęs susirinkusiems svarbius istorinius įvykius bei šiandieninę situaciją.

Po to visi darnia eisena, lydimi Karinių oro pajėgų orkestro grojamų maršų, patraukė į Dubysos slėnį, kur įvyko iškilmingas sąskrydžio atidarymas. Skambant Lietuvos Respublikos himnui, pakeltos vėliavos, negandų metų aukos pagerbtos Tylos minute. Ariogalos šauliai išnešė gėles į Kankinių memorialą. Simbolinį aukurą uždegė LPKTS valdybos pirmininkė Rasa Duobaitė-Bumbulienė ir Ariogalos šaulių kuopos vadas, šios šventės rengėjas, istorijos mokytojas Andrius Bautronis.

Renginio vedėja Marta Bielskytė svečius kvietė į sceną. Sveikinimo žodį tarė Raseinių rajono meras Algirdas Gricius. Taip pat susirinkusius sveikino LPKTS valdybos pirmininkė Rasa Duobaitė-Bumbulienė, Lietuvos Respublikos Seimo nariai Liutauras Kazlavickas, Rokas Žilinskas, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos atsakingoji sekretorė Monika Navickienė ir kt. Istorinės tematikos pranešimus skaitė istorikas Darius Juodis apie 1941 metų birželio sukilimą, o istorijos mokytojas, Raseinių rajono tarybos narys A. Bautronis apie 1941 metų masinį trėmimą. Taip paryškinta, kam skirtas šis renginys.

Vėliau vyko koncertinė programa. Jos metu koncertavo moksleivių meno kolektyvai ir solistai. O daugelis šaulių dalyvavo individualiose ir komandinėse sporto rungtyse (smiginis, pasagų metimas, „vasaros slidės“, tinklinis, virvės traukimas ir kt.). Projekto „Misija Sibiras“ dalyviai pristatė savo programą, dalyvaujant projekto iniciatoriui Vygaudui Ušackui.

Norintys galėjo tapti kraujo donorais Nacionalinio kraujo centro įrengtoje palapinėje. Sąskrydžio dalyviai buvo vaišinami kareiviška koše (vaišintoja Nijolė Vitkauskienė).

Paskutinis šventės akcentas buvo rekonstruktorių klubų „Grenadierius“ ir „Partizanas“ surengta kautynių tarp partizanų ir NKVD kariuomenės inscenizacija. Po to apdovanoti varžybų nugalėtojai. Prizus nugalėtojams įsteigė LPKTS, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras, TS-LKD ir EP narys Gabrielius Landsbergis. Šventę užbaigė Andriaus Rimiškio koncertas.

Už puikų sąskrydį esame dėkingi organizatoriams: LPKTS, istorijos mokytojui A. Bautroniui už iniciatyvą, taip pat partneriams – Raseinių rajono savivaldybei, Raseinių rajono kultūros centrui, Ariogalos seniūnijai ir gimnazijai, Lietuvos kariuomenei, Lietuvos šaulių sąjungai, Nacionalinio kraujo centrui, LGGRTC, TS-LKD.
 
Darius JUODIS

 

  << į puslapio viršų
Atnaujinta 2020 09 01
 
© 2003 Katalikų interneto tarnyba, el. paštas: p-kaunas@lcn.lt
© 2003 Ariogalos šv. arkangelo Mykolo parapija