Advento popietė Ariogaloje „Prie gerumo šviesos"

Šie žodžiai gerai žinomi Raseinių neįgaliųjų dienos užimtumo centro Ariogalos kabineto lankytojams. Ketvirti metai organizuojama tradicine tapusi Advento popietė  „Prie gerumo šviesos“ vyko šių metų gruodžio 14 dieną Ariogalos parapijos namuose. Kabineto lankytojams malonu kartu pasitikti gražiausias metų šventes, pabūti kartu, pabendrauti, pasidžiaugti vieni kitais, pasidalinti gerumu. Į popietę renkasi ne tik Raseinių neįgaliųjų dienos užimtumo centro Ariogalos kabineto lankytojai, bet ir Ariogalos miesto bendruomenės nariai, koncertuoja Ariogalos gimnazijos, Raseinių meno mokyklos Ariogalos filialo mokiniai ir mokytojai, vaikų lopšelio-darželio auklėtiniai bei Ariogalos kultūros namų meno kolektyvai.

Ramybės ir šviesos laiką atspindintis Advento vainikas, spindinti eglutė – taip Ariogalos kabineto lankytojai išpuošė parapijos namus. Raseinių neįgaliųjų dienos užimtumo centro Ariogalos kabineto socialinė darbuotoja Meilutė Karaktinavičienė uždegė žvakes, kurios simbolizuoja susikaupimo metą ir šios popietės pradžią.

Ariogalos šv. arkangelo Mykolo parapijos klebonas kunigas Gintautas Jankauskas pasveikino susirinkusiuosius, palinkėjo vilties, šviesos, meilės, prasmingų švenčių. Popietėje dalyvavo Ariogalos gimnazijos direktorius Arvydas Stankus, asociacijos „Ariogalos bendruomenė” pirmininkė Regina Balčaitienė, Raseinių rajono savivaldybės tarybos narys Jonas Vazgys, Raseinių meno mokyklos Ariogalos filialo direktorės pavaduotojas ugdymui Benediktas Siliūnas. Popietėje buvo pašventinta nauja asociacijos „Ariogalos bendruomenė“ vėliava.

Svečių sveikinimus keitė adventinės giesmės, puikios dainos ir nuostabūs muzikiniai kūriniai. Visus sužavėjo mažoji Ariogalos vaikų darželio auklėtinė Milena Vaitkutė, atlikusi dainą „Bažnytėlė”. Mažajai dainininkei ir jos muzikos pedagogei Ritai Grubliauskienei susirinkusieji nepagailėjo plojimų. Ariogalos gimnazijos dramos strudijos mokiniai, vadovaujami mokytojos Aldonos Zajančkauskienės, suvaidino spektaklį „Jėzaus gimimas”. Kaip tik adventinę iškilmę ir papuošė nuoširdi mokinukų vaidyba. Jaunučių choro „Dainorėliai“ vokalinio ansamblio mergaitės: Ieva Kaupaitytė, Augustė Banytė, Izabelė Banytė, Vytė Račkutė, Austėja Dobravolskytė tarsi sujungė laiką ir amžinybę, privertė susimąstyti apie Dievą ir žmogų. Jas paruošė mokytoja Džiuljeta Banienė.  Savo kūrybos dainas atliko Elvyra Vaštakienė, o poetas Antanas Kišonas skaitė eiles.

Visada malonu klausytis vokalinio dueto - Linos Kanapinskaitės ir Alinos Skirmantaitės atliekamų dainų. Pirmą kartą kalėdines giesmes atliko Ariogalos Carito vokalinis tercetas: Alma Judeckienė, Antanina Danauskienė ir Svajūnas Navickas. Nuostabius kūrinius atliko Raseinių meno mokyklos Ariogalos filialo fortepiono klasės mokiniai Sairida Stankutė, Klaudija Petrauskaitė, Ema Andriuškaitė, pučiamųjų klasę atstovavo Matas Algimantas Kruvelis ir Astijus Stašinskis su savo mokytoju Arūnu Krištapavičiumi, akordeonu grojo Gabija Kaupaitytė (mokytoja Danutė Nedzinskienė). Ilgą ir nuotaikingą koncertą vainikavo Ariogalos miesto kultūros namų kapelos „Šaltinėlis“  (vadovas Jonas Urbonas) atliekamos dainos.

Raseinių neįgaliųjų dienos užimtumo centro Ariogalos kabineto socialinė darbuotoja Meilutė Karaktinavičienė padėkojo visiems dalyvavusiems ir padėjusiems suorganizuoti popietę.

Visi susirinkusieji sugiedojo „Tyli naktis”, šv. arkangelo Mykolo parapijos klebonas kunigas Gintautas Jankauskas pašventino vaišių stalą, o laužomi kalėdaičiai kiekvienam linkėjo ramybės, stiprybės ir gerų ateinančių metų.

Meilutė Karaktinavičienė
popietės „Prie gerumo šviesos“ sumanytoja ir organizatorė