Beatifikacijos iškilmės

Džiaugiuosi, kad šiandien, t. y. birželio 25d., mūsų šeimai teko laimė dalyvauti Garbingojo Dievo tarno Teofiliaus Matulionio, vyskupo ir kankinio, beatifikacijos iškilmėse. Jos vyko prie Vilniaus Arkikatedros. Iškilmėms vadovavo šventojo tėvo  Pranciškaus atstovas, šventosios Romos Bažnyčios kardinolas Angelo Amato.

Tai buvo didinga, labai iškilminga ir įdomi šventė. Reikia ten pabūti, kad galėtum pajausti tą nepaprastai gerą jausmą: nesuskaičiuojamos minios žmonių iš viso pasaulio. Tai tiesiog –bekraštė žmonių jūra. Visi tolerantiški, paslaugūs ir mieli.

Šventė buvo puikiai organizuota. Dirbo labai daug savanorių, kurie buvo labai geranoriški. Iki ašarų sugraudino, kai į aikštę įžygiavo šeši tūkstančiai  jaunuolių su bažnytinėmis vėliavomis, nes šiuo metu Vilniuje vyko Lietuvos  jaunimo dienos.

Noriu pažymėti, kad visi žmonės labai nuoširdžiai meldėsi, giedojo lietuviškas ir lotyniškas giesmes. O tai daryti buvo visai nesunku, nes kiekvienas turėjome knygelę, kurioje tos giesmės buvo surašytos.

Vilniuje, ačiū Dievui, buvo puikus oras. Esu laiminga, kad dalyvavau tame istoriniame įvykyje. Vyskupas Teofilius Matulionis jau paskelbtas Palaimintuoju. Turime savo užtarėją, lietuvį –Palaimintąjį Danguje. Prašykime jo malonių.

Nuoširdus ačiū Ariogalos parapijos klebonui, kun. Gintautui Jankauskui, kuris patarė dalyvauti toje nuostabioje šventėje.

Teresė Plisienė