ŠVENTŲ KALĖDŲ BELAUKIANT

Turbūt nėra tokio žmogaus, kuris nelauktų kažko ypatingo, kažko šviesaus, viltingo ir labai slaptingo. Tas kažkas visai ant slenksčio, mes jau imame gyventi Kristaus atėjimo į šį pasaulį švente – Kalėdomis.

Bet ar žinome, kaip jas pasitikti, kaip pasidengti stalą, ką ant jo sudėti, kaip burti, kaip spėti ateitį, kaip ir ką žaisti.

Tad Gėluvos kaimo bendruomenė į Advento popietę ,,Šventų Kalėdų belaukiant”  pasikvietė dainų atlikėją, muzikantę, lektorę, apeigų vedėją ir organizatorę dr. Daivą Šeškauskaitę. Čia laukė papuošta salė, bei Kalėdinė eglutė, kurioms Advento dvasią įprasmino bendruomenės narės Zita Vazgienė, Renata Leskauskienė, bei pastarosios draugė Aušra su savo atžalomis. Viešnia ne tik pasakojo, bet kartu pynė Advento  vainiką, mokė burti. Visi kartu dainavome ne vieną Kalėdinę dainą, žaidėme, žaidimo forma šokome.

Mus aplankė ir Ariogalos Šv. Arkangielo Mykolo bažnyčios klebonas Gintautas Jankauskas. Klebonas skaitė maldas, laimino susirinkusiuosius, sakydamas prasmingus žodžius, kad maldoje slypi stiprybė, reikia atjausti ir atleisti savo artimui, kaimynui ir netgi sau ir tau bus atleista. Lai Kristaus gimimo iškilmė - šv. Kalėdos suteikia mums naujos vilties branginti tikėjimą ir savo kelią puošti gerais darbais. Susirinkusiems dovanojo po kalėdaitį, ragindamas visus laužti kalėdaitį ir vienas kitam pasakyti po palinkėjimą. Taip pat priminė, kad Adventas – iki kalėdinis laikotarpis. Jis prasideda ketvirtą sekmadienį prieš Kalėdas ir tęsiasi iki Kūčių.

Klebonas pažadėjo, kad Kūčių vakarą, jis tikinčiųjų lauks Ariogalos bažnyčioje, kartu maldoje sutikti beprasidedančias Kalėdas. Šv.Bernialių Mišias, klebonas aukos 21 val.

Gėluvos kaimo bendruomenės pirmininkas Jonas Vazgys džiaugėsi, kad prisimindami papročius, tradicijas, mes turtėjame. Jų laikydamiesi, tampame išmintingesni, doresni. Šią dieną susijungia tai, kas žmogui svarbiausia,- praeitis, dabaris ir ateitis. Priminė, kad Adventiniu laikotarpiu tęsiama bendruomenėje pradėta akcija ,,Šiltos Kalėdos”, kurios metu bus mezgamos kojinės, pirštinės ir jas numatyta dovanoti tiems, kuriems labiausiai reikia. Savo mezginius pristatė Irena Jankauskienė. Šventės organizatoriai pasirūpino, kad kiekvienas gautų kalėdinę dovanėlę, vėliau visus pakvietė  prie klebono pašventinto vaišių stalo. Visi šiltai diskutavo žmonėms rūpimais klausimais, bičiuliškai šnekučiavosi.

Gėluvos bendruomenė ir jos gerbiami senjorai sveikina viso rajono senjorus, su artėjančiomis šventėmis, linki paprastos žmogiškos laimės, sielos ramybės, sveikatos.

Linksmų ir Laimingų artėjančių šv. Kalėdų ir Naujųjų 2018 Metų !

Gėluvos bendruomenės pirmininkas Jonas Vazgys