Kauno arkivyskupija Raseinių dekanatas  
       
Naujienos
Laikraštis
Šiluvos Jubiliejus
Ariogalos enciklopedija
Apie Ariogalą ir seniūniją
Bažnyčios ir parapijos istorija
Dvasininkai
Pastoracinė taryba ir sinodo grupė
Gyvenimas
Kalendorius ir nuorodos
English
 
 
Interneto svetainė:
kaunas.lcn.lt/parapijos/ariogala
El. paštas:
ariogala@kaunas.lcn.lt
 
Šv. Mišios:
Sekm.: 10.00 ir 12.00

Šešt.: 11.00 ir 17.00

II, III, IV, V – 17.00
 
 
Skelbimai:
MIELI PARAPIJIEČIAI IR VISI GEROS VALIOS ŽMONĖS
 
Prašome ir Jūsų suteikti finansinę paramą, kuri bus skirta Ariogalos šv. arkangelo Mykolo parapijos namų statybai.
 
Naujas pastatas bus skiriamas religinio, kultūrinio, meninio ir kitokio pobūdžio renginiams.
 
Ariogaloje jau tradiciniu yra tapęs politinių kalinių, tremtinių ir rezistencinės kovos dalyvių sąskrydis bei piligriminės kelionės į Šiluvą. Čia daug apsilanko žmonių ir su nuoskauda apgailestauja, kad nėra tinkamų parapijos namų.
 
ARIOGALOS ŠV. ARKANGELO MYKOLO PARAPIJA 
Įmonės kodas: 191045223
PARAMOS SĄSKAITA
LT 77 7300 0100 9954 0167
Bankas: Swedbank.
 
Kiekvieno mėnesio pirmąjį sekmadienį Ariogalos šv. arkang. Mykolo bažnyčioje Sumos šv. Mišių metu maldose prisiminsime visus rėmėjus.
 

NAUJIENOS

Rožinio kalno galia
 
Yra daug vietų, kur galima vykti į piligrimines keliones, bet Medjugorjė yra tik dar viena vieta pasaulyje, kuri traukia tūkstančius piligrimų ir laisvai mąstančių žmonių. Šią vietą panoro pamatyti Ariogalos parapijos bendruomenė kuri susiruošė į ilgą 8 dienų piligriminę kelionę. Pamatyti tiek Europos šalių ir parsivežti tiek įspūdžių nesitikėjo nei vienas keliaujantysis. Kelionės gidas Raimundas Petroševičius buvo tas vedlys, kuris ne tik pasakojo, rodė, vedžiojo, bet ir nuoširdžiausiai visais rūpinosi. Kelionė neprailgo, o paliko labai daug nepakartojamų įspūdžių ir žinių.
Pirmoji šalis, kurioje lankėmės buvo Vengrija. Didžiausia bažnyčia Vengrijoje yra Estergome, beje, ji 18-a pagal dydį bažnyčia visame pasaulyje. Ši bazilika yra skirta Šventajam Adalbertui atminti. Estergomo bazilika stūkso ant pilies kalno, nuo kurio atsiveria užburianti Dunojaus ir jo tilto panorama. Estergomo miestelis, kuriame stovi šventovė, yra ypatingas dar ir tuo, kad yra visiškai šalia Vengrijos – Slovakijos pasienio ir norint patekti į kitą valstybę, tiesiog reikia pereiti per tiltą. Tai itin turistus žavinti atrakcija ne tik dėl galimybės trumpam apsilankyti Slovakijoje, bet taip pat pažvelgti į gigantišką baziliką nuo tilto ar kitoje upės pusėje esančio kalno.
 
Višegrado pilis stūkso nedideliame Višegrado miestelyje visai netoli nuo Vengrijos sostinės Budapešto – vos už 25 kilometrų. Višegrado miestelis maždaug 70 metų buvo Vengrijos sostinė. O galingąją pilį noriai lanko daugybė turistų.
Budapeštas – Vengrijos sostinė, įsikūrusi abipus Dunojaus, sujungus į vieną miestą Budą, Obudą ir Peštą 1873 metais.Ten gyvenanti lietuvė gidė aprodė miesto įžymiąsias vietas, o vakare tos pačios apšviestos vietos plaukiant laivu ir skambant J. Štrauso valsų melodijoms paliko didelį įspūdį.
 
Kitos aplankytos šalies - Bosnijos ir Hercegovinos - sostinės Sarajevo namai šaudmenų skylėmis mena netolimą kraupią praeitį. Miliackos upė yra pagrindinė miesto geografinė ypatybė. Hercegovina yra kalnuotas kraštas.
 
Žavingas Dinarų kalnynas su derlingomis žaliomis žemumomis ir Neretvos upės slėniu.
 
Mostaras dar vienas aplankytas Bosnijos ir Hercegovinos miestas kalnuotoje vietovėje prie Neretvos upės.
 
Kelionės tikslas – Medjugorjė pasiektas.  Mažas Hercogovinos kaimelis Medjugorjė išgarsėjo, kai 1981 m. birželio 24d., apie 18 val., šešiems jaunuoliams - Ivanka Ivanković, Mirjana Dragićević, Vicka Ivanković, Ivan Dragićević, Ivan Ivanković ir Milka Pavlović ant Crinica kalno pamatė jauną moterį su kūdikiu ant rankos, o kita ranka mojo vaikams, kad prieitų. Išsigandę ir apstulbę jie tą dieną nepriėjo prie Jos, nors neabejojo, kad tai buvo Dievo Motina. Tokia žinia netrukus pasklido po pasaulį ir ši vieta tapo žinoma Švč. Marijos apsireiškimais. Iki tol nežinomas miestelis sulaukia tūkstančius katalikų plilgrimų ir turistų, kurie meldžiasi, kopia į Rožinio kalną stačiais akmenimis, dalyvauja Šv. Mišiose. Trys dienos, praleistos Medjugorjė praturtina dvasiškai ir grįžti namo nešdamas meilę.
 
Išraiškingu kraštovaizdžiu pasižymi Kroatija. Prie Adrijos jūros įsikūrusį Dubrovniką anglų rašytojas Baironas pavadino „Adrijos perlu“. Tai rojus žemėje, sakė Džordžas Bernardas Šo ir tai tik patvirtina miesto grožį, saugomą UNESCO. Placa – pagrindinė prekybinė miesto gatvė su Renesanso laikų rūmais, parduotuvėmis, kavinėmis ir iki šiol veikiančia seniausia Europoje  vaistine, kuri įkurta 1317 metais.
 
Splitas – antras pagal dydį šalies miestas unikalus tuo, kad čia yra visi įmanomi architektūros stiliai, o istorinis miesto centras irgi saugomas UNESCO. Pagrindinė ir pati garsiausia miesto įžymybė čia yra Diokletiano rūmai. Rūmai stūkso senojoje miesto dalyje, paverstoje pėsčiųjų zona ir garsėjančioje senų gatvelių labirintais.
Tikras Kroatijos perlas įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą yra Plitvicų ežerai. Tai vienas seniausių nacionalinių parkų pietų Europoje.  Parkas garsėja savo 16 ežerų, tekančių vienas į kitą įspūdingais kriokliais. Jo žmogaus rankos nepaliestas grožis, įspūdingos krioklių kaskados, vešlia augalija pasipuošusios kalvos, turkio spalvos ežerai daro neišdildomą įspūdį.
 
Kelionė tikrai įspūdinga, visiem labai paliko. Grįžtant  į namus ilgai dalinomės įspūdžiais, žiūrinėjome nuotraukas prisimindami kaip buvo gera ir smagu.
 
Ariogalos parapijos
pastoracinės tarybos narė Meilutė Karaktinavičienė

 

  << į puslapio viršų
Atnaujinta 2024 0617 14
 
© 2003 Katalikų interneto tarnyba, el. paštas: p-kaunas@lcn.lt
© 2003 Ariogalos šv. arkangelo Mykolo parapija