IN MEMORIAM

Ariogalos šviesuoliui mokytojui Vytautui Šulskiui atminti.

Velionis gimė 1927 m. rugsėjo 15 d. Gižienių kaime, Pernaravos vals., Kėdainių apskr. Mokėsi Pernaravos pradinėje mokykloje. 1949 m. baigė Ariogalos gimnaziją (pirma laida). 1957 m. VVPI įgijo lietuvių kalbos ir literatūros filologo specialybę. Dirbo Žaiginyje, Šimkaičiuose, Šatėse, Girkalnyje.

Parašė ir išleido daug poezijos, apybraižų ir istorinių traktatų, 2005 m. „Ariogalos mažąją enciklopediją“.

Jo gyvenimo moto: „Kas myli Savo šeimą, savo Tėviškę, savo Tėvynę ir ištikimas aukštiems idealams ir draugams  – visada bus laimingas, ir miela bus pažvelgti į savo praeitį“.
Ariogaliečiai velionį visada prisimins kaip itin kuklų ir subtilų, taktišką ir jautrų, pareigingą, apsiskaičiusį (turėjo didžiulę savo nuosavą biblioteką), draugišką ir ramų.

Aktyviai spausdino ir rašė išsamias apžvalgas apie Ariogalą, Raseinius, Betygalą, Viduklę, Lyduvėnus, Šiluvą, įamžino garbų Ariogalos pedagogų atminimą, istorinę ir ekonominę miesto praeitį. Tematika įvairi: bažnyčios, mokyklos, žymesni veikėjai, rašytojai, meno, mokslo bei visuomenės veikėjai, eilėraščiai.

Garbus Nepriklausomų Rašytojų Sąjungos narys, jo kūryba įamžinta literatūros almanachuose, laikraštyje „Gintaro gimtinė“, aktyviai dalyvavo Ariogalos literatų klubo „Atgaiva“ veikloje.

Mūsų atmintyje išliks Jo jautrumas, kuklumas, tylus ir pasiaukojantis darbštumas įvairiapusė veikla.

Išėjęs į užtarnautą poilsį apsigyveno Ariogaloje nuosavame name. Su žmona mokytoja Ona užaugino tris sūnus (ją palaidojo prieš septyniolika metų). „Neužmirštuolės“ eilėraščio rinkinėlyje daug paskirta jai šiltų žodžių.

Sunki operacija ir komplikacijos po to 2021-05-24 dieną nutraukė jo gyvenimo giją. Amžino poilsio atgulė šalia mylimos žmonos Ariogaloje, palydėtas buvusių auklėtinių, mokinių, artimųjų, literatų bei miestelio atstovų.

Šviesus Tavo, Vytautai, atminimas gyvens mūsų visų širdyse!

Jau nieks neklaus,
Kaip gyveni?
Tu iš dangaus
Nepareini.
(Iš 2010metais išleistos „Neužmirštuolės“ rinkinio).

Ilsėkis ramybėje ir Dievo globoje.