SUTVIRTINIMO  SAKRAMENTAS

2021 metų gegužės 27 dieną 18 val. Ariogalos šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje įvyko Sutvirtinamojo sakramento iškilmės.

DVASIA, VIEŠPATIE, ATEIK, * spindulių dangaus mums teik,*
žemės klystkelius nušviesk.

Tėve vargstančių nuženk, * savo dovanas dalink, *
mūsų dvasią atgaivink!

Sielų Tu ramintojas, * svečias atlankytojas, *
mielas atgaivintojas.

Darbuose Tu – poilsis, * kaitroje Tu – atvėsis, *
Tu – paguoda liūdesy.

O šviesybe amžina, * skaidrink sielos gilumą, *
stiprinki tikėjimą.

Be Tavųjų dovanų * viskas žmoguje skurdu, *
viskas – atvira žaizda.

Nuvalyk, kas sutepta, * laistyk, kas išdeginta, *
gydyk tai, kas sužeista.

Atitrauk mus nuo klaidų, * dvasios šalty duok jėgų, *
tiesink vingius mūs takų.

Duok mums, mylintiems Tave, * tikintiems Tava galia, *
dovanas septynerias.

Duok dorybių atpildą, * siųsk laimingą pabaigą, *
kviesk į džiaugsmą amžiną.

Šia nuostabią giesmę per šv. Mišias giedojo Sumos choras, vadovaujamas Teresės Vaitekūnaitės. Aidint vargonams visi kaupėsi, telkėsi priimti Šventąją Dvasią.

Šią dieną lankėsi Kauno arkivyskupas emeritas Lionginas Virbalas. Jį pasitiko klebonas kun. Gintautas Jankauskas ir Raseinių meras Andrius Bautronis.

Šventėje dalyvavo 73 sutvirtinamieji, Raseinių rajono savivaldybės administracijos direktorius Edmundas Jonyla, Ariogalos gimnazijos direktorius Arvydas Stankus ir kiti aktyvūs parapijiečiai.

Šventė buvo labai graži, nepaisant trumpalaikio lietaus, pro bažnyčios kupolo langus blykstelėjo saulės spinduliai – visas nerimas ir nuovargis paskendo šviesos apkabinime.

Atsispindėję nuo altorių, jie įžiebė pasitikėjimo savimi. Visi tartum įkvėpė ir laukė didingo momento – patepimo.Vienas kitas klausė savęs, ar esu vertas priimti Sutvirtinimo sakramentą, ar aš pasiruošęs? Kitų akyse šmėstelėjo baimė, dar kitų – viltis.

Kaip išsaugoti akimirką, kaip ją pagauti ir sulaikyti? Viskas pasibaigė akimirksniu, lyg niekur nieko ir nebūta, bet vidų užpildęs laimės ir pilnatvės jausmas, mus lydės visą likusį gyvenimą.

Tariame nuoširdų ačiū arkivyskupui Lionginui Virbalui, kun. klebonui Gintautui Jankauskui, tikybos mokytojai Laimutei Neverdauskienei, vargonininkei Teresei Vaitekūnaitei.

Straipsn./Evelina Dubauskaitė
Nuotrauk./Andrius Kulinas