Pirmosios Šv. Komunijos šventė

Pavasariais ir vasaromis Lietuvos parapijose šurmuliuoja Pirmosios Šv. Komunijos šventė. Tai ypatingos, kupinos jaudulio dienos, kurios vainikuoja ilgą pasiruošimo laikotarpį. Ši diena atėjo ir į mūsų  Ariogalos Šv.arkangelo Mykolo parapiją. Gegužės 29 d., tradiciškai per Šeštines, bažnyčioje vyko Pirmosios Šv. Komunijos šventė, į kurią susirinko baltomis albomis pasipuošę vaikai ir paaugliai. Šiai dienai jie ruošėsi visus metus. Tikybos mokytoja Laimutė Neverdauskienė ne pirmą dešimtmetį nuoširdžiai ruošia vaikus ir paauglius sakramentams, geba paskatinti visą šeimą puoselėti tikėjimą.

Pirmą kartą Šv. Komuniją priimsiančius vaikus, klebonas kun. Gintautas Jankauskas sutiko prie pagrindinių bažnyčios durų, juos pasveikino. Prasidėjus šventei, klebonas priminė  krikščionių tėvų paprotį laiminti savo vaikus. Vaikučiai atsiklaupė prieš tėvelius, tėveliai, melsdamiesi ir žegnodami, savo vaikams suteikė palaiminimą.

Po šios gražios, jautrios įžangos buvo aukojamos Šv. Mišios. Klebonas kunigas Gintautas Jankauskas pamaldų dalyviams linkėjo pasiryžimo puoselėti gyvą tikėjimą šeimose, vaikų prašė kuo dažniau sutikti Kristų Švenčiausiame  Sakramente. Pamaldose buvo pašventinti rožančiai ir škaplieriai. Meldėmės, kad šie Bažnyčios įsteigti pamaldumą išreiškiantys daiktai vaikams taptų dvasine pagalba esant sunkumams.

Šios šventės metu mūsų parapijoje Šventąją Komuniją pirmą kartą priėmė 40 vaikų ir paauglių. Po Šv. Mišių klebonas kun. G. Jankauskas vaikams iškilmingai įteikė pažymėjimus ir sveikinimo atvirukus, kuriuose palinkėjo „Širdyse visada nešioti gyvą tikėjimą ir viltį šviesesne ateitimi. Būti taikos ir ramybės nešėjais, pilnais Viešpaties malonių gausos”.

Klebonas kun. G. Jankauskas nuoširdžiai padėkojo giesmininkams, bažnyčios prižiūrėtojams, mokytojai Laimutei bei visiems prisidėjusiems prie šios neužmirštamos šventės. Šventei pasibaigus, žmonės neskubėjo skirstytis namo, fotografavosi bažnyčioje ir šventoriuje.

IRMA BUIVIDIENĖ Ariogalos miesto gyventoja